Uzdrawiająca siła myśli. Medytacja, ćwiczenia oddechowe, autohipnoza i chińskie techniki dla ciała i umysłu

  • ISBN: 978-83-8171-230-9;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 208;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
0

Czy znajdujesz się w stanie ciągłego napięcia?

Wszystkie nasze myśli, przeżycia i wspomnienia nie gromadzą się jedynie w podświadomości i umyśle. Przede wszystkim zostają zapisane w ciele! „Odkładają się” w mięśniach i tkance łącznej, która dosłownie wyściela całą powierzchnię wewnętrzną organizmu, tworząc ochronę dla organów. Wszystko to dzieje się poza naszą świadomością i myślami. Stres i szybkie tempo życia sprawia, że powoli stajemy się coraz bardziej niespokojni, smutni, chorzy i niezdolni do działania. Od lat wiadomo, że większość naszych chorób i dolegliwości ma swoje źródło w stresie, niepokoju i bezsenności. Wiele osób nie wie nawet, że znajduje się w stanie ciągłego napięcia. Tak do niego przywykli, że nie zauważają objawów permanentnego stresu! W takim razie, jak osiągnąć pokój wewnętrzny i uwolnić się od nagromadzonego napięcia i przeciążenia informacyjnego?

Pokój wewnętrzny niezbędny do osiągnięcia pełni zdrowia

Odpowiedzi na to pytanie udzieli nam Igors Kudrjavcevs, łotewski lekarz, specjalista w zakresie homeopatii, Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, Qigong oraz współczesnej psychologii stosowanej. Autor przekonuje, że kluczem do dobrego zdrowia jest osiągnięcie pokoju w sobie, równowaga myśli i uczuć oraz niski rytm wewnętrzny. Umożliwiają one spokojne i prawidłowe myślenie. Dzięki swojej metodzie pomógł powrócić do zdrowia tysiącom osób z osteochondrozą, bólami pleców i stawów, kłopotami trawiennymi i oddechowymi oraz zaburzeniami snu.

Dlatego warto osiągnąć pokój wewnętrzny!

Osiągając pokój wewnętrzny poprawia się praca serca, normalizuje ciśnienie krwi, polepsza trawienie i sen oraz uspokaja układ nerwowy. Twój układ odpornościowy zaczyna lepiej działać, przez co rzadziej chorujesz. Rozluźniają się mięśnie, relaksują plecy, prostują ramiona, stawy nabierają sprężystości. Organizm odpoczywa, a dzięki temu przybywa Ci nowych sił i radości życia. Kiedy w Twojej głowie wycisza się natłok myśli, mózg zaczyna lepiej pracować, pojawiają się rozwiązania problemów, które uważałeś za nierozwiązywalne, poprawia się kreatywność i znajdujesz odpowiedzi na wiele pytań. Zaczynasz myśleć pozytywnie.

Uzdrawiające, uspokajające medytacje i nie tylko

Autor przedstawia skuteczne terapie i metody na osiągnięcie pokoju wewnętrznego. Dzięki szczegółowym instrukcjom zrozumiesz czym jest dla Ciebie pokój, odkryjesz, co lub kto kradnie Twoje siły, a także w jaki sposób być tu i teraz. Na własnej skórze odczujesz jaką wartość niesie za sobą praktykowanie ćwiczeń oddechowych (w tym świadomego oddechu), Qigong, autohipnozy, a przede wszystkim uzdrawiającej medytacji. Odkryjesz terapeutyczne właściwości muzyki, która jest świetnym narzędziem do spotęgowania siły myśli i osiągnięcia Pokoju. Przestaniesz się męczyć przeżywaniem w kółko tego, co zrobiłeś nieprawidłowo, a nawet odkryjesz, w jaki sposób odpoczywać wchodząc na czwarte piętro!

Siła myśli – aktywuj swoją podświadomość i wznieś umysł na nowy poziom

Dzięki informacjom przedstawionym przez Autora:
– stworzysz mapę swojego świata Pokoju i nauczysz się z niej korzystać w komunikacji z innymi,
– dowiesz się czym jest metoda przenoszenia uwagi, dzięki której osiągniesz spokój oraz obniżysz ciśnienie tętnicze,
– poznasz uzdrawiające i uspokajające medytacje, które pomogą Ci np. przy natłoku myśli,
– nauczysz się metody ciepłej dłoni, kontemplacji, centrowania (zapobieganie utracie energii) i uśmiechu wewnętrznego,
– odkryjesz swoje strefy spokoju, czyli punkty akupunkturowe, których masowanie pozytywnie wpłynie na Twoje zdrowie,
– poznasz praktyczne ćwiczenia pochodzące z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i oparte na Qigong. Pomogą one Twojemu umysłowi osiągnąć spokój, uwolnić się od natłoku myśli, stresu oraz odzyskać zdrowie,
– dowiesz się jak wielką rolę w procesie powrotu do zdrowia odgrywa pozytywne myślenie i podświadomość.

Opinie pacjentów

Od roku regularnie wykonuję ćwiczenia dr. Igorsa Kudrjavcevsa. Nauczyłam się uważnie wsłuchiwać we własny organizm, nie czynić zła i funkcjonować w swoim rytmie biologicznym. Teraz zrozumiałam, że nic nie dzieje się ot, tak sobie – że trapiące mnie, uporczywe bóle głowy i stawów swoimi korzeniami tkwiły głęboko w mojej wewnętrznej dysharmonii. W tym roku znacznie rzadziej łapałam wirusy. Rzadziej też sięgałam po tabletki przeciwbólowe i glukozaminę – po prostu nie było takiej potrzeby. Dziękuję panu doktorowi za inspirację, cierpliwość i wiedzę!
Baiba, lat 36

Zajęcia Igorsa Kudrjavcevsa odkryły mi drogę do zadziwiającego świata – świata pokoju, miłości, radości i szczęścia. I odkrycie najważniejsze: okazało się, że ten świat istnieje już we mnie samej, a mnie pozostało tylko uczynienie kilka kroków ku sobie samej, by do niego trafić…
Anna, lat 27

Po medytacji „Kontemplacja” ogarnął mnie cudowny stan – on zawsze pojawia się po tym ćwiczeniu. Wydaje mi się wtedy, że otwierają się Niebiosa i Stwórca obdarza mnie Swoim uśmiechem, który jest szczególnym rodzajem energii. Wszystko wokół znika, czas się zatrzymuje, a poczucie bezgranicznego szczęścia zapiera dech w piersiach. Chce mi się pozostawać w tym stanie bez końca…
Maira, lat 50

Odzyskaj pokój – wróć do zdrowia!

 

Patroni:

  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ