Biocentryzm. Kwantowość, człowiek, wszechświat

Autorzy, z perspektywy biologa i astronoma, odbezpieczają zatrzaski klatek, którymi ograniczyła się zachodnia nauka. Według biocentryzmu nie istnieje obiektywny obraz świata, a wszystko, co wokół siebie widzimy jest wytworem naszych umysłów stanowiącym subiektywną imitację prawdziwego wizerunku rzeczywistości. Jesteś twórcą wszechświata. Wykorzystaj to.

  • ISBN: 978-83-7377-711-8;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 264;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2015;
  • Nr wydania: I;

Biocentryzm – nowy obraz wszechświata

Poznaj fenomen ciągłego modyfikowania się i upadania tez, na których jeszcze kilka lat temu opieraliśmy swoją wiedzę. Biocentryzm zakłada, że otoczenie każdego z nas jest zależne od obserwatora. Według tej teorii nie istnieje obiektywny obraz świata, a wszystko, co wokół siebie widzimy jest wytworem naszych umysłów stanowiącym subiektywną imitację prawdziwego wizerunku rzeczywistości. Częścią tej koncepcji jest również twierdzenie, że to
nie wszechświat kreuje życie, ale właśnie życie tworzy wszechświat.

Czym jest biocentryzm

Biocentryzm łączy fundamenty dla nowych dociekań w fizyce kwantowej i kosmologii. Książka wykłada zasady biocentryzmu, a wszystkie one zbudowane są na solidnej nauce i wszystkie wymagają ponownego przemyślenia naszych współczesnych teorii fizycznego wszechświata.

Autorzy koncepcji

Lek. med. Robert Lanza od ponad czterdziestu lat przekracza granice nauki i uważany jest za jednego z czołowych badaczy na świecie. Informacje o nim, jak i jego badaniach, pojawiały się w niemal każdym medium na świecie, w tym we wszystkich większych sieciach telewizyjnych (m.in. CNN), pismach „Time”, „Newsweek”, „People”, pierwszych stronach „New York Timesa”, „Wall Street Journal”, „Washington Post”, „Los Angeles Timesa” czy „USA Today”, i nie tylko. Pracował z jednymi z największych myślicieli naszych czasów, jak laureaci Nagrody Nobla – Gerald Edelman i Rodney Porter. Napisał setki publikacji i dwadzieścia książek naukowych oraz opatentował wiele wynalazków. Jest również twórcą koncepcji o nazwie biocentryzm. Bob Berman to najbardziej poczytny astronom na świecie i twórca ponad tysiąca artykułów opublikowanych w pismach takich, jak Discover czy Astronomy. Redaktor ds. astronomii oraz autor książek. Ponadto scenarzysta i producent.

Poznaj nowe teorie na temat postrzegania rzeczywistości

Autorzy proponują nowe spojrzenie mówiące, że nasze współczesne teorie o fizycznym świecie nie sprawdzają się i nigdy nie zaczną, dopóki nie będą dotyczyć życia i świadomości. Z perspektywy biologa i astronoma odbezpieczają zatrzaski klatek, którymi ograniczyła się zachodnia nauka. Ich książka obala tezy, które dotychczas uznawaliśmy za pewnik i podważa nasz obecny sposób postrzegania rzeczywistości. Znajdziemy tutaj nowe idee powstania świata, celu i istoty życia, a nawet śmierci.

Jesteś twórcą wszechświata – wykorzystaj to

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ