David Robson

https://davidrobson.me/about/

David Robson – pisarz naukowy specjalizujący się w psychologii i neuronauce. Analizuje wyniki najnowszych badań, które sugerują, że nasze oczekiwania kształtują nasze doświadczenia. Jest wielokrotnie nagradzanym pisarzem naukowym specjalizującym się w ekstremalnych zjawiskach ludzkiego mózgu, ciała i zachowania.

Po ukończeniu matematyki na Uniwersytecie w Cambridge przez pięć lat pracował jako redaktor naczelny w New Scientist, po czym przeniósł się do BBC Future, gdzie przez pięć lat był starszym dziennikarzem. Jego teksty ukazywały się również w Guardian, The Atlantic, Aeon, Men’s Health i wielu innych. W 2021 r. David otrzymał nagrody od Stowarzyszenia Brytyjskich Pisarzy Naukowych i Brytyjskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Medycznych za pisanie na temat dezinformacji podczas pandemii COVID, a w 2022 r. został finalistą w kategorii Najlepszego Brytyjskiego Dziennikarza Naukowego Roku.

Pierwsza książka Davida, The Intelligence Trap, została opublikowana w 2019 roku i przyciągnęła uwagę mediów na całym świecie. Jego druga książka The Expectation Effect: How Your Mindset Can Transform Your Life, została opublikowana w Wielkiej Brytanii 6 stycznia 2022 r. oraz w USA i Kanadzie 15 lutego 2022 r. Jest to „podróż przez najnowocześniejszą naukę o tym, jak nasz sposób myślenia kształtuje każdy aspekt naszego życia, ujawniając, w jaki sposób Twój mózg trzyma klucze do odblokowania lepszego Ciebie”.

ZAPISZ SIĘ