Natalja Aleksandrowna Nowikowa

https://www.herbig.net/seiten/autorendetails/?no_cache=1&tx_autorio_autorioextension%5BAutor%5D=Nowikowa%2C%20Natalja%20Aleksandrowna&tx_autorio_autorioextension%5BAutorRecord%5D=207252&tx_autorio_autorioextension%5Baction%5D=show&tx_autorio_autorioextension%5Bcontroller%5D=Autor

Natalja Aleksandrowna Nowikowa – od wielu lat pracuje w Rosji jako lekarz i w ramach własnej praktyki skutecznie pomogła już bardzo wielu chorym. Spektrum leczonych przez nią schorzeń rozciąga się od alergii aż po niektóre formy nowotworów. W swojej pracy łączy elementy psychologii, wiedzy naukowej oraz medycyny tradycyjnej.

Łącząc tradycję z nowoczesnością

Po ukończeniu studiów medycznych Natalja Nowikowa wyspecjalizowała się w stosowanej medycynie tradycyjnej, której tajniki poznała już w dzieciństwie. Od dwunastu lat pracuje jako lekarz Centrum Alergologii. Ponadto opiekuje się też pacjentami z Centrum Medycyny Regeneracyjnej w Jekaterynburgu i prowadzi konsultacje z różnych dziedzin medycznych w Akademii Medycznej na Uralu. W ramach rozwoju kariery medycznej uzyskała też dyplom hirudoterapeuty. Zajmuje się też fitoterapią, naturopatią, refleksoterapią, chromoterapią (leczeniem kolorami) oraz dietetyką ukierunkowaną na diety lecznicze zgodne z grupą krwi.

Działalność naukowa

Jednocześnie prowadzi również działalność naukową i opublikowała dotychczas ponad 30 artykułów naukowych w fachowych czasopismach medycznych. Do głównych obszarów jej zainteresowań należą między innymi zaburzenia psychosomatyczne oraz ich korygowanie. Jej mąż, Bernd Butzke przez większość roku mieszka w Niemczech i jest autorem przekładu na język niemiecki podanych w książce przepisów.

ZAPISZ SIĘ