Ray Kurzweil

https://www.scientificamerican.com/article/raymond-kurzweil-life-extension-westinghouse/

Ray Kurzweil –  jest jednym z wiodących światowych wynalazców, myślicieli i futurystów, który od trzydziestu lat stawia trafne prognozy na temat przyszłości. The Wall Street Journal nazywa go „niecierpliwym geniuszem”, a Forbes „najdoskonalszą maszyną myślącą”. Znalazł się na liście dziesięciu najważniejszych przedsiębiorców stworzonej przez magazyn Inc. i opisany jako „prawowity następca Thomasa Edisona”. PBS uznało go za jednego z „szesnastu rewolucjonistów, którzy stworzyli Amerykę”.

Wynalazki, które zmieniają życie

Jest głównym wynalazcą pierwszego płaskiego skanera CCD, programu rozpoznającego pismo o rożnych czcionkach, maszyny odczytującej druk dla niewidomych osób, syntezatora mowy odczytującego tekst, syntezatora muzyki zdolnego do odtworzenia dźwięku fortepianu i innych instrumentów oraz programu rozpoznającego mowę wprowadzonego do komercyjnego użytku.

Laureat prestiżowych nagród

Został laureatem Narodowego Medalu Technologii, został wprowadzony do Narodowej Galerii Sławnych Wynalazców i otrzymał dziewiętnaście honorowych doktoratów oraz wyrazów uznania od trzech prezydentów USA.

ZAPISZ SIĘ