Księga Cieni – osobisty przewodnik czarownicy

Stwórz swoją magiczną praktykę od podstaw dzięki unikalnym zaklęciom i rytuałom

  • ISBN: 978-83-8301-403-6;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 296;
  • Oprawa: twarda;
  • Format: 14,5 cm x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
20
0

Księga Cieni, grymuar czy po prostu magiczny notatnik – co to jest?

Jeśli interesujesz się czarami i magią, z pewnością zetknąłeś się z terminem „Księga Cieni”. Jest dość intrygujący, prawda? Czas odkryć, czym jest Księga Cieni, co to takiego i do czego służy? Dla praktykującej czarownicy nie ma narzędzia bardziej osobistego niż czarodziejska Księga Cieni. Czasami nazywana grymuarem, zawiera magiczne informacje i wiedzę, którą czarownica zdobywa w trakcie swojej wieloletniej praktyki. Można w niej zapisywać receptury na magiczne eliksiry, ozdabiać magicznymi symbolami, ukrywać zaklęcia ochronne i opisywać tajemne rytuały. Księga Cieni rozrasta się wraz z magicznym doświadczeniem czarownicy. To swego rodzaju magiczny notatnik.

„Księga Cieni” to termin stworzony dość niedawno, bo zaledwie w ubiegłym stuleciu. Słowo „grymuar” zaś, czyli dosłownie „księga traktująca o magii”, sięga głęboko w przeszłość i wywodzi się z Europy. W czasach polowań na czarownice samo posiadanie takiej księgi z zaklęciami groziło śmiercią. Na szczęście dziś większość współczesnych czarownic może dodać Księgę Cieni do swojej kolekcji magicznych narzędzi. Bez obawy, że ktoś spłonie na stosie.

Księga Cieni – twoje najpotężniejsze magiczne narzędzie!

Czarownice, praktykując swoje magiczne rzemiosło, używają wielu różnorodnych narzędzi. Dla niektórych kluczowe są athame i kociołek. Dla innych może to być różdżka, miotła, kolekcja kryształów, zioła lub świece. Warto mieć w zasięgu ręki wszystko to, co jest przydatne, i zwiększa twoją magiczną moc, a jeśli jeszcze pięknie wygląda, stanowi to dodatkową wartość. Narzędzia, które znaczą coś dla nas na osobistym i emocjonalnym poziomie, są również tymi, które mają największą moc. Księgę Cieni tworzy i używa pojedyncza czarownica. Tradycyjnie takie księgi zawsze były sporządzane odręcznym pismem. Uważano, że taka forma zapisywania zaklęć, rytuałów i informacji dodawała czarownicy mocy. Wraz ze wzrostem popularności komputerów powszechne stało się, aby wklejać wydrukowane listy, zaklęcia i przepisy albo korzystać z księgi napisanej przez kogoś innego.

Piękne ilustracje, praktyczne informacje i miejsce na twoje zaklęcia…

Taką księgę przygotowała dla ciebie Autorka, doświadczona czarownica. Jej intencją było stworzenie  pełnego czarów notatnika, osobistego grymuaru, Księgi Cieni dla tych, którzy zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki w sztuce magii. Księga wypełniona jest praktycznymi informacjami o wielu czarodziejskich narzędziach, takich jak świece, zioła, kryształy, magiczne symbole, ale Autorka wiele miejsca w tej książce pozostawiła tobie! Abyś sam zapełnij ją śladami twojej magicznej podróży. Książka, która jest pięknie ilustrowana, zawiera wiele stron, które czekają, aż je wypełnisz zaklęciami ochronnymi, wróżeniem, białą magią, rytuałami, magicznymi recepturami czy rysunkami.

Jak korzystać z Księgi Cieni?

Jak korzystać z tego magicznego notatnika, jakim jest ta wyjątkowa Księga Cieni? Odpowiedź na to pytanie brzmi: w najlepszy dla ciebie sposób! Autorka, choć dzieli się informacjami i swoimi zaklęciami, nie narzuca żadnego podejścia do praktykowania magii. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę, pomocną może się okazać praca z księgą rozdział po rozdziale. Osoby, które na magiczną ścieżkę wkroczyły już jakiś czas temu, mogą chcieć wybierać poszczególne rozdziały. Skupiając się na fragmentach, które są najbardziej pomocne w danym momencie ich praktyki. Na przykład, jeśli eksperymentujesz z magicznymi ziołami, możesz przejść do poświęconej im sekcji i zobaczyć, jakie informacje przekazała Autorka. Masz możliwość stworzyć z tej książki własną Księgę Cieni poprzez zapisywanie wyników swojej osobistej praktyki magicznej.

Z pomocą Autorki z łatwością obierzesz swoją ścieżkę w praktyce białej magii

Które kamienie wydają się najbardziej skuteczne dla przywołania dobrobytu lub dokonania uzdrowienia? Czy istnieją zaklęcia, które wydają się działać na ciebie za każdym razem? Który bóg i bogini przemawiają do ciebie najbardziej i dlaczego? To jest twoja osobista Księga Cieni. Użyj jej do poszukiwań, nauki i praktyki! Dzięki informacjom od Autorki dotyczącym podstaw magicznej praktyki i wróżenia, będzie ci łatwiej obrać swoją ścieżkę w praktyce białej magii. To jest twoja księga – wypełnij ją własną magią!

Stwórz własną Księgę Cieni!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ