Czakry – kompletny przewodnik

Ćwiczenia i praktyki odblokowujące i aktywujące system energetyczny 12 czakr

  • ISBN: 978-83-8171-949-0;
  • Cena katalogowa: 99.90 zł;
  • Ilość stron: 336;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Czakry – centra energetyczne twojego ciała – klucz do uzdrowienia i rozwoju duchowego

Czakry, podstawowe centra energetyczne, to punkty czystego światła i energii, rozmieszczone na twoim ciele, a także pod i nad nim. 12 czakr formuje swojego rodzaju tęczową konstelację, która działa niczym niebiański most wypływający znad twojej korony i wznoszący się w kosmos. Ta książka jest zaproszeniem do dokładnego przyjrzenia się, w jaki sposób owe portale energii wpływają na wszystkie aspekty twojego życia. Dowiedz się, jak odblokować czakry, jak je oczyścić i zrównoważyć, ponieważ zrównoważone czakry to klucz do zdrowia, dobrostanu i rozwoju duchowego!

Wszystko, co musisz wiedzieć o czakrach znajdziesz w tej książce!

April Pfender, mistrzyni Reiki, instruktorka medytacji i autorka bestsellera Medytacja czakralna, proponuje ci tym razem kompendium wiedzy o czakrach. Opisuje model 12. czakr, wyjaśniając dokładnie, czym są owe centra, w jaki sposób działają razem i niezależnie od siebie oraz jak z nich korzystać, by przekierować swoją energię na wyższe cele, takie jak rozwój duchowy czy uzdrawianie. Dzięki tej książce odkryjesz szczegółowe opisy 7 głównych czakr (czakra podstawy, sakralna, splotu słonecznego, czakra serca, gardła, trzeciego oka i korony), a także 5 czakr eterycznych, nazywanych również transcendentalnymi (gwiazda Ziemi, boska brama, brama wszechświata, gwiazda duszy, gwiezdna brama). Poznasz ich nazwy i znaczenie, charakterystyczny kolor, położenie oraz części ciała, gruczoły i zmysły, które im odpowiadają. Dowiesz się również, w jaki sposób zdiagnozować hipoaktywną (mało aktywną) oraz hiperaktywną (nadaktywną) czakrę i odkryjesz sposoby na ich odblokowanie i oczyszczanie!

Blokady energii w czakrach mogą być dramatyczne w skutkach!

Kiedy wszystkie czakry funkcjonują prawidłowo, masz pod kontrolą cały organizm. Stan tych wrażliwych centrów energetycznych ma ogromny wpływ nie tylko na zdrowie wszystkich układów twojego organizmu, ale również na twój stan emocjonalny. Czakry oddziałują na sposób oddawania i rezerwowania energii, dlatego istotne jest, aby otrzymywały jej dokładnie tyle, ile potrzebują. Niedostatek lub zbyt duże porcje energii mogą skutkować blokadami i brakiem równowagi. Na przykład, jeśli doświadczyłeś smutku, żałoby lub przeżyłeś ogromną życiową zmianę, możesz spodziewać się blokady w czarze podstawy. Objawia się ona brakiem poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji, otyłością lub zaburzeniami odżywiania. Zablokowana czakra serca charakteryzuje się odczuwaniem pustki i samotności. Może prowadzić do chorób związanych z układem sercowo-naczyniowym, a także chorób autoimmunologicznych. Brak równowagi energetycznej w czakrze trzeciego oka skutkuje problemami z koncentracją, poczuciem tracenia kontroli nad rzeczywistością, częstymi bólami głowy czy migrenami. Teraz sam widzisz, jak ważne jest równoważenie energii w czakrach!

Zdrowe czakry to odblokowane i zrównoważone czakry. Dowiedz się, jak oczyścić czakry

Gdy twoje czakry są zrównoważone, czyste, otwarte i zdrowe, mogą optymalnie przewodzić energię do wewnątrz i na zewnątrz, pomiędzy wszystkimi warstwami twojego ciała a światem zewnętrznym. Zdrowe czakry gwarantują harmonię w twoim ciele, umyśle i duszy! Ale jak oczyścić i odblokować czakry? W jaki sposób przywrócić im zdrowie? To proste! Pomogą ci w tym terapie przedstawione w tej książce. Szeroka gama ćwiczeń, opartych na patykach duchowych, takich jak medytacja, joga czy kundalini, pomoże ci nie tylko usunąć blokady energetyczne i oczyścić czakry, ale również przywrócić im odpowiednią równowagę. Dowiesz się również, jak zadbać o zdrowie swoich czakr wykorzystując do tego terapie, takie jak Reiki, refleksologia, akupunktura, akupresura, kamienie lecznicze czy aromaterapia. Z ich pomocą wykorzystasz każdą czakrę w twoim ciele do odzyskania siły, witalności, uzdrowienia i rozwoju duchowego. Poszerzysz swoją świadomość i przyciągniesz to, czego pragniesz, by żyć pełnym i zdrowym życiem!

Spróbuj już teraz! Ćwiczenie czakry gardła: mruczenie

Twój głos ma wielką moc. Tak naprawdę, gdy przechodzi przez twój mostek, tworzy wibrację, która pomaga usunąć przeszkody z czakr i meridianów, sygnalizując bezpieczeństwo. Ta wibracja w klatce piersiowej przechodzi przez pierś, zmniejszając wentylację o 20%. Innymi słowy, twój oddech sygnalizuje ciału, że ma odpocząć i zwolnić. Twój głos pobudza również system immunologiczny, ponieważ okrąża grasicę w obszarze czakry serca.

Powtarzaj A i O. Te dźwięki powodują wibracje w klatce piersiowej i mostku. Możesz ćwiczyć wypowiadanie ich głośno i przeciąganie.

Nuć przez nos. Nazywamy to nuceniem nosowym. Kiedy nucisz przez nos, powietrze z nosa i zatok miesza się ze sobą. Nos i zatoki wytwarzają tlenek azotu, który działa korzystnie na twoje ciało oraz ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Spróbuj zanucić jakąś znaną piosenkę.

Próbuj zamieniać sylaby. Każda czakra związana jest z sylabą nasienną. Na przykład yam to sylaba nasienna czakry serca. Kiedy zamieniasz nasiona, możesz wyśpiewać sylabę nasienną w innej czakrze, na przykład umieścić yam w czakrze gardła zamiast w czakrze serca.

Stosuj te techniki tak często, jak chcesz. Kiedy jesteś w trakcie uzdrawiania swojej czakry, ćwicz kilka razy dziennie. Miłego śpiewania!

Poznaj opinie o książce

„To jest KSIĘGA czakr! Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce poznać podstawy lub zrozumieć i zgłębić 12 czakr. April wykonuje mistrzowską pracę polegającą na analizowaniu każdej czakry! Daje jasne oraz przyswajalne wyjaśnienie, w jaki sposób możesz z nimi pracować, aby osiągnąć optymalne uzdrowienie i równowagę”.

― Krista Williams, mistrzyni Reiki i współzałożycielka Almost 30

„Jeśli szukasz kompletnego przewodnika po 12 czakrach, to ta książka jest dla ciebie! Zawiera szczegółowe profile 12 czakr, aby umożliwić ci odkrywanie ich mocy podczas pracy nad osiągnięciem siły, witalności i rozwoju osobistego”.

― Suze Yalof Schwartz, CEO i założycielka Unplug Meditation

„Najnowsza książka kwietnia będzie twoim przewodnikiem po wewnętrznej równowadze! Kompletny przewodnik po czakrach pomoże ci odkryć i zbadać wszystkie 12 czakr. Dzięki temu osiągniesz duchowe uzdrowienie i stworzysz głębsze połączenie z samym sobą podczas podróży wznoszenia. Ta potężna księga jest pełna aktywacji i przekazów, które przywracają, odnawiają i ożywiają ciało, umysł i ducha. Jest to niezbędne, aby żyć pełnią i zdrowo!”

― Tiffany Panhilason, aktorka, prezes Mentair

Zadbaj o zdrowie swoich czakr!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ