Czakra sakralna

Połącz się z emocjonalnym centrum energii dzięki medytacjom, afirmacjom, wizualizacjom, pozycjom jogi, diecie i uzdrawiającym mantrom dopasowanym do drugiej czakry

  • ISBN: 978-83-8301-720-4 ;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 272;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 12,0 cm x 16,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
10
0

Czakra sakralna – odkryj potencjał drugiej czakry z serią Uzdrawiające czakry

Ta centrum energetyczne jest niczym kocioł, w którym zmysłowość i emocjonalność mieszają się ze sobą, tworząc kreatywność. Po Czakrze podstawy przyszedł czas na drugi tom z serii Uzdrawiające czakry. Mowa oczywiście o czakrze sakralnej, znanej w sanskrycie jako svadhisthana, która rządzi twoimi emocjami, kreatywnością, zmysłowością i seksualnością. Za co odpowiada czakra sakralna? Zlokalizowana w okolicy brzucha, svadhisthana odgrywa kluczową rolę w naszym rozwoju psychologicznym i duchowym. Jest miejscem, gdzie przechowujemy nasze najgłębsze emocje, wspomnienia i traumy. Praca nad tą czakrą pozwala na uwolnienie starych wzorców emocjonalnych, co prowadzi do samouzdrawiania, większej radości, kreatywności i spełnienia w życiu codziennym.

Czakra sakralna to czakra relacji, zmysłowości i emocji

Svadhisthana, przypominająca pachnący kwiat, jest kluczem do zmysłowości i intensyfikacji doznań, takich jak zapachy, widoki, dźwięki i doznania cielesne. Jest również podstawą do nawiązywania głębszych relacji z własnymi emocjami, współczuciem i empatią. Księżyc, który jest symbolem tej czakry, podkreśla jej związek z emocjami i intuicją, pozwalając urzeczywistniać twoje pragnienia i potrzeby. Za co jeszcze odpowiada czakra sakralna? Także za twoje relacje z innymi ludźmi, zarówno na poziomie emocjonalnym, jak i fizycznym. Druga czakra w równowadze to więcej satysfakcji także w życiu intymnym.

Harmonijna praca drugiej czakry to klucz do zdrowia i równowagi

Czy wiesz, że każda czakra jest związana z określonymi kręgami kręgosłupa oraz gruczołami dokrewnymi? Druga czakra wpływa na układ rozrodczy, nerki, pęcherz i wszystkie płyny w ciele, takie jak krew i limfa. Co się dzieje, gdy energia w drugiej czakrze nie przepływa prawidłowo? Problemy zdrowotne związane z tą czakrą mogą obejmować zaburzenia hormonalne, problemy z układem rozrodczym oraz dolegliwości związane z nerkami i pęcherzem. Gdy druga czakra nie jest zrównoważona, możesz odczuwać kłopoty z wyrażaniem emocji, brak kreatywności, trudności w relacjach. Nadczynność tej czakry powoduje z kolei nadmierne uleganie emocjom czy skłonność do uzależnień. Niedoczynność skutkuje brakiem energii, niskim libido i kłopotami w życiu intymnym. Jak odblokować czakrę sakralną, aby pracowała harmonijnie? Właśnie o tym jest ta książka!

Eksperci w dziedzinie samouzdrawiania i terapii holistycznych pokażą ci, jak pracować z drugą czakrą

Aktywacja drugiej czakry wymaga holistycznego podejścia i zastosowania technik uzdrawiających, obejmujących medytacje, jogę i odpowiednie techniki oddechowe. Każda z tych metod pomaga w równoważeniu i wzmacnianiu svadhisthany. Z pomocą przychodzą Autorzy tej książki, którzy są wybitnymi ekspertami w dziedzinie medycyny naturalnej i terapii holistycznych, takich jak joga czy ajurweda. Fundamentem książki jest jednak wiedza i doświadczenie Cyndi Dale, światowego autorytetu w dziedzinie pracy z energią i energetyczną anatomią. Medytacje opisane w tej książce, a skoncentrowane na czakrze sakralnej, pomogą ci przywrócić równowagę emocjonalną, podczas gdy joga i ćwiczenia oddechowe wzmocnią twoje połączenie z ciałem. Poznasz też inne praktyczne metody harmonizacji czakry sakralnej, takie jak afirmacje i wizualizacje, a także proste mantry.

Jedz pomarańczowe, czyli poznaj dietę przyjazną czakrze sakralnej

Nie tylko odpowiednie asany, afirmacje czy wizualizacje pomogą w optymalnej pracy czakry sakralnej. Czy wiesz, że także dieta jest kluczowa dla utrzymania drugiej czakry w równowadze? Szczególnie korzystne są pokarmy bogate w wodę, takie jak owoce i warzywa, oraz produkty o właściwościach oczyszczających, jak zioła i przyprawy, są szczególnie korzystne. Spożywanie pomarańczowych pokarmów – kolor czakry drugiej to właśnie pomarańczowy – jest wskazane. W tej książce znajdziesz przepisy, które nie tylko zaspokoją twoje kubki smakowe, ale również wspomogą harmonizację twojej czakry sakralnej.

Otwórz sekretne drzwi do bardziej harmonijnego, spokojnego i zmysłowego życia

Czakra sakralna, która opisana jest w drugim tomie serii Uzdrawiające czakry, jest kluczowa dla zdrowia emocjonalnego i kreatywnego życia. Zrozumienie jej funkcji i nauka, jak ją odblokować i aktywować poprzez medycynę naturalną oraz techniki uzdrawiające, które odkryjesz w tym przewodniku, może prowadzić do większej harmonii, radości i spełnienia. Zanurz się w refleksji nad swoją czakrą sakralną i odkryj, jak może ona wzbogacić twoje życie emocjonalne i duchowe. Wpatrując się w odbicie księżyca na wodzie, przypomnij sobie o pięknie i głębi svadhisthany i pozwól jej prowadzić cię ku pełni życia.

Czakra sakralna – klucz do kreatywności, emocji i harmonii

ZAPISZ SIĘ