Terry Cortés-Vega

https://www.amazon.com/Terry-Cort%C3%A9s-Vega/e/B08NGVLFJN

Terry Cortés-Vega rozpoczęła trening mindfulness w 1998 roku u Mistrza Zen Thich Nhat Hanh, a w 2012 roku została wyświęcona na Nauczyciela Dharmy w jego Zakonie Mahajana Zen. Wyjaśnia zasady dharmy, dzieląc się własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami podczas publicznych wykładów, dni mindfulness oraz medytacji.

 

Nauczała na Florydzie, w Idaho, Luizjanie, Meksyku, Montanie, Nebrasce, Nowym Meksyku, Ohio i Teksasie. Prowadzi również internetowe wykłady dharmy.

 

Przez ponad 20 lat Terry prowadziła cotygodniowe zajęcia z medytacji i jogi w różnych aresztach i więzieniach w Austin i okolicach. Prowadzi „Służbę Buddyjską” dla więźniów w DelValle Correctional Center, w Stanach Zjednoczonych.

 

Terry lubi uczyć studentów w każdym wieku. Prowadzi wykłady dharmy i medytacje dla dzieci i młodzieży na letnim obozie Buddhist Youth Academy w Kalifornii. Przez 35 lat była właścicielką i dyrektorką letniego programu dla uzdolnionej młodzieży o nazwie Master School, który narodził się z doświadczenia Terry jako nagradzanej nauczycielki w publicznej edukacji K-12.

 

Terry jest szczęśliwą żoną Gustavo Cortés-Vegi. Mieszkają na wsi ze swoimi zwierzętami. Ich dzieci i wnuki mieszkają w Teksasie i Meksyku.

ZAPISZ SIĘ