Tarot archetypowy

  • ISBN: 978-83-7377-160-4;
  • Cena katalogowa: 79.40 zł;
  • Ilość stron: 231;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2008;
  • Nr wydania: II;
Janusz Nawrocki
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Tarot – magiczna talia kart

Czym jest tarot? Czy jest niebezpieczny? Skąd pochodzi? Przez setki, a nawet tysiące lat wokół tematu tarota narosło wiele mitów i niejasności. Nawet jego geneza nie jest do końca jasna, bowiem wynalezienie tarota przypisuje się kapłanom w starożytnym Egipcie lub Cyganom, którzy w wiekach średnich podczas wędrówek przynieśli go ze sobą do Mezopotamii, a następnie do Europy. Jedno jest pewne, dzisiejszy kształt tarota jest konsekwencją tysięcy lat przemian: od gry karcianej o nazwie Tarok do potężnego narzędzia w rękach tarocisty lub wróżki.

Tarot archetypowy – ucz się od najlepszych

Arkana tarota wyjaśni nam Manuela Klara Olszewska, wyjątkowa postać polskiej astropsychologii. Wieloletnie doświadczenie autorki z dziedziny astrologii zaowocowało wypracowaniem przez nią autorskiej metody interpretacji Arkanów Tarota, a także szeregiem publikacji na temat wróżenia z kart. Autorka, dzięki swojemu plastycznemu wykształceniu ma w swoim dorobku również piękne talie kart , które cechują się bogatą symboliką oraz archetypowymi skojarzeniami.

Rozłóż karty i poczuj magię tarota

Tarot jest trudną i złożoną sztuką odczytywania informacji z rozłożonej tali kart. Jeśli potrafisz odpowiednio odczytać ich znaczenie, karty tarota udzielą Ci odpowiedzi na tematy związane nie tylko z przyszłością ale również przeszłością i teraźniejszością. W osiągnięciu celu pomogą Ci szczegółowo opisane przez autorkę Arkana Wielkie – Droga, mówiące o człowieku i jego wędrówce ku osiągnięciu duchowej doskonałości oraz Małe Arkana odnoszące się do życia duchowego i psychicznego, często dotyczące codziennych trosk, kłopotów czy radości.

Poznaj archetypy tarota

Dodatkowo w swojej publikacji autorka w bardzo przejrzysty sposób objaśnia nam trudną do przyswojenia wiedzę o archetypach. Poznajemy ich genezę, rodzaje, symbolikę, a przede wszystkim ich znaczenie. Dzięki niej dowiesz się jaki archetyp przypisany jest kobiecie, opiekunowi czy na przykład osobie gwałtownej.

Daj się wciągnąć misterium tarota

Poznając wymowę archetypów, nauczysz się szeregować je w domy astrologiczne, czyli dziedziny życia, w których na co dzień realizuje się człowiek. Poznasz poszczególne domy horoskopu oraz zasady rozkładu Mandala. Dowiesz się co oznaczają symbole akwatyczne czy solarne oraz czego symbolem jest pies. Autorka wyjawi Ci jak ważna przy analizie kart jest symbolika kolorów, który kolor kojarzy się ze spokojem, ziemią czy snobizmem. Tarot archetypowy niewątpliwie jest pozycją „must have” w biblioteczce każdego tarocisty oraz astrologa.

Poznaj największe tajemnice tarota!

ZAPISZ SIĘ