Sekrety Santa Muerte

Rytuały, zaklęcia i modlitwy związane z meksykańską Świętą Śmiercią

 • ISBN: 978-83-8301-574-3;
 • Cena katalogowa: 59.50 zł;
 • Ilość stron: 288;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2024;
 • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
10
0

Kim jest Santa Muerte i jak może ci pomóc?

Święta Śmierć (Santa Muerte) to potężna i mistyczna meksykańska święta ludowa. Najczęściej przedstawiana jest jako Ponury Żniwiarz, który w prawej kościstej dłoni dzierży kosę, a w lewej trzyma kulę ziemską lub wagę sprawiedliwości. W jej rodzinnym kraju, Meksyku, modlą się do niej miliony ludzi, ponieważ jest niezwykle potężną i skuteczną cudotwórczynią. Santa Muerte jest opiekuńcza, matczyna i hojna wobec swoich czcicieli. Bardzo otwarta i wysłucha każdego, kto się do niej modli i traktuje ją z szacunkiem, na jaki zasługuje. Ma jednak także drugą twarz. Potrafi być mściwa wobec tych, którzy nie dotrzymują złożonych jej obietnic i nie szanują lub obrażają jej dzieci – lojalnych czcicieli. Santa Muerte ma potężną osobowość i wielowymiarowy charakter, o czym przekonasz się, gdy poznasz ją bliżej.

Jak rozpocząć pracę ze Świętą Śmiercią? Poznaj praktyki duchowe, które pomogą ci połączyć się z Santa Muerte

Twoją przewodniczką po świecie kultu Świętej Śmierci będzie Cressida Stone, która zgłębiała go pod okiem meksykańskich curanderos (szamanów). Całą swoją wiedzę zawarła właśnie w tej książce. Dzięki niej dowiesz się, kim jest Santa Muerte i poznasz historię jej kultu. Odkryjesz również, jak z nią pracować. Autorka podpowie ci, jak wybrać właściwy wizerunek Świętej Śmierci, a także w jaki sposób wykonać rytuał, który obudzi i aktywuje jego moce. Poznasz wskazówki dotyczące stworzenia i oczyszczenia ołtarza Santa Muerte. To niezwykle ważne, ponieważ właśnie w tym miejscu będziesz odprawiać rytuały i ceremonie, a także wykonywać zaklęcia ochronne, składać ofiary, dawać jej prezenty, odmawiać modlitwy i łączyć się z Santa Muerte. Dowiesz się też, jak wykorzystać do tego magię kolorów, magię świec, owady czy atrybuty Świętej Śmierci, takie jak księga umarłych czy waga sprawiedliwości.

Santa Muerte ołtarz, santa muerte modlitwa
Jeśli twój ołtarz jest prosty, a figurka niewielka lub nawet domowej roboty, nie stanowi to problemu. Fot. Depositphotos

Czy kolor figurki Santa Muerte ma znaczenie?

Tak! Jak się przekonasz, gdy zwracasz się do Świętej Śmierci w jej różnych formach kolorystycznych, istnieje ogromna różnica w pracy, interakcjach i wynikach, ponieważ każdy kolor reprezentuje odrębny aspekt jej mocy, charakteru i cnót. Buduj więź ze Świętą Śmiercią, której kolor odpowiada twoim potrzebom, oddając jej cześć, modląc się do niej i ucząc się rozumieć jej mistyczne drogi, a ona ci to wynagrodzi. Jeśli pragniesz zdrowia, oczyszczenia, czystości lub poświęcenia wybierz wizerunek białej Świętej Śmierci (la Niña Blanca). Czerwona Święta Śmierć (la Niña Roja) jest królową miłości, namiętności i seksu. A czarna Santa Muerte (la Niña Negra) pomoże ci, gdy potrzebujesz ochrony, bezpieczeństwa, a także zemsty.

Modlitwa – klucz do komunikacji z Santa Muerte

Najlepszym kluczem do komunikacji z Santa Muerte jest modlitwa. Dlatego w tej książce znajdziesz wiele starożytnych modlitw, takich jak nowenna (dziewięciodniowa modlitwa) o powrót zbłąkanego kochanka i inne, które były używane w całym Meksyku i znajdowały się na kartach modlitewnych do Świętej Śmierci od co najmniej lat 40. XX wieku, ale bez wątpienia są znacznie starsze. Znajdziesz tu również modlitwy do Santa Muerte, które nie są powszechnie znane, Autorka zebrała je od brujos i curanderos z całego Meksyku. Modlitwa jest niezbędna, w rzeczywistości o wiele ważniejsza niż rozmiar lub bogactwo twojego ołtarza. Modlitwa jest bowiem kluczem do otwarcia komunikacji ze Świętą Śmiercią. Wypróbuj jedną z nich!

Sekrety Santa Muerte
Pani Cieni, Biała Siostra, Koścista Dama, Piękna Dziewczyna. To niektóre z wielu imion używanych w odniesieniu do Świętej Śmierci. Fot. Depositphotos

Codzienna modlitwa do Santa Muerte

Najświętsza Śmierci, Umiłowana Pani,

Pani wszystkiego, co ciemne i zimne,

Przychodzę błagać cię o ochronę.

Potężna Pani,

Opiekuj się mną i chroń mnie przed wrogami,

Od tych, którzy chcą mnie oszukać, uwięzić lub zemścić się na mnie.

Okryj mnie swym płaszczem niewidzialności,

Aby nie spotkał mnie żaden nieszczęśliwy wypadek.

O Święta Śmierci,

Ty, która widzisz nawet w najgłębszej ciemności, proszę, zaopiekuj się mną, moim domem i rodziną.

W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

Wszystko, co musisz wiedzieć o kulcie Świętej Śmierci

Dzięki informacjom zawartym w tej książce:

 • dowiesz się, kim jest Święta Śmierć i poznasz historię jej kultu,
 • wybierzesz figurkę odpowiednią do twoich potrzeb – kolor, materiał, rozmiar i wygląd ma znaczenie,
 • stworzysz ołtarz Santa Muerte, oczyścisz go i aktywujesz,
 • odkryjesz, jakie ofiary i prezenty są odpowiednie dla Świętej Śmierci,
 • poznasz autentyczne meksykańskie modlitwy do Santa Muerte, a także rytuały, zaklęcia ochronne czy praktyki duchowe,
 • nauczysz się interpretować znaki wysyłane przez Świętą Śmierć,
 • wykorzystasz moc świec, Księżyca i kolorów, by wzmocnić swoje modlitwy, czary, zaklęcia i rytuały,
 • wzmocnisz swoją duchowość i wejdziesz na zupełnie nowy wymiar czarostwa.

Opinie o książce Sekrety Santa Muerte

Sekrety Santa Muerte to najbardziej kompletna książka, jaką znalazłem na ten temat. Po jej przeczytaniu będziesz dobrze przygotowany do poruszania się po świecie przyrody w poszukiwaniu jej darów. Zdobędziesz szeroką wiedzę, jak używać tych darów w swoich zaklęciach i czarach. Stone wykracza poza dobrze znane systemy kolorów i ujawnia sekrety mniej znanych proszków, olejków i świec oraz ich zastosowania. Jest nawet rozdział o rozłączaniu się ze Świętą Śmiercią dla tych, którzy zdecydują, że ta wiara nie jest dla nich, i chcą z szacunkiem przestać z nią pracować. Każdy zainteresowany tym najszybciej rozwijającym się ruchem religijnym na świecie powinien mieć tę książkę na swojej półce”.

– Jason Miller, autor książki Consorting with Spirits

„Książka Sekrety Santa Muerte oferuje wnikliwe spojrzenie na kulturę, której, jak sądzę, wiele osób z zewnątrz nie rozumie lub o niej nie wie, a mimo to odczuwa wielką chęć jej poznania. Ta książka ujawnia szereg tajemnic, sekretów, tradycji, wierzeń, kultury, magii i zaklęć głęboko związanych z tym nurtem ideologicznym, zwłaszcza mitem „Białej Dziewczyny”. W tej kulturze magia jest potężna, naturalna i prawdziwa, podobnie jak Święta Śmierć. Wiemy, że tak jak światło rodzi się w ciemności, tak śmierć ustępuje miejsca życiu. Życie to przybycie; umieranie to powrót; a powrót to kontynuacja. To jest wieczne prawo Świętej Śmierci”.

– Martha Ileana Moran Gonzalez, założycielka i dyrektorka Witchmart, najwyższa kapłanka i dumna bruja

Uzyskaj wsparcie Santa Muerte

 

Patroni:

 • Psychotronika
 • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ