Radiestezja od podstaw

Reguły interpretacji odczuć radiestezyjnych, zasady praktyki radiestezyjnej, rodzaje przyrządów radiestezyjnych, najskuteczniejsze metody badań

  • ISBN: 978-83-8301-375-6;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 128;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Irena Kloskowska
0
0

Radiestezja – co to jest i jakie ma zastosowanie w codziennym życiu

Od momentu powstania radiestezja intrygowała swoją tajemniczością. Wielu wręcz uznawało ją za dziedzinę pokrewną ezoteryce i psychotronice. Potem, wraz z kolejnymi badaniami potwierdzającymi jej skuteczność, zyskiwała coraz większą akceptację. Dlaczego? Otóż okazuje się, że ma wiele praktycznych zastosowań. Wskazuje miejsca szkodliwego promieniowania w domu i jego otoczeniu. Sprawdza się w terapii i diagnostyce różnych chorób. Wszystko dzięki wahadełku lub różdżce w rękach wprawnego radiestety. Jak się nimi posługiwać? Kompletnej wiedzy na ten temat dostarcza niniejsza książka. Okazuje się, że niemal każdy może zgłębić sekrety radiestezji i samodzielnie wykorzystać ją do swoich celów.

Radiestezja na miarę XXI wieku

Autor przybliża i wyjaśnia kluczowe zagadnienia związane z pracą radiestety. Jednocześnie aktualizuje w swojej książce obowiązującą terminologię i koryguje wiele dotychczasowych, błędnych teorii. Przy tym nie boi się poruszać dyskusyjnych zagadnień, a także obalać narosłych przez lata mitów. Zdaniem Tomasza Sitkowskiego radiestezja idealnie wpisuje się w racjonalnego ducha współczesności. Siłą jego książki, oprócz pokaźnej dawki wiedzy merytorycznej, jest przystępność. Stara się opisywać radiestezję nie tylko z myślą o profesjonalistach, ale także o zwykłych pasjonatach.

Mężczyzna trzymający w obu dłoniach różdżkę radiestezyjną. Prowadzi badanie radiestezyjne w terenie.
Podstawą pracy radiestety jest różdżka lub wahadełko. Fot. Depositphotos

Między ezoteryką a nauką – co tak naprawdę porusza wahadełkiem i różdżką?

W pierwszych rozdziałach znaleźć można definicję radiestezji i rys historyczny, pokazujący ewolucję określonych pojęć i podejścia do pracy radiestety. Autor skupia się szczególnie na zagadnieniu promieniowania radiestezyjnego. Analizuje też zjawisko różnych energii, które niektórzy uznają za jedną z możliwych przyczyn ruchu wahadełek i różdżek. Krok po kroku wyjaśnia mechanizm odruchu radiestezyjnego. Jego zdaniem to klucz do rozumienia radiestezji. W celu uwiarygodnienia odziera go z duchowych inspiracji na rzecz logiki przyczyn i skutków. Jeżeli kogoś nadal dręczy pytanie, co to jest radiestezja, w książce tej znajdzie satysfakcjonującą odpowiedź.

Czym kierować się przy wyborze wahadełka i różdżki?

Teoretyczna część książki stanowi wprowadzenie do świata zjawisk radiestezyjnych. To konieczny wstęp służący udanej praktyce. Dlatego dużo miejsca Autor poświęca przyrządom radiestezyjnym. Opisuje różne rodzaje wahadełek i różdżek. Dzięki tym wskazówkom będziesz wiedział, jak używać wahadełka i różdżki do realizacji swoich celów. Wartościowym uzupełnieniem przekazywanej wiedzy są liczne zdjęcia i grafiki.

Jak wykrywać żyły wodne i tereny szkodliwe dla zdrowia – praktyczne porady

Głównym działem radiestezji jest geotronika. Radiesteci zajmują się m.in. identyfikacją miejsc szkodliwych dla zdrowia, a także wyborem optymalnej lokalizacji do budowy domu. Wyznaczają najkorzystniejsze miejsca do snu, pracy i odpoczynku. Gdy ktoś zastanawia się, jak zneutralizować żyły wodne lub promieniowanie elektromagnetyczne, z pomocą przyjdzie mu właśnie radiesteta. Dlatego Autor wiele miejsca poświęca praktycznym aspektom badań geotronicznych. Wyjaśnia krok po kroku, jak używać wahadełka do wykrywania zjawisk radiestezyjnych. Pokazuje to zarówno w przypadku użycia metody fizycznej, jak i mentalnej. Równocześnie przybliża sposoby identyfikacji zadrażnień radiestezyjnych i analizuje różne ruchy przyrządów.

Oddziaływania radiestezyjne – analiza systemów oceny

Ważną część pracy radiestety stanowi ocena bodźców geopatycznych. Od lat budzi ona wiele dyskusji wśród osób zajmujących się radiestezją. W trakcie oceny brane są pod uwagę dwa czynniki – natężenie bodźców oraz ich wpływ na organizm. Traktuje się je wprost albo odwrotnie proporcjonalnie. W książce szczegółowo zostały opisane oba modele oceny. Autor punktuje ich główne wady i zalety. Dzięki temu każdy może dokonać optymalnego wyboru z punktu widzenia własnej praktyki.

Wahadełko na ciemnym tle. Wokoło niego fale promieniowania.
W celu wykrycia bodźców radiestezyjnych stosuje się najczęściej dwie metody – fizyczną lub mentalną. Fot. Depositphotos

Radiestezja także jako terapia

Coraz większą popularność zyskuje zastosowanie radiestezji do oceny zdrowia. Autor wyjaśnia, jak używać wahadełka w niektórych terapiach. Wskazuje zalety tej metody, ale też jej ograniczenia, zwłaszcza w zakresie profilaktyki nowotworowej. Wśród zastosowań radiestezji warto też wymienić choćby badanie zgodności przedmiotów, osób i sytuacji. W ten sposób można przetestować partnerów życiowych lub pracowników, sprawdzić autentyczność przedmiotów (np. banknotów) lub ich przydatność (np. ubrań, kosmetyków czy materiałów budowlanych). Nadal zadajesz sobie pytanie: radiestezja – co to jest? Teraz już wiesz, że jest to wyjątkowo przydatna w codziennym życiu umiejętność.

Jak wykorzystać radiestezję na co dzień

Książka ta pokazuje praktyczne oblicze radiestezji. Udowadnia, że bywa ona pomocna w rozwiązywaniu wielu codziennych problemów. Jednocześnie Autor zrywa z postrzeganiem radiestezji jako dziedziny z pogranicza ezoteryki i psychotroniki. Rozstrzyga też wątpliwości dotyczące jej skuteczności. Oferuje wszechstronną wiedzę, która nie tylko wzniesie każdą praktykę radiestezyjną na wyższy poziom, ale też uczyni z niej umiejętność przydatną w wielu sferach życia.

Nowe spojrzenie na pracę radiestety i interpretację zjawisk radiestezyjnych

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ