Mudry – nowoczesny przewodnik

Energetyczne gesty dłoni dla zdrowia i wewnętrznej równowagi

  • ISBN: 978-83-8301-074-8;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 272;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Katarzyna Masłowska
Paweł Uklejski
0
0

Czym są mudry i mudry lecznicze? Dowiedz się, jak wykorzystać pozytywną energię i jogę dłoni

Mudry to symboliczne, rytualne gesty, które mają na celu wzbudzenie świadomości i zamanifestowanie zmiany w twojej rzeczywistości. Dzięki nim możesz poznać sekrety jednej z najstarszych form magii, medytacji i duchowego spotkania, które nie wymaga słów. Jedyne narzędzie, jakie będzie ci do tego potrzebne, to twoje własne dłonie. Ich określone ustawienie może zrelaksować cię po ciężkim dniu, inne – zwiększyć płodność, jeżeli starasz się o dziecko. Z powodzeniem wykorzystasz też mudry lecznicze i mudry na ból głowy.

Za pomocą prostych znaków pozbędziesz się dyskomfortu na przykład po nieprzyjemnej scysji ze współpracownikiem. Codzienne praktykowanie mudr naładuje cię pozytywną energią i stanie się niezawodnym sposobem na stres. Chociaż mudry nie mogą zastąpić konwencjonalnego leczenia ciała i umysłu, są niewyczerpanym źródłem możliwości uzdrawiania energią.

Uzdrawianie energią – naucz się stosować mudry na co dzień

Mudry to święte gesty, które mogą być używane w kontekście kultu, medytacji, zaklęć, rytualnego ruchu czy snucia legend. Poprzez nieskomplikowane ćwiczenia będziesz w stanie przywołać błogosławieństwa i wyciszyć negatywną energię w domu, w pracy i podczas innych życiowych wyzwań. Mudry przemówią do ciebie, jeśli kiedykolwiek chciałeś dodać trochę koloru i uroku do codziennego życia bez konieczności inwestowania w świece, kryształy i kadzidła. Samodzielnie zastosujesz terapię uzdrawiania energią, aby pokonać swoje codzienne problemy ze zdrowiem. Ta swoista joga dłoni będzie doskonałym sposobem na stres. To także niezwykła terapia twojej duszy.

Mudry lecznicze – wykorzystaj siłę uzdrawiania układów energetycznych dłoni

Większość mudr wykonuje się rękami i palcami, często w połączeniu z ruchami nadgarstków, łokci i ramion. Niektóre obejmują całe ciało. W jodze, praktykach duchowych i indyjskich tradycjach mudry były używane od tysięcy lat jako pomoc w medytacji i uzdrawianiu. Dzięki tej praktycznej książce dowiesz się, że mudry lecznicze działają stymulująco na różne części ciała zaangażowane w oddychanie i wpływają na przepływ energii, a nawet na nastrój. Zwijając się, krzyżując, rozciągając i dotykając palców i dłoni, możesz manipulować połączeniem umysłu z ciałem. Każdy obszar dłoni odpowiada określonej części mózgu lub ciała.

Jak zrobić mudrę?

Najpopularniejsze mudry są łatwe do wykonania. Możesz je praktykować podczas medytacji w pozycji lotosu lub siedząc na krześle z prostym oparciem. Autorka nauczy cię, jak używać gestów rąk do kultu, medytacji, rzucania zaklęć, świętego ruchu i rytualnego opowiadania. Podręcznik zawiera czytelne ilustracje i szczegółowe opisy, które pomogą ci precyzyjnie wykonać każdą mudrę. Zawsze też możesz wrócić do poszczególnych zdjęć i wyjaśnień, aby doskonalić swoją technikę.

Mudry, czyli joga dłoni, skutecznie zwiększą przepływ życiowej energii i przywrócą zdrowie

Poświęcając jedynie kilka minut dziennie swoim dłoniom, możesz uwolnić ich leczniczą i uzdrawiającą energię. Stosując mudry możesz wyeliminować wiele dolegliwości fizycznych i chorób. W tym ból o różnym podłożu, bezsenność, a także depresję, przygnębienie czy spadek energii. W tym poradniku autorka przekaże ci praktyczny zestaw użycia mudr. Znajdziesz w nim nie tylko mudry do medytacji, ale również wszystkie mudry lecznicze. Z ich pomocą oczyścisz czakry ze wszystkich blokad. Mudry możesz wykorzystać jako narzędzia w wielu różnych terapiach, takich jak ajurweda, refleksologia i kinezjologia. Twoje dłonie posłużą do skutecznego uzdrawiania energią i rozwoju duchowego.

Medytacja i mudry na ból głowy

Trudno medytować, kiedy boli cię głowa, ale warto spróbować. Praktyka składa się z serii dwóch gestów, a długość medytacji zależy od długości bólu głowy. Najlepiej rozpocząć ją, zanim ból w pełni się rozwinie, na przykład gdy poczujesz ucisk wewnątrz czaszki lub zmiany w widzeniu, które mogą go poprzedzać. Gdy tylko poczujesz, że zaczyna boleć cię głowa, poszukaj zaciemnionego pomieszczenia, w którym będziesz medytować, lub przygaś światło. To ćwiczenie można wykonywać w pozycji leżącej lub siedzącej, z rękami opartymi na kolanach. Zacznij od mudry „weź się w garść”: ściśnij palec wskazujący i kciuk razem, dotknij obu dłoni w punkcie spotkania tych palców, a następnie rozprostuj i dotknij reszty palców. Utrzymuj tę pozycję przed pojawieniem się bólu głowy, a być może uda ci się go całkowicie powstrzymać.

Jeśli ból będzie się nasilał, zwolnij mudrę i delikatnie, ale mocno uciśnij obiema rękami połączenie między palcem wskazującym a kciukiem: prawa ręka uszczypnie lewą, a lewa prawą. Pozostałym palcom pozwól się rozluźnić. Rozluźnij ramiona. Rozluźnij czoło. Pozwól, aby język opadł z podniebienia. Pamiętaj o oddychaniu. Ta pozycja dłoni nie jest mudrą samą w sobie, ale wykorzystuje punkty ucisku do złagodzenia lub skrócenia bólu głowy. Kiedy ból głowy zacznie ustępować, uwolnij energię, dotykając podłogi i wizualizując, jak nadmiar napięcia lub negatywna energia spływa przez dłonie do ziemi. Pamiętaj, że mudry nie zastąpią leczenia medycznego.

Mudry – nowoczesny przewodnik po terapii samouzdrawiania za pomocą jogi dłoni

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ