Ciało to umysł. Jak społeczeństwo uczy długowieczności i dlaczego zdrowie jest dziedziczne

  • ISBN: 978-83-7377-877-1;
  • Cena katalogowa: 49.90 zł;
  • Ilość stron: 424;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Mariusz Golak
0
0

Czy sam się ograniczasz?

Kultura ma silny wpływ na to, jak postrzegamy, odbieramy i interpretujemy świat, i – co równie istotne – na biochemię i działanie mózgu. Dziś, dzięki najnowszym odkryciom i badaniom naukowym, możemy z całym przekonaniem stwierdzić, że to, w co wierzymy, to coś więcej niż myśli pozbawione fizycznych konsekwencji i ma wpływ na nasze ciało. Przekonania wpojone nam przez kulturę, abyśmy mogli zrozumieć otaczający świat, odzwierciedlają się w naszej fizjologii. Niestety, często przekonania te nie są dla nas dobre i zamiast rozwijać pełnię naszych zdolności i szczęścia, hamują nas i sprawiają, że nie wierzymy w siebie i gubimy swoją tożsamość. Wierzymy natomiast, że jesteśmy bezsilni i czujemy lęk.

Odrzuć to, co Cię hamuje

Ta książka wraz z wynikami badań opisuje destruktywne przekonania kulturowe oraz zawiera ćwiczenia, które pomogą wyjść poza kulturę, poznać siebie i rzeczywistość, bez interpretacji narzuconej przez otoczenie. Jeżeli nie boisz się zostać buntownikiem kulturowym, możesz zakwestionować zasady, które próbują Ci narzucić inni i określają jak masz żyć. Odpowiednie podejście do życia przyczyni się do zachowania zdrowia i wykorzystania pełni potencjału.

Kreuj swój świat i dobre zdrowie

Nie jesteśmy zdani wyłącznie na nasze geny – mamy na nie ogromny wpływ. Choroby – z kilkoma wyjątkami – to tylko genetyczne skłonności, a nie nieuniknione katastrofy, które tylko czekają na odpowiedni moment, żeby się wydarzyć. Chociaż przyczyny zdrowia często są dziedziczne, swoim sposobem myślenia i interpretacją świata mamy ogromny wpływ na swoje zdrowie i jego kreowanie.
Stworzenie odpowiednich warunków do optymalnego zdrowia wymaga konsekwentnego dokonywania wyborów, które często są sprzeczne z podejściem wpojonym nam przez kulturę. Dzięki poradom Autora zrzucisz kajdany nałożone przez kulturę i zamiast skupiać się na zapobieganiu i leczeniu chorób, nauczysz się postrzegać świat przez pryzmat obfitości i chęci do życia oraz kreatywności na długie lata.

Długowieczność jest Ci pisana

Przekonania kulturowe każą nam wierzyć, że z wiekiem nasze umiejętności fizyczne i intelektualne się pogarszają, określają to, w jaki sposób się starzejemy. Innymi słowy poszczególne kultury próbują nam wmówić, że wraz z upływem lat nasza kondycja i stan zdrowia będą coraz gorsze.
Przytaczając badania naukowe Autor udowadnia, że genetyka nie ma aż tak istotnego wpływu na proces starzenia się. Pozwala każdemu wyjść poza schemat i samodzielnie określić, co będzie dla tego kogoś najlepsze. Ty również będziesz mógł wpłynąć na proces starzenia się i zachować wigor na długie lata! Wykorzystasz biokognitywne metody, które pomogą poprawić Twoje zdrowie i jakość życia.

Pokonaj schematy, kreuj rzeczywistość.

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ