Księga czarów Baby Jagi i słowiańskie praktyki magiczne

Jak tworzyć amulety ochronne i talizmany, pleść wieńce z ziół, robić zaczarowane motanki oraz pracować z duchami lasu

  • ISBN: 978-83-8301-163-9;
  • Cena katalogowa: 84.80 zł;
  • Ilość stron: 333;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 cm x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
10
0

Raz, dwa trzy, Baba Jaga patrzy!

Baba Jaga, Jagiszna, Baba Egi, Jagaja. Każdy słowiański kraj ma swoją wersję tego imienia. Baba Jaga żyje w naszych opowieściach od tysięcy lat. Przetrwała w tradycji ustnej, która obejmuje Polskę, Ukrainę, Białoruś, Bułgarię, Słowację, Czechy, Chorwację, Morawy, Serbię, Słowenię, Ruś, Litwę i wiele innych krajów. To prawdziwa czarownica nie znająca granic.

Odkryj sekrety potężnej magii Baby Jagi

Antropolodzy kultury i folkloryści uważają, że Baba Jaga była pierwotnie duchem lub bóstwem. Czczono ją i honorowano jako Panią Lasu. Ten niegdyś dziki duch natury, który pomagał myśliwym i zbieraczom, został naznaczony jako „zły” po wprowadzeniu chrześcijaństwa. Dziś ta słynna Baba Jaga, która zjada dzieci, lata na miotle i mieszka w chatce na kurzej stopce zaprasza cię do swojego świata, by odkryć przed tobą sekrety swojej magii. Zatem usiądź wygodnie i wysłuchaj jej opowieści…

Baba Jaga uczy – słowiańska magia, czyli magiczne symbole, amulety, talizmany i zaklęcia ochronne

… o narodzinach słońca, krainie błogosławionych i duchach, które żyją tuż obok nas. Poznaj magiczne stworzenia, takie jak rusałki – duchy jeziora, Domowik – stróż twojego domu czy Lisowik – zmiennokształtny władca lasów. Odkryj jak odczytywać wysyłane przez nich magiczne symbole i przede wszystkim wykorzystać ich moc w swoich zaklęciach i rytuałach. Twoimi przewodniczkami w tej podróży będą dwie potężne słowiańskie wiedźmy, Baba Jaga i Madame Pamita – czarownica ukraińskiej diaspory.

Wysłuchaj bajki o Wasylinie i daj się uwieść słowiańskim rytuałom

Każdy rozdział tej książki rozpoczyna się krótką historią, która jest luźną interpretacją słowiańskiej bajki pt. „Mądra Wasylisa”. Jak we wszystkich bajkach, także w tej, kryje się coś więcej, niż to, co widać na pierwszy rzut oka. Zaprzyjaźnisz się z bohaterami i wejdziesz do ich świata, aby zdobyć spostrzeżenia, które będziesz mógł przenieść do swojego życia. W kolejnych częściach na scenę wkroczą sama Baba Jaga i Madame Pamita. Podzielą się z tobą swoją mądrością. Baba Jaga opowie ci o wierzeniach i tradycjach, które pojawiają się w opowieści. Natomiast Madame Pamita nauczy cię, jak wprowadzić tradycyjną magię słowiańską do swojej współczesnej praktyki duchowej. Oderwie cię od zwykłego czytania baśni i wprowadzi do świata Baby Jagi i słowiańskiej magii.

Baba Jaga opowie ci o starożytnych wierzeniach i tradycjach twoich przodków

Słowiańska mitologia i folklor – poznaj magiczną tradycję swoich przodków

Dzięki tej niezwykłej książce na nowo poznasz słowiańską mitologię i folklor. Wrócisz pamięcią do historii opowiadanych przez swoją babcię i mamę. Odkryjesz magię święta Kupały i dowiesz się w jaki sposób je obchodzić. Poznasz zwyczaje zbierania ziół, plecenia wianków i puszczania ich na wodę, aż po starożytny rytuał oczyszczający. Dowiesz się co się kryje w magii rozdroży i w jaki sposób wykorzystać ją do wzmacniania swoich czarów i zaklęć ochronnych. Nauczysz się tworzyć motanki, służące do kontaktu z przodkami. A także wyszywanki, które dzięki swoim magicznym symbolom działają jak najlepsza amulety i talizmany. Poznasz sztukę zaklinania, do tej pory dostępną jedynie szeptuchom i wiedzącym. Baba Jaga odkryje przed tobą magię kraszanek i pisanek, kości, włosów. A nawet zapomnianą już sztukę tkania, która pomaga w tworzeniu własnego przeznaczenia. Baba Jaga odkryje przed tobą wszystkie sekrety magii twoich przodków!

Pochwały dla książki Księga czarów Baby Jagi i słowiańskie praktyki magiczne

„Piękne dzieło sztuki i magii … Pamita przynosi nam mądrość Baby Jagi poprzez głęboką eksplorację słowiańskiej magii”.

— Annwyn Avalon, autorka książki Water Witchcraft

„Kiedy już zostaniesz wciągnięty przez natchnione i poinformowane tajemnice tej książki, nie będziesz mógł jej odłożyć … Pamita przemawia do najgłębszej głębi twojej duszy”.

— Stephanie Rose Bird, autorka Sticks, Stones, Roots & Bones

„Pamita ożywia stare tradycje, a następnie miesza je z nowoczesnymi praktykami dostarczając czytelnikom nowych narzędzi i perspektyw, aby rozszerzyć i wzbogacić ich magiczne doświadczenia”.

— Sandra Kynes, autorka książki Sea Magic

„Książka ta wprowadza nas głęboko w folklor, kulturę, historię i czary związane z pochodzeniem słowiańskiego czarostwa”.

— Elhoim Leafar, autor Magical Art of Crafting Charm Bags

„Bogactwo kulturowe, które otacza każdy rytuał, czyni go wyjątkowym”.

— Elhoim Leafar, autor The Magical Art of Crafting Charm Bags

„Najważniejszy tytuł, który przemawia do moich słowiańskich korzeni, często wywołując łzy w oczach”.

— Courtney Weber, autor Hekate: Goddess of Witches

„Pamita i ja dorastałyśmy z opowieściami Baby Jagi w uszach… Chciałyśmy nią BYĆ. Z tej książki dowiesz się dlaczego”.

— Melissa Cynova, autorka Kitchen Table Magic

Odkryj piękno i potęgę tradycyjnej słowiańskiej magii!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ