Głęboka prawda

Ostatnia szansa ludzkości

  • ISBN: 978-83-8171-677-2;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 396;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: II - dodruk;
Mariusz Warda
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Kim jesteśmy? Poznaj nieznane fakty dotyczące człowieka i historii

Kim jesteśmy – to pytanie dręczy ludzkość od zarania dziejów i stanowi jeden z fundamentów filozofii jako nauki. Wbrew pozorom nie jest to wyłącznie akademicki dylemat. Jak udowadnia Gregg Braden, wizjoner i autor wielu bestsellerowych książek New York Timesa, pytania o naturę człowieka zyskują na sile w sytuacji, gdy musimy zmagać się z wieloma kryzysami współczesnego świata. Dzięki tej fascynującej książce poznasz nieznane fakty dotyczące człowieka i historii. Autor, korzystając z najnowszych odkryć i badań naukowych, przedstawia intrygujące dowody na temat pochodzenia człowieka. Odkrywa sekrety historii, które przesuwają początki ludzkiej cywilizacji o tysiące lat wstecz. Wyjaśnia, czemu jesteśmy „zaprogramowani” na pokój, a nie na wojnę, i co jest tak naprawdę przyczyną zmian klimatycznych. Czemu służy ta wiedza? Dysponując nią, możemy dokonywać w pełni świadomych wyborów i podejmować lepsze decyzje. W ten sposób łatwiej poradzimy sobie z wszelkimi kryzysami zarówno w skali osobistej, jak i globalnej.

Nauka i duchowość – sposoby na kryzysy współczesnego świata

Głęboka prawda nie jest książką naukową. To raczej niezwykła podróż, podczas której czytelnik jest zaskakiwany na każdym kroku. Słyszeliście o niewiarygodnych odkryciach archeologicznych w Zatoce Kambijskiej lub peruwiańskim Caral? Czy wierzycie, że zapis informacji w ludzkim DNA jest stały i niezmienny? Wiedzieliście, że współpraca to nasz odwieczny instynkt? Książka Bradena pogłębia świadomość i kieruje umysł na nowe tory, w umiejętny sposób łącząc naukę, duchowość i filozofię. Zwłaszcza duchowości Autor przypisuje szczególne znaczenie. Wychodzi bowiem z założenia, że operuje ona językiem starszym niż ten, którym posługuje się nauka. Tym samym dociera do najgłębszych prawd. Każdy z siedmiu rozdziałów oferuje nowatorskie spojrzenie na fundamentalne zagadnienia dotyczące miejsca człowieka w świecie. Niektóre tezy zastanawiają, inne zaskakują, jeszcze inne mogą budzić sprzeciw. Tak to już zwykle bywa w przypadku poszukiwania odpowiedzi na pytania o naturę człowieka. Ale i tak warto je poznać. Świadomość mechanizmów sterujących naszym życiem buduje fundament pod rozwój duchowy i osobisty.

Otwórz swój umysł na nowe teorie i odkrycia naukowe

Wysyp nowych odkryć naukowych sprawił, że musimy przewartościować wiele poglądów na naszą historię, genezę, funkcjonowanie ciała i umysłu. Nowe dowody wskazują na konieczność odmiennego podejścia do pytań o naturę człowieka. Dotyczy to między innymi tego, skąd pochodzimy, od jak dawna tutaj jesteśmy, w jaki sposób możemy skutecznie przetrwać kryzysy, przed którymi stoi świat, i co zrobić, żeby było lepiej. Ponownie musimy zastanowić się nad prawdziwymi źródłami naszego szczęścia i mechanizmami organizującymi nas jako społeczność. Aby było to możliwe, należy zmienić sposób myślenia. To warunek konieczny, by móc cieszyć się nieskrępowanym rozwojem duchowym i osobistym. Bez tego odczuwanie szczęścia nie będzie pełne. Ale to nie wszystko. Poznając nieznane fakty dotyczące człowieka i historii, zyskujemy też bezcenną wiedzę, która pozwala zażegnać kryzysy na wielu płaszczyznach. To ważne, gdyż zdaniem wielu naukowców osiągnęły one poziom, który zagraża przetrwaniu ludzkiego gatunku.

Wiedząc kim jesteśmy, poczujemy pełnię prawdziwego szczęścia i rozwiążemy nasze współczesne problemy

Słynny brytyjski pisarz i biolog H. G. Wells powiedział kiedyś, że historia ludzkości „staje się w coraz większym stopniu wyścigiem między zdobywaniem wiedzy a katastrofą”. W kontekście kryzysów współczesnego świata te słowa nabierają szczególnego znaczenia. Najtęższe umysły naszych czasów przyznają, że zmierzamy ku katastrofie. Niebezpieczeństwo globalnej wojny, nadmierna eksploatacja zasobów naturalnych, zanieczyszczone środowisko to tylko niektóre zagrożenia. Problemy zostały zdefiniowane. Nie wiadomo tylko, jak sobie z nimi poradzić. Okazuje się, że znalezienie odpowiedzi na pytanie, kim jesteśmy, to dobry pierwszy krok do podjęcia działań naprawczych. Głównym przesłaniem tej książki jest przekonanie, że musimy działać równie szybko, co i mądrze. Narzędziami pozytywnych zmian będą ludzki umysł i pogłębiona świadomość.

Poznaj najgłębszą z prawd!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ