Tao w praktyce. Opanuj codzienny chaos i stres dzięki ponadczasowej mądrości
  • ISBN: 978-83-8171-099-2;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 304;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Najważniejsza księga Tao dla Ciebie

Klasyczny Tao Te Ching jest najlepiej sprzedającą się książką w historii. Ale jego interpretacja i zastosowanie pozostają zagadką dla wielu z nas. W tej książce Autor opisuje koncepcje Tao i utwierdza je we współczesnym świecie, w nowoczesnym języku, z wieloma przykładami praktycznymi, które czytelnicy mogą zastosować do codziennego życia aby uzyskać prawdziwe i trwałe rezultaty. Przekazuje je w formie konwersacji z mistrzem Laozi, który odpowiada na pytania nurtujące współczesnego człowieka. W tej książce otrzymujesz mądrość Tao w praktyce i z łatwością przeniesiesz tę mądrość do swojej codzienności.

Dlaczego warto wybrać książkę Tao w praktyce

Podejście Autora do Tao różni się od innych interpretacji na dwa kluczowe sposoby. Najpierw przedstawia nauki zgodnie z głównymi tematami Tao, zamiast przechodzić kolejno przez wersety i wyjaśniać je tak, jak robi to większość tekstów interpretacyjnych. Po drugie, odkrył oryginalny i wciągający sposób, aby ożywić lekcje wokół każdego tematu, używając krótkich historii, w których prezentuje się jako uczeń Laozi i bezpośrednio wchodzi w interakcję z mędrcem. Te krótkie opowieści pomagają czytelnikowi uporać się z codziennymi problemami.

Dzięki przekazom mistrza Laozi dowiesz się jak:

– radzić sobie z bolesnymi, mylącymi lub zmieniającymi się relacjami,
– zarządzać finansami, zamiast pozwolić im rządzić sobą,
– pokonać stres wypełniając wymagające obowiązki w pracy,
– realizować się w domu i zdrowo spać, wyrzucając z głowy codzienne problemy,
– znaleźć pocieszenie w obliczu utraty bliskiej osoby,
– zachować zdrowie i radość życia,
– odnosić się do polityki i ogromnej ilości informacji, które codziennie do nas docierają,
– radzić sobie z dylematami, które wydają się nowe, ale są po prostu inną wersją problemów, które od zawsze nękały ludzkość.

Tao ułatwi Twoje życie

Autor przywołuje proste nauki Laozi o pokorze, uczciwości, dostosowaniu i życzliwości, które z łatwością możesz wykorzystać w swoim życiu. Cytuje również kluczowe wersety Księgi Tao i Te, aby wyjaśnić zasady każdego rozdziału. W ten sposób klasyczny tekst staje się narzędziem, dzięki któremu możesz uczyć się jak żyć, a nie celem samym w sobie – dokładnie tym, co leżało w zamiarach starego mistrza. Tao sprawia, że stajemy się bardziej kochający, skoncentrowani i życzliwi, bez względu na otaczający nas świat. Autor oddaje istotę Tao. Dzięki tej książce będziesz prowadzony przez jego prawdy za pomocą głosu Laozi. Opowiedziane historie pomagają przekazać Tao w działaniu i dadzą Ci przykłady do naśladowania w codziennym życiu.

Sprawdź, co inni myślą o książce Tao w praktyce

Jako długoletni, praktykujący taoista, byłem zachwycony czytając książkę Tao w praktyce. Jest wypełniona głęboką i odwieczną mądrością Tao, udostępnioną w przystępny sposób duchowym poszukiwaczom prawdy w XXI wieku. Czytanie ciepłego, zabawnego, przystępnego i nieskończenie mądrego Alana Cohena opierającego się na starożytnym, duchowym arcydziele sprawiło, że moje serce śpiewa, a dusza się raduje!
– Jason Chan, mistrz Taoizmu, wieloletni wykładowca Kursu Cudów, twórca Infinite Arts,
autor nagradzanych książek

Nie mogło powstać lepsze połączenie ponadczasowych prawd i współczesnej mądrości niż dzieło powstałe z połączenia wiedzy Laozi i Alana Cohena. Z ciepłem i mądrością charakteryzującą obu mistrzów, Tao w praktyce personifikuje zarówno starożytne nauki mędrca Laozi, jak umysł i ducha jego czytelników.
– Mike Dooley, autor bestsellera Dziesięć najważniejszych przesłań, które zmarli chcą przekazać Tobie

W plemiennych kulturach mądrość przekazywana jest poprzez historie. Opowieści snute przy nocnym ognisku mogą uzdrawiać, inspirować i motywować. Są mocą, która utrzymuje plemię razem. Alan Cohen w swojej wspaniałej książce Tao w praktyce pozwala nam uzyskać dostęp do mądrości Tao poprzez swoje opowieści. Każda historia lśni niczym klejnot na dalekim horyzoncie. Szczerze polecam!
– Denise Linn, autorka bestselleru „Odcinanie więzów energetycznych”

Tao na współczesne problemy

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ