Droga ku wdzięczności. Współczesny przewodnik odnajdywania radości w zwykłym życiu
Tytuł oryginału: Buddhist Boot Camp
  • ISBN: 978-83-7377-848-1;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 176;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Patrycja Buraczewska
Patrycja Buraczewska
0

Czy chciałbyś poznać różnicę między uczuciami a emocjami? Pomiędzy prawdą a faktami? Jeśli chcesz prowadzić proste i nieskomplikowane życie, w którym szczęście masz na wyciągnięcie ręki to ta publikacja została napisana z myślą o Tobie.

Z korporacji na Hawaje

Autor przez kilka lat pracował w kancelariach prawniczych w Kalifornii oraz w Seattle, jednak etat w korporacji nie dawał mu radości. Przeprowadził się na Hawaje, gdzie zaczął wieść prostsze życie. Pracował dorywczo dzięki czemu miał wiele czasu, aby się rozwijać i poznać siebie lepiej. Wtedy też powstała ta publikacja.

Budda dla każdego

Każdy rozdział w tej książce to jedna, maksymalnie dwie strony, dzięki czemu możesz po nią sięgać w każdej wolnej chwili. Możesz też czytać je w dowolnej kolejności. Znajdziesz tu mnóstwo inspirujących cytatów, ćwiczeń i technik mających na celu poprawić uważność, czyli umiejętność pełnego skupiania uwagi na tym, co się dzieje tu i teraz, na Twoich obecnych doświadczeniach. Czy jesteś chrześcijaninem, muzułmaninem, żydem czy ateistą możesz czerpać motywację i inspirację z nauk Buddy. Zgodnie ze słowami Dalajlamy: „Nie ucz się buddyzmu, aby być buddystą. Ucz się go, aby być lepszym tym, kim jesteś obecnie”. Niezależnie od religii, szerokości geograficznej, rasy, narodowości, płci, orientacji seksualnej czy wieku, jeśli czynisz dobro to czujesz się dobrze, jeśli zło to czujesz się źle.

Wkrocz na ścieżkę wdzięczności

Autor na wstępie zaznacza, że napisał tę książkę, aby obudzić, oświecić, wzbogacić i inspirować każdego kto ją przeczyta. Podzielona jest na kilka części odnoszących się do różnych aspektów życia: miłości i związków, pracy czy lęków. Nauczysz się pielęgnować swoje relacje. Dowiesz się, że nie mając nic można mieć wszystko, zrozumiesz skąd pochodzi gniew i jak połączyć modlitwę z medytacją. Poznasz opowieść o dwóch wilkach i powód, dlaczego szarość jest piękna. Z każdym kolejnym przeczytanym rozdziałem będziesz utwierdzać się w przekonaniu, że drogą do osiągnięcia prawdziwego szczęścia jest kroczenie ścieżką wdzięczności.

Odnajdź radość w prostszym życiu.

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ