Runy Zwierząt Mocy – poradnik i 25 kart

Poznaj przyszłość, znajdź odpowiedzi na życiowe pytania i zyskaj ochronę, uzdrowienie oraz głębszą świadomość

  • ISBN: 978-83-8301-366-4;
  • Cena katalogowa: 109.90 zł;
  • Ilość stron: 240;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Odkryj prawdziwe znaczenia run i wykorzystaj je do lepszego poznania sensu własnego życia

Kształt Fehu, pierwszej runy Futharku starszego (pradawnego alfabetu germańskiego), został ponoć zainspirowany krowimi rogami. Z kolei dosłowne znaczenie runy Thurisaz to „cierń”. Faktycznie, przypomina ona ostry kolec. Idźmy dalej. Nazwa trzynastej runy, Eihwaz, oznacza „cis”. Zdaniem niektórych Yggdrasil, drzewo wyznaczające centrum mitologicznego wszechświata, był właśnie cisem. Choć inni twierdzą, że jesionem. Tak czy inaczej od wieków runy emanują tajemniczością. Skrywają sekretne znaczenia, nieodgadnione dla laików. Ale czy na pewno? Okazuje się, że runy czasami uchylają rąbka tajemnicy. Dla każdego, kto poświęci im czas, budząc swoją najgłębszą intuicję. Co otrzymuje w zamian? Lepsze poznanie siebie i otaczającego świata. Ale nie tylko. Niekiedy dar przepowiadania przyszłości. Innym razem wskazówki dotyczące zdrowia czy relacji. Należy bowiem pamiętać, że magia run ma wymiar praktyczny. Okazują się one przydatne zwłaszcza w sytuacjach, gdy na naszej drodze stają pozornie nierozwiązywalne problemy lub czujemy się zagubieni w chaosie współczesnego świata.

Kawałki drewna z wyrytymi runami, leżące na płótnie o grubym splocie.
Runy są znakami starożytnego alfabetu germańskiego, który skrywa niezwykłą, magiczną moc. Fot. Depositphotos

Karty runiczne są czymś więcej niż tylko kartami do wróżenia

Karty runiczne ułatwiają poznanie prawdziwego znaczenia run. Są również skutecznym narzędziem, umożliwiającym zastosowanie ich w praktyce. Dołączona do tego podręcznika talia kart runicznych łączy magiczne symbole Futharku starszego ze zwierzętami mocy – duchowymi przewodnikami, utożsamiającymi pierwotną siłę i mądrość natury. Każdy obraz nawiązuje do jednego z archetypów reprezentowanych przez daną runę, takich jak radość, śmierć, bogactwo, miłość itd. Dopełnieniem talii kart jest podręcznik, który dostarcza niezbędnej wiedzy. Dzięki niemu nie trzeba mieć doświadczenia z dziedziny astropsychologii i ezoteryki, by na co dzień korzystać z magii run.

Od lewej: Isa, Kenaz, Raidho.

Co znajdziesz w podręczniku?

Podręcznik zawiera przede wszystkim rozbudowane opisy 25 archetypów runicznych. Składają się nań 24 runy oraz dodatkowa tzw. pusta runa, reprezentująca los – Wyrd. Każdy archetyp posiada szczegółową charakterystykę. Bazuje ona nie tylko na wiedzy z dziedziny astropsychologii i ezoteryki. Autorzy sięgają również po odniesienia do historii, często przy tym posiłkując się materiałami źródłowymi, w szczególności Poematami runicznymi. Nie brakuje też licznych wątków kulturowych i filozoficznych. Pojawiają się nawiązania do Biblii, Tarota, astrologii, a nawet czakr. W ten sposób powstało całe spektrum znaczeń do wykorzystania w magicznej praktyce. Dla czytelników o bardziej praktycznym nastawieniu zostały przygotowane informacje, które sprawdzą się w przypadku kart do wróżenia. Wszystkie opisy kończą sugestie co do użycia runy jako talizmanu lub amuletu.

Jak używać kart do wróżenia?

W codziennej praktyce magicznej karty runiczne występują zwykle w roli kart do wróżenia. By ułatwić ich stosowanie, w podręczniku znalazły się liczne materiały pomocnicze. Wśród nich są wskazówki dotyczące pracy z kartami, a także rozkłady wróżebne z przykładowymi interpretacjami. Ciekawą i nowatorską propozycją są medytacje z runami. To nie tylko świetny sposób na lepsze poznanie run, ale też wzmocnienie ich praktycznego aspektu. Zamieszczone porady stworzą solidne podwaliny dla warsztatu każdego wróżbity. Przy tym stale trzeba pamiętać, że magiczne symbole oferują znacznie szerszy wachlarz możliwości niż tylko przepowiadanie przyszłości.

okrągłe kawałki drewna z runami na wielokolorowym tle.
Korzystając z run, można nie tylko przepowiedzieć przyszłość, ale też wpłynąć na zdrowie lub relacje międzyludzkie. Fot. Depositphotos

Runy w codziennej praktyce

Książka daje wszechstronny wgląd w praktyczne aspekty run. Przykładowo Algiz to najpopularniejsza runa ochronna. Nie bez powodu ta potężna runa ochronna w kwestiach zdrowotnych reguluje układ odpornościowy, a duchowych – ma związek z aniołami stróżami. Z kolei runa Berkano pod postacią talizmanu zalecana jest kobietom chcącym zajść w ciążę. Nic dziwnego, że łączy się ją z planetą Wenus i czakrą… seksualną. Runy mają w zasadzie związek z każdą sferą ludzkiego życia. Wpływają na nie i je regulują. Dlatego warto jest zgłębić wzajemne zależności, by wykorzystać je do podniesienia jakości swojego życia.

Śmiało wykorzystaj astropsychologię i ezoterykę do swoich celów

Runy funkcjonują w magii nie tylko pod postacią kart do wróżenia. Stosowane są także w formie amuletów i talizmanów, często jako runy ochronne. Pełnią funkcję magicznych symboli będących elementami rytuałów. Niezależnie od przeznaczenia najpierw powinny być należycie poznane i zrozumiane. I temu właśnie służy niniejszy podręcznik z dołączoną talią niezwykłych kart.

Niech karty runiczne staną się twoim życiowym drogowskazem!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ