Buddyjskie opowieści na każdy tydzień roku - Okładka książki

Buddyjskie opowieści na każdy tydzień roku

52 przypowieści dla duszy i umysłu, które podarują ci inspirację, refleksję i uważność

  • ISBN: 978-83-8301-683-2;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 256;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 cm x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Ewelina Kuryłowicz
15
0

Zadbaj o swój dobrostan z ponadczasowymi buddyjskimi opowieściami

Ktoś sceptycznie zapytał Buddę: „Co zyskałeś, krocząc ścieżką buddyzmu?”

Budda odpowiedział: „Absolutnie nic”.

Rozmówca kontynuował: „Po co zatem wciąż ją praktykujesz?”

Budda uśmiechnął się i powiedział: „Odkąd podążam ścieżką buddyzmu, pozbyłem się choroby, złości, depresji, niepewności, ciężaru starzenia się i strachu przed śmiercią. Tym właśnie jest dobro ścieżki buddyzmu, która prowadzi do oświecenia”.

– Dhammapada

Czy czujesz się czasem przeciążony? Twój umysł cały czas pracuje na pełnych obrotach, myśląc o bieżących zadaniach czy informacjach, które bez przerwy napływają z ekranów telewizorów, laptopów i smartfonów? A może zadajesz sobie pytanie, gdzie podziała się prostota życia? Jak w tym wszystkim zadbać o swoje zdrowie psychiczne, dobre relacje, rozwój duchowy, spokojny umysł i pozytywne myślenie? Z tą książką znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania!

Rok z Buddą – wskazówki na każdy tydzień roku

Już w starożytnych Indiach mądrości Buddy pełniły funkcję małych drogowskazów, które ułatwiały ludziom orientację w życiu. Teraz, mimo upływu 2500 lat, nadal nie tracą na wartości. W tej książce znajdziesz aż 52 opowieści buddyjskie na każdy tydzień roku. Pochodzą one ze zbioru 500 tradycyjnych przemówień historycznego Buddy Siddharthy Gautamy, ale wciąż są mało znane na Zachodzie. Oprócz inspirujących opowieści Autor zadbał o to, byś po przeczytaniu każdej z nich mógł zastanowić się nad tym, jaka mądrość się w nich kryje. Dlatego na początku historii znajduje się myśl przewodnia i podstawowa idea, która ją podsumowuje. Na końcu zaś Autor zostawia ci pole do autorefleksji oraz… proste zadanie do wykonania. Nie czekaj dłużej i przekonaj się sam o tym, jak bardzo inspirujące i relaksujące jest czytanie buddyjskich opowieści!

Czego uczy cię kropla rosy, czyli mindfulness i filozofia Wschodu w praktyce

W jaki sposób małpa skłoni cię do myślenia o swoim życiu? Co martwa mysz ma wspólnego ze wzbogaceniem się? Czego nauczysz się od chciwego szakala? Jaką mądrość chce ci przekazać cierpliwy mnich? Te pełne humoru historie to doskonały sposób na relaks i spokojny umysł. A co, jeśli dodatkowo niosą ze sobą jakieś przesłanie? Tym bardziej są warte poznania! Ta książka zaprasza cię do odkrywania mądrości Buddy w sposób nienachalny i pełen dobrego humoru. To wyjątkowy zbiór buddyjskich opowieści, które zachęcą cię do głębokiej refleksji, zainspirują do poprawy życia i wprowadzą w świat praktyki mindfulness. Przekonaj się sam, jak w łatwy sposób zintegrować filozofię Wschodu ze swoim codziennym życiem!

52 buddyjskie opowieści na współczesne problemy

Autor przywiązał dużą wagę do tego, aby opowieści odnosiły się do popularnych i współczesnych tematów, które zajmują każdego z nas. Dlatego znajdziesz tu inspirujące historie opowiadające o miłości, rodzinie, szczęściu, przyjaźni, chciwości czy nienawiści. Autor przytacza również anegdoty ze swojego życia, które odwołują się do każdej przypowieści. W ten sposób buduje pomost między mądrością Buddy a wykorzystaniem jej we współczesnym świecie. Dzięki tym opowieściom nie tylko znajdziesz rozwiązanie współczesnych problemów, ale również przełamiesz schematy myślowe, poszerzysz swoje pole widzenia, odkryjesz pozytywne myślenie i wstąpisz na ścieżkę rozwoju duchowego.

Daj się oczarować wschodniej mądrości, odkryj prostotę i drogę do szczęścia

 

Patroni:

  • Talizman.pl
  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ