Moc empatii

Proste i skuteczne ćwiczenia dla osób wysoko wrażliwych, które zbudują pewność siebie, ochronią przed negatywnymi wpływami osobistymi i zawodowymi

  • ISBN: 978-83-8171-895-0;
  • Cena katalogowa: 54.50 zł;
  • Ilość stron: 232;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Irena Kloskowska
0
0

Ćwiczenia dla empatów – jak wzmocnić poczucie własnej wartości i odbudować samoakceptację

Empatia potrafi być niezwykłą mocą, ale też często bywa… przekleństwem. Ludzie obdarzeni wysoką wrażliwością i darem intuicji borykają się ze stanami lękowymi, depresją, wpadają w nałogi, cierpią na bezsenność, tracą zdrowie. Na szczęście nie jest to dożywotni wyrok. Co więcej, empatia może stać się narzędziem wprowadzenia w życiu pozytywnych zmian. Wystarczy tylko znaleźć sposób na wzmocnienie swojego wewnętrznego potencjału. Celem tej książki jest wyprowadzenie każdego empaty z labiryntu jego własnych problemów. Dlatego ma ona postać zeszytu ćwiczeń, który oferuje konkretne rozwiązania. Oprócz części teoretycznej, zawiera liczne ćwiczenia dla empatów, testy, quizy, praktyki, zestawy aktywizujących pytań, strategie motywacyjne. Korzystając z nich, można zrozumieć swoje emocje, włączyć pozytywne myślenie, poprawić relacje zawodowe i osobiste, a nawet obronić się przed wampiryzmem energetycznym.

Wampiryzm energetyczny, stany lękowe, zaburzone relacje – co grozi empacie we współczesnym świecie

Osoby empatyczne mają wyjątkowo wrażliwy system neurologiczny. Jednocześnie – w przeciwieństwie do innych – brakuje im umiejętności świadomego blokowania emocji docierających z zewnątrz. W rezultacie czerpią energie – zarówno pozytywne, jak i negatywne – z otoczenia w sposób niekontrolowany. Dlatego tak ważne jest, by potrafili rozróżnić własne emocje od cudzych. Cenną nauką jest również umiejętność odmawiania innym, wyznaczania zdrowych granic i proszenia o zaspokojenie ich własnych potrzeb. Dzięki tej książce każdy empata pozna techniki, które dadzą mu więcej siły do radzenia sobie z tym, co czuje. Będzie miał o wiele większą kontrolę nad swoim szczęściem. Poza tym głębiej zrozumie siebie.

Jak empata powinien walczyć o swoje szczęście?

Stosując narzędzia zawarte w tej książce, każdy empata może poczuć szczęście i w prosty sposób doprowadzić do wzmocnienia swojego wewnętrznego potencjału. Jest tu choćby sprawdzony przepis na „kąpiel szczęśliwego empaty”. Autorka prezentuje też popartą dowodami naukowymi terapię dźwiękami binauralnymi (mającymi dwie odmienne częstotliwości). Skorzystać również można z prostych technik uczących blokowania zbyt wielu emocji płynących od innych ludzi. Z racji na fakt, że empaci są często introwertyczni, przebywanie w towarzystwie innych osób może być dla nich wyczerpujące. W książce znajdują się strategie radzenia sobie zarówno w anonimowym tłumie, jak i podczas spotkania z grupą znajomych. Do tego dochodzą ćwiczenia dotyczące budowania zdrowych związków i relacji partnerskich.

Autorka daje również odpowiedź na pytanie, co to znaczy być rodzicem dziecka empatycznego. W książce nie zabrakło także wskazówek, jak empata powinien budować swoją karierę zawodową i jak może ustrzec się wypalenia w pracy. Każdy rozdział kończy się zestawem pytań podsumowujących zebrane doświadczenia, ale też pozwalających zrozumieć sens poszczególnych technik.

Pokochaj siebie – prosty wzór na dobrą komunikację ze sobą i relacje z innymi

Wielu empatów potrzebuje czasu tylko dla siebie. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy czują się szczególnie przytłoczeni. Wówczas ważne jest, aby stosowali strategie, które pomogą im uniknąć całkowitej samotności. W ten sposób czas sam na sam będzie dla nich prawdziwie wzmacniający. Wskazówki zawarte w tej książce pomogą poradzić sobie z samotnością. Autorka nie szczędzi też rad, jak empata powinien dbać o siebie i jak może zbudować odporność. Opisała skuteczne techniki oddechowe i praktyki uziemiające, które likwidują stany lękowe, poprawiają komunikację czy zwiększają samoakceptację.

Wzmocnienie wewnętrznego potencjału sposobem na zwiększenie poczucia własnej wartości i pozytywnego myślenia

Pomimo wyzwań, jakie stoją przed każdym empatą, bycie dostrojonym do wibracji innych ludzi i posiadanie wysoko wrażliwych zmysłów może przynosić w życiu wiele korzyści. Ludzie empatyczni są ponadprzeciętnie kreatywni i mogą doświadczyć rozwoju osobistego i duchowego na poziomie niedostępnym innym. Są także w stanie uzdrawiać innych. W równym stopniu dotyczy to przypadkowych ludzi, jak też własnych rodzin dotkniętych dysfunkcjami.

Pokochaj siebie i wzmocnij poczucie własnej wartości dzięki prostym i skutecznym ćwiczeniom dla empatów!

 

Patroni:

  • Talizman.pl
  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ