Waleczne samowspółczucie

Jak kochać, chronić i akceptować siebie, aby stać się tym, kim chcesz być

  • ISBN: 978-83-8171-790-8 ;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 448;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 cm x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Samowspółczucie – dbanie o siebie czy egoizm?

Autorka praktykuje samowspółczucie codziennie od prawie dwudziestu pięciu lat. Dzięki tym praktykom czuje się zdecydowanie silniejsza, spokojniejsza i szczęśliwsza. Opierają się one głównie na medytacji, afirmacjach, oddechu i przepływie energii. Zatem samowspółczucie to dbanie o siebie czy egoizm? Istnieje wiele badań, które potwierdzają tezę, że samowspółczucie nie jest egoistyczne. Na przykład, osoby współczujące sobie mają tendencję do określania celów pełnych współczucia w związkach. Oznacza to, że zapewniają dużo emocjonalnego wsparcia swoim bliskim. Samoakceptacja i pokochanie siebie są wręcz konieczne, aby osiągnąć szczęście i zgłębić rozwój osobisty.

Zostań tym, kim chcesz być – poznaj siebie i siłę swojej kobiecości

Opisane w książce techniki służą przede wszystkim temu, aby dowiedzieć się, kim już jesteśmy. Pomagają też zostać tym, kim chcemy być. Często jest tak, że jesteśmy swoimi największymi krytykami. Siebie oceniamy bardzo surowo. Jednak bycie człowiekiem nie polega na tym, żeby wszystko było dobrze, ale na tym, żeby otworzyć swoje serce – niezależnie od tego, czy jest źle, czy dobrze. Wystarczy, że nauczysz się wyciągać wnioski ze swoich błędów. Ta publikacja pomoże ci pozbyć się wewnętrznego krytyka i wreszcie docenić i pokochać siebie. Wzmocnisz poczucie własnej wartości i przestawisz się na pozytywne myślenie.

Waleczne samowspółczucie – jak być silną i mądrą kobietą

Autorka pomoże ci zrozumieć siebie i cieszyć się z samoakceptacji. Poznasz swoje cechy charakteru, przekonania, zasady, którymi kierujesz się w życiu. Zrozumiesz kierujące tobą wzorce postępowania i dowiesz się, co cię rani. Wreszcie nauczysz się leczyć swoje urazy. Poznasz i docenisz wszystkie aspekty siebie i postawisz na rozwój osobisty. Zaakceptujesz tę część, która jest wojownicza, z napiętym łukiem, oraz część, która szczerze się wypowiada, nawet jeśli nie zawsze dyplomatycznie. Wreszcie odkryjesz część, która jest pracowita i nie poddaje się, nawet gdy napotyka trudności w życiu i trzeci element, który potrafi to wszystko utrzymać z miłością. Będziesz zmotywowana do działania.

Pokonaj blokady, które cię ograniczają i odzyskaj pozytywną energię yin i yang

Twoja praca z książką będzie skupiała się przede wszystkim na pozbywaniu się blokad, które przeszkadzają w swobodnym przepływie pozytywnej energii yin i yang. W trakcie medytacji odzyskasz prawidłowy przepływ energii, a to pomoże ci odzyskać zdrowie i równowagę psychiczną. Będziesz zmotywowana do tego, by odrzucić to, co już ci nie służy. Przestaniesz kontrolować wszystko i wszystkich. Dopiero wówczas poczujesz, czym jest prawdziwa wolność i pozytywne myślenie. Będziesz lżejsza w środku, a błahe sprawy nie będą już ciebie przytłaczać.

Twoja droga do zdrowia i poczucia szczęścia – waleczne samowspółczucie

Opisane w książce techniki pomogą ci pozbyć się tego, co negatywnie na ciebie wpływa. Przestaniesz surowo siebie osądzać, pozbędziesz się poczucia izolacji, strachu i niemożności, które powstrzymują cię przed działaniem. Zrozumiesz, że każdy upadek i podnoszenie się, to zwyczajna droga. Nauczysz się wielbić siebie jako ciągle ewoluujący, wspaniały chaos, którym jesteś. Wreszcie zaakceptujesz łagodne i waleczne samowspółczucie jako zasady przewodnie w swoim życiu i dzięki temu zdobędziesz to, czego pragniesz.

Codzienne praktyki sprawią, że:

– poznasz siebie, co wcale nie jest takie łatwe i oczywiste;

– pozbędziesz się wewnętrznego krytyka, docenisz siebie i zwiększysz poczucie własnej wartości;

pokonasz blokady, które cię ograniczają;

– odblokujesz i odzyskasz pozytywną energię yin i yang i poprawisz zdrowie;

– jasno określisz swoje pragnienia i cele, które konsekwentnie będziesz realizować;

– stworzysz w sobie równowagę.

Zaakceptuj siebie i bądź tym, kim chcesz być

  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ