Efekt oczekiwań, czyli neuronauka w praktyce

Proste techniki, dzięki którym zmienisz swoje przekonania, wyeliminujesz negatywne uczucia, zbudujesz nowe wzorce myślowe i odzyskasz zdrowie

  • ISBN: 978-83-8301-157-8;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 352;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
15
0

Samospełniająca się przepowiednia, czyli efekt oczekiwań – dlaczego działa?

Słyszałeś o efekcie placebo i o tym, jak pigułki cukrowe mogą przyspieszyć gojenie. Ale czy wiesz, że pozorowane operacje serca często działają równie dobrze, jak zakładanie prawdziwych stentów? Albo że ludzie, którzy uważają, że są szczególnie podatni na choroby układu krążenia, są cztery razy bardziej narażeni na śmierć z powodu zatrzymania akcji serca? Taka jest siła i śmiertelne znaczenie efektu oczekiwań – to, jak myślimy, że się wydarzy, zmienia to, co się dzieje. Efekt oczekiwań potwierdza neuronauka.

Dlaczego myśli i wiara w coś zamienia się w rzeczywistość – neuronauka w praktyce

Łącząc neuronaukę i wyniki badań, dziennikarz naukowy David Robson w tej książce wyjaśnia efekt oczekiwań, czyli samospełniające się przepowiednie. Opisuje sytuacje, w których ludzie przekonani o tym, że stres jest korzystny, stają się bardziej kreatywni, gdy znajdują się w sytuacjach stresowych. Wyjaśnia, jak kojarzenie starzenia się z mądrością może wydłużyć twoje życie o siedem lat. Ludzie mówią, że widzieć to wierzyć, ale Robson raz po raz udowadnia, że jest odwrotnie: wiara to widzenie.

Efekt oczekiwań – jak go wykorzystać do realizacji własnych celów

Autor w tej książce daje praktyczne wskazówki, których potrzebujesz, aby poprawić kondycję, produktywność, inteligencję i szczęście. Jeśli chcesz wziąć swój los w swoje ręce, musisz tylko wziąć do ręki tę książkę. Z jej pomocą rozwiniesz swoją świadomość i podświadomość. Poznasz techniki uzdrawiające i ćwiczenia umysłu, które wpłyną na twoją codzienność. Nazwij swoje oczekiwania, a urzeczywistnią się w najlepszym dla ciebie czasie. Pamiętaj, aby samospełniająca się przepowiednia działała na twoją korzyść.

Zmień oczekiwania, a zmienisz rzeczywistość – efekt oczekiwań w praktyce

Nasze oczekiwania są jak powietrze, którym oddychamy – towarzyszą nam wszędzie, choć rzadko jesteśmy świadomi ich obecności. Możesz zakładać, że twoje ciało jest odporne bądź też bardziej podatne na choroby. Myślisz, że z natury jesteś szczupły i wysportowany lub że masz predyspozycje do przybierania na wadze. Możesz wierzyć, że przeżywane stresy szkodzą twojemu zdrowiu i że po źle przespanej nocy staniesz się chodzącym zombie. Jeśli w to wierzysz, to tak jest. Sprawdź co się stanie, gdy zmienisz takie myślenie. Przekonania potrafią głęboko kształtować zdrowie i samopoczucie. Z tą książką nauczysz się resetować własne oczekiwania i zaobserwujesz w jaki sposób przełożą się one na twoje zdrowie, szczęście, wydajność i rozwój osobisty.

Jak samospełniające się przepowiednie mogą wpłynąć na zdrowie i sukces

Niezależnie od tego, co chcesz osiągnąć dzięki efektowi oczekiwań, postaraj się zachować otwarty umysł podczas testowania różnych technik. Wybaczaj sobie wszelkie porażki i celebruj każdy sukces. Jeśli uważasz, że jesteś zdolny do osobistej transformacji – i jesteś gotów wybaczyć sobie błędy – możesz sprawić, że stanie się to twoją samospełniającą się przepowiednią. Proces wybaczania wpływa na również na twoje samopoczucie i zdrowie. Ponadto, techniki uzdrawiające opisane przez autora pomogą w urzeczywistnieniu efektu oczekiwań.

Dowiesz się jak:

– twoje przekonania kształtują twoją rzeczywistość;

– przekonania mogą zmienić proces zdrowienia po ciężkiej chorobie;

– oczekiwania mogą zarówno ranić, jak i leczyć oraz jak możesz przekuć to dla swojego zdrowia;

– wytłumaczyć paradoks żywnościowy i co tak naprawdę oznacza zdrowe odżywianie;

– obrócić negatywne uczucia na swoją korzyść;

– zbudować nieskończone rezerwy samokontroli i koncentracji umysłowej;

– zwiększyć kreatywność, poprawić pamięć i wyostrzyć umysł;

– wykorzystać efekt oczekiwań, aby spełniać marzenia i cieszyć się zdrowiem.

Zmień nastawienie, a zmieni się twoje życie

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ