Pranajama – uzdrawiająca moc oddechu

Odpręż ciało, oczyść umysł i pozbądź się bólu

  • ISBN: 978-83-8301-372-5;
  • Cena katalogowa: 74.70 zł;
  • Ilość stron: 368;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Patrycja Buraczewska
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Czy odkryłeś już sposób na odprężenie i odzyskanie energii?

Czujesz się nieustannie zmęczony, pozbawiony energii i siły? A może odwrotnie, jesteś zbyt pobudzony i trudno Ci skupić na czymś uwagę na dłużej? Żyjąc w ciągłym biegu jesteś stale zestresowany i spięty, a popularne sposoby na relaks działają krótkotrwale? Istnieje jednak metoda, dzięki której możliwe jest odprężenie całego ciała, uspokojenie myśli i zyskanie nowej energii do działania.

Poznaj pranajamę i jej uzdrawiającą moc

Ową metodą jest praktyka pranajamy – techniki opanowania oddechu podczas jogi, mającej na celu jego spowolnienie i zrównoważenie. Ta starożytna technika wykorzystywana przez joginów obecnie przeżywa swój renesans i z powodzeniem może być stosowana w naszych czasach. Posiada szereg zdrowotnych korzyści, między innymi oddziałuje na układ nerwowy, pracę wewnętrznych narządów, rytm serca, a także niweluje napięcie w organizmie. Jak przekonuje Ralph Skuban – ekspert z dziedziny jogi i medytacji – nie trzeba być profesjonalistą, by móc korzystać z uzdrawiających właściwości pranajamy, o czym dowiesz się z niniejszej książki.

Wolniejszy oddech, więcej energii

Opisane w publikacji techniki sprawią, że będziesz w stanie zapanować nad swoim oddechem i zwolnić jego rytm. To z kolei wpłynie na Twoje ciało – poczujesz napływ życiowej energii, zwanej przez praktykujących praną, która jest odpowiedzialna za wszelkie procesy w organizmie. Spowolnienie oddechu pochłania mniej energii, a to oznacza, że jej „zaoszczędzona”część jest magazynowana, by móc zostać wykorzystaną na inne czynności.

Cierpisz na bezsenność? Pranajama ma na to sposób

Jeśli tak jak wiele osób borykasz się z problemem nieprzespanych nocy, teraz dzięki pranajamie możesz cieszyć się zdrowym i spokojnym snem aż do rana. Jedna z podstawowych technik przytoczonych w książce, a dokładniej oddech naprzemienny, czyli oddychanie najpierw jedną, a potem drugą dziurką, znakomicie wpłynie na Twoje ciało i umysł. Ćwiczenia oddechowe możesz również połączyć np. ze skłonami tułowia na wydechu, a poczujesz się rozluźniony, dzięki czemu prześpisz całą noc, rano budząc się wypoczętym i pełnym energii.

Kontroluj oddech i ureguluj pracę narządów

Skupienie uwagi na swoim oddechu ma również szereg korzyści zdrowotnych. Jak podaje Autor, praktykując pranajamę aktywujesz samouzdrawiające siły organizmu. Tym samym spowolnisz puls i zwiększysz natlenienie krwi, co korzystnie wpłynie na Twój układ sercowo-naczyniowy, przeciwdziałając nadciśnieniu. Poprawisz trawienie i czynności wydalnicze, a także zwiększysz ukrwienie nerek i wątroby. Ponadto wzmocnisz swój układ odpornościowy, który skuteczniej obroni Cię przed infekcjami i chorobami. A to tylko kilka z wielu korzyści świadomego oddychania.

Opanuj stres i uwolnij się od depresji oraz lęku dzięki oddechowi

Stres i depresja to bardzo powszechne problemy zdrowotne, którym można zapobiegać i niwelować podczas pracy z oddechem. Jeśli cierpisz z ich powodu, ta publikacja pomoże Ci „odetchnąć pełną piersią”. Poprzez kontrolę i skupienie uwagi na oddechu i jego miarowym rytmie zapanujesz nad swoim umysłem i dręczącymi Cię myślami. Osiągniesz dzięki temu wewnętrzny spokój, pozbędziesz się negatywnych emocji i poczujesz jak życiowa energia wnika w każdy zakątek Twego ciała.

Pranajama – zdrowe oddychanie

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ