Mudry – sposób na zdrowie, energię i równowagę

73 najskuteczniejsze techniki dla współczesnego człowieka

  • ISBN: 978-83-8301-376-3;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 168;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Mudry i gesty leczące – klucz do samouzdrowienia

Mudry to starożytne gesty rąk inaczej joga dłoni. Przynoszą zdrowie, spokój ducha oraz łagodzą symptomy powszechnie występujących chorób. Używane są do wzmocnienia i oczyszczenia umysłu, ciała oraz psyche. Wykorzystywane w wielu dziedzinach i terapiach. Począwszy od jogi i tańca indyjskiego, po sztuki walki i medytację. Mudry mają zastosowanie lecznicze i uzdrawiające. Zapewniają swobodne krążenie naturalnie uzdrawiającej energii (prany) w organizmie, dzięki której oczyszczają czakry z blokad. Dodatkowo pozwalają rozwinąć świadomość i pogłębić rozwój duchowy. Służą również za narzędzia w wielu systemach terapii, takich jak refleksologia, kinezjologia czy tradycyjny indyjski system leczenia, Ajurweda. Dzięki mudrom nauczysz się wykorzystywać własne dłonie do uzdrawiania energią, medytacji, niwelowania chorób i wzmocnienia swojej duchowości.

Poznaj wszystkie mudry lecznicze

W tej książce renomowana nauczycielka jogi podaje niezwykle praktyczny i inspirujący przegląd użycia mudr – uzdrawiania energią w codziennym życiu. Prezentuje w nim nie tylko mudry do medytacji, ale również wszystkie mudry lecznicze. Między innymi mudrę na ból kręgosłupa, mudrę na nadciśnienie, mudrę spełniającą życzenia, mudrę trzeciego oka, mudrę czakry serca, a także wiele innych. Mogą z nich korzystać wszyscy. Począwszy od dzieci z problemami w szkole, po osoby starsze o zmniejszonej ruchliwości. Możesz je wykonywać zawsze, bez względu na miejsce i okoliczności, jeśli tylko masz wolne ręce. Są bardzo proste i bezpieczne. W książce znajdziesz również rozdziały, które traktują o różnych częściach dłoni w powiązaniu z żywiołami. Omawiają kluczowe korzyści osiągane poprzez praktykowanie odpowiednich gestów rąk. Każdy opis poszczególnej mudry zawiera zdjęcie i łatwą do zrozumienia instrukcję. A także dodatkowo medytację, wizualizację, ćwiczenie oddechowe, mantrę lub pozycję jogi, które doskonale się uzupełniają.

W czym mogą ci pomóc mudry i jak dzięki nim wzmocnić swoje czakry?

Współczesna nauka potwierdza, że gesty rąk czy układanie dłoni w określony sposób aktywuje różne obszary mózgu. Już starożytni jogini stosowali mudry w celu fizycznego i umysłowego uzdrowienia, poprawy przepływu energii kundalini, pokonanie choroby, a także osiągnięcia rozwoju duchowego. Dzięki tej książce również ty możesz odczuć ich dobroczynne działanie. Zachowasz zdrowie i równowagę umysłu, zwiększysz zakres ruchów dłoni oraz ramion, a także poprawisz bystrość, koncentrację i wzmocnisz czakry. Dzięki gestom leczniczym złagodzisz objawy wielu chorób, takich jak bezsenność, bóle głowy czy problemy z menstruacją, a mudra trzeciego oka pozwoli ci dostrzec życie takim, jakim jest naprawdę. Stosując mudry powietrza zaczniesz odczuwać radość, swobodę i uwolnisz się od stresu, a gesty ziemi pozwolą ci osiągnąć większą życiową stabilność i oparcie.

Mudry – uzdrawianie energią i pogłębienie praktyki jogi oraz medytacji

Prezentowane ćwiczenia możesz wykonywać we wszelkich sytuacjach dnia codziennego, co korzystnie wpłynie na rozwój twojej świadomości i duchowości. Warto też pomyśleć o połączeniu ich z innymi starożytnymi technikami: jogą i medytacją. Jeżeli praktykujesz już jedną z tych metod samorozwoju, gesty dłoni i ich znaczenie sprawią, że zaczniesz przeżywać ją głębiej, a czynione przez ciebie postępy będą szybsze. Mudry mogą jednak przynieść doskonałe efekty również bez udziału innych metod.

Starożytna moc w twoich dłoniach!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ