Przewodnik po mądrości ciała. Wszystko, co umysł musi wiedzieć o ciele

  • ISBN: 978-83-7377-971-6;
  • Cena katalogowa: 49.40 zł;
  • Ilość stron: 368;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2019;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
0

Twoje ciało zasługuje na szacunek

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jaki masz stosunek do swojego ciała? Jesteś z niego zadowolony czy rozczarowany? Ufasz mu jak sprzymierzeńcowi i najlepszemu przyjacielowi czy też musisz je bez ustanku kontrolować? Mówisz o nim z szacunkiem? Czy starasz się je zrozumieć? Te z pozoru banalne pytania pomogą Ci w odkryciu relacji jaką masz ze swoim ciałem oraz zdradzą podejście do siebie. Musisz wiedzieć, że nastawienie i słowa, które wypowiadasz dają obraz Twojej intymności oraz połączenia z ciałem. Jeśli są negatywne, to przyszedł czas na zmianę nastawienia. Przyjmij do wiadomości, że Twoje ciało wykonuje ogromną pracę – utrzymuje Cię przy życiu, przez co zasługuje na szacunek i zaufanie! Przestań je obrażać i dowiedz się, jak zmienić fałszywe przekonania jakie masz na jego temat.

Wsłuchaj się w swoje ciało

Każdy z nas wie, że utrzymanie dobrych myśli wcale nie jest łatwe. Powszechnie wiadomo, że wszyscy mają jakieś kompleksy, niedoskonałości które chcieliby poprawić. Niestety, w czasach ogromnej koncentracji na własnej fizyczności, wygórowanych kanonów piękna, operacji plastycznych, katorżniczych diet i ćwiczeń fizycznych nie jest to najprostsze. Zapomnieliśmy bowiem o tym, że nasze ciało posiada swoją inteligencję i potrafi wysyłać nam sygnały, które niestety my, coraz częściej ignorujemy lub po prostu nie potrafimy odczytywać. Na szczęście dzięki tej książce nauczysz się je interpretować i komunikować ze swoim organizmem.

5 kroków do utrzymania higieny emocjonalnej

Z pomocą przychodzi Ann Todhunter Brode, nauczycielka, terapeutka, uzdrowicielka i autorka, która od ponad 40 lat skupia się na związku ciała, umysłu i ducha. W swoim „Przewodniku po mądrości ciała” przedstawia dokładną instrukcję, jak krok po kroku stworzyć swój indywidualny schemat samoobsługi, który działa. Nauczysz się wsłuchiwać oraz interpretować sygnały wysyłane przez Twoje ciało. Poznasz proste ćwiczenia i techniki, takie jak: praca z oddechem, medytacje, uważne jedzenie czy afirmacje, które pomogą Ci w wyciszeniu umysłu i rozpoczęciu świadomego życia. Odkryjesz 5 kroków do utrzymania odpowiedniej higieny emocjonalnej, zerwania z negatywnym myśleniem, stresem czy lękami. Na nowo poznasz swoje emocje, pragnienia i oczekiwania wobec życia. Rozwiniesz intuicję, poprawisz relacje z najbliższymi, a także pobudzisz własną kreatywność.

Holistyczne podejście do życia

Autorka zwróci Twoją uwagę nie tylko na psychikę, ale również fizyczność. Dzięki niej odkryjesz, jaki związek ma utrzymanie prawidłowej postawy czy sposób poruszania się z tym, jak postrzegasz siebie oraz w jaki sposób jesteś odbierany przez otoczenie. Na nowo skupisz się na prawidłowym odżywianiu swojego najlepszego przyjaciela – Twojego ciała, jego pielęgnacji, dostarczaniu odpowiedniej ilości ruchu czy eliminowaniu złych nawyków, które mu nie służą. Dbanie o siebie w sposób holistyczny pozwoli Ci na stworzenie nowych fundamentów życia: radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, komunikowania się, inspirowania, tworzenia, kochania, a także samouzdrawiania.

Wróć do korzeni – odkryj mądrość ciała

Wsłuchaj się w swoje ciało, dopuść je do głosu i pozwól mu pierwszy raz od wielu lat przemówić w prosty i zrozumiały dla Ciebie sposób. Uwolnisz się dzięki temu od stresu, poznasz wyjątkowe i proste techniki relaksacyjne, które Ci w tym pomogą. Nauczysz efektywnie odpoczywać i czerpać radość z małych przyjemności. Pozbędziesz się raz na zawsze problemów ze snem, brakiem energii czy znużeniem, które codziennie Cię dopada. Pożegnasz niską samoocenę i zyskasz pewność siebie. Przepędzisz ze swojego życia depresję, lęk czy ból fizyczny i przewlekłe napięcie. To wszystko jest możliwe dzięki pojednaniu ze swoim organizmem! A pomoże Ci w tym, niezwykły „Podręcznik po mądrości ciała”.

Oni już odkryli IQ swojego ciała

“Spojrzenie Brode było potrzebne już dawno temu i zapewnia holistyczny, zrównoważony obraz tego, co oznacza bycie człowiekiem”.
– Larry Dossey, lekarz medycyny

“Autorka nie tylko dokonuje doskonałych rzeczy jako specjalista, ale posiada również rozległą i głęboką wiedzę dotyczącą powiązania ciała i umysłu, która niesamowicie przyda się każdemu, kto pragnie lepszego życia dla siebie i innych”.
– Aaron Kipnis, emerytowany profesor, psycholog kliniczny

„To obowiązkowa lektura dla każdego, kto kiedykolwiek miał wszystkiego dość i nie wie, jak się ponownie uruchomić i naładować baterie. Przewodnik po mądrości ciała to książka zakorzeniona we współczuciu, bogata w solidne praktyki pielęgnacji samego siebie oraz napisana przez kogoś, kto słyszał już każdą historię ciała. To prawdziwy skarb ze zmieniającymi życie informacjami, które pomogą każdemu w uleczeniu ich ciała i życia”.
– John La Puma, lekarz medycyny, autor bestsellerów New York Timesa

Odkryj mądrość, którą masz w sobie

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ