Czym są runy i jaka moc w nich drzemie? Poznaj znaczenie i działanie alfabetu runicznego

Data: 06.30.2023
Kategorie: Bez kategorii

Energia run towarzyszy człowiekowi od wielu setek lat. Runy od zawsze otaczano szczególną czcią i wysoko ceniono je jako wyrocznie. Wróżbici znający ich działanie traktowali je z należytą dbałością. Te magiczne symbole stanowiły pomost pomiędzy światem materialnym i duchowym, a każdy rytuał na terenie wczesnośredniowiecznej Skandynawii nie mógł odbyć się bez udziału run. Co ciekawie, coraz więcej osób wykazuje zainteresowanie tą dawną wiedzą i chcą uzyskać więcej informacji na temat runicznego wsparcia.

Pochodzenie i znaczenie run

Według mitologii nordyckiej runy podarował ludziom Odyn – bóg wojny i mądrości, patron wojowników i najwyższy z dynastii Asów. Jego mądrość i nauki pod postacią run głosili ówcześni kapłani. Te magiczne symbole znalazły swoje zastosowanie również w wielu ceremoniach i rytuałach, a także umożliwiały zajrzenie w przyszłość danego człowieka. Eksperci nazywają często runy nordyckie „wyroczniami”.

Poza mitologicznym znaczeniem, runy stosowano w formie zwykłego alfabetu. Dziś na terenie Norwegii czy Szwecji możemy podziwiać pokaźnych rozmiarów kamienie runiczne, ozdobione mitologicznymi motywami i runami. Najbardziej aktywnym okresem tworzenia takich kamieni była druga połowa XI wieku.

Magiczne zastosowanie run

Jeśli chcesz wykorzystać runy w formie wyroczni, wpierw musisz zadać odpowiednie pytanie umożliwiające udzielania wyczerpującej odpowiedzi. Pytania typu „tak/nie” nie są dobre do interpretacji runicznej. Pamiętaj, że odpowiedź płynąca z run jest zawsze bezpośrednia i prosta. To dobra droga do rozwiązania wielu problemów, poradzenia sobie z natłokiem myśli czy zrozumienia swojego wewnętrznego „ja”.

System runiczny możesz z powodzeniem dodać to swojej praktyki duchowej. Specjaliści ze świata ezoteryki potrafią wzmocnić swoje czary i zaklęcia przy pomocy tych magicznych symboli. Wizualizacje, ćwiczenia oddechowe, medytacje, modlitwy i afirmacje to tylko kilka z wielu praktyk.

Jeśli chcesz poznać historię run i ich zastosowanie w praktyce, sięgnij po nasze książki:

Runy-dla poczatkujacych Josh Simonds Runy najskuteczniejsze rytualy i zaklecia magii skandynawskiej Freya Aswynn Runy w praktyce

ZAPISZ SIĘ