Buddyzm zen drogą do duchowego przebudzenia

Proste praktyki koncentracji na życiu, dzięki którym odzyskasz wewnętrzny spokój i spełnienie

  • ISBN: 978-83-8171-585-0 ;
  • Cena katalogowa: 39.90 zł;
  • Ilość stron: 144;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
30
0

Kluczem do szczęścia i równowagi jest życie z większą świadomością

Każdy z nas goni za szczęściem. Żyjemy za szybko. Nasze życia wypełnione są pracą, rodziną, przyjaciółmi, obowiązkami. Spadają na nas coraz to nowe kłopoty. Rozpamiętujemy przeszłość, zamartwiając się o przyszłość. Doprowadzamy się do kresu wytrzymałości, chwytając się byle czego, by tylko odmienić nasz los. Gonimy za coraz to nowym celem. Nękani przez niepokój, nieustannie o coś zabiegamy, do czegoś dążymy, nie znajdując w niczym satysfakcji. Choć każda chwila jest dobra, by odpowiedzieć sobie na pytanie, kim naprawdę jesteśmy, niewielu z nas chce poznać odpowiedzi. Otóż życie z większą świadomością i refleksją pomoże Ci być szczęśliwszym i bardziej zrównoważonym we wszystkim, co robisz. Taką „terapię” oferuje wgląd w filozofię i zasady buddyzmu zen.

Zaufaj filozofii i zastosuj zasady zen, a możesz odmienić swoje życie

Buddyzm zen? Co ta starożytna tradycja ma wspólnego ze współczesnym życiem? Jak mogę ją wykorzystać, by odmienić swój los? Pewnie od razu nasuwają Ci się podobne pytania. Inwestując w swój rozwój duchowy, dbając o duchowość, uda Ci się otworzyć umysł na tyle, że radykalna zmiana Twojego życia będzie możliwa. Przekonaj się, jak współczucie i dobroć mogą stać się bardziej naturalne niż strach i złość. Kluczowe w filozofii buddyzmu zen jest przebudzenie. Uwierz w to, że możesz je osiągnąć! Ta książka wskaże Ci drogę. Pozwól Autorce, kapłance i doświadczonej nauczycielce zen, Cię poprowadzić.

Autorka zainspiruje i nauczy Cię, jak wprowadzić zasady zen do codziennego życia

Sięgnij po ten przydatny przewodnik. Potraktuj go jako wprowadzenie do buddyzmu, poznaj zasady i filozofię zen. Znajdziesz w nim podstawowe nauki, inspiracje do praktykowania zen w życiu codziennym, proste praktyki i rytuały, aby głębiej zaangażować swoje serce i umysł. W duchu buddyjskiej tradycji będzie Ci łatwiej skoncentrować się na odkrywaniu prawdy i uważności poprzez niezwykłą medytację zazen i terapię prostych ćwiczeń oddechowych. Oczywiście, w tym wprowadzeniu do buddyzmu, Autorka nieco miejsca poświęciła na historię zen i miejsce, jakie zen zajmuje w buddyzmie, pośród religii i szeroko pojętej kultury.

Pełna praktycznych wskazówek książka dla każdego

Sensei nauczy Cię medytacji i siedzenia w zazen. Korzystając z szeregu jej praktycznych wskazówek, będziesz mógł łatwiej podjąć decyzję, dotyczącą choćby tego, czy praktykować w domu, czy w grupie. Dowiesz się, czym jest karma i jak praktykować koan. W pogłębieniu rozwoju duchowego i duchowości pomogą Ci rozważania Autorki, oparte oczywiście na zasadach zen, o tym, czym jest cierpienie, uważność, nirwana i wiele innych. Bonnie Myotai Treace podpowie, jak uzyskać czystość umysłu, na przykład dzięki ćwiczeniom oddechowym. Ta książka Cię zaskoczy. Poznasz zasady zen w ruchu czy medytację w czasie jedzenia. Dowiesz się, czym są orjoki. To książka zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych praktyków zen. Znajdziesz w niej nie tylko szereg konkretnych informacji, ale też inspiracje do praktykowania zen w życiu codziennym.

Skoncentruj się na swoim życiu i obudź wewnętrzny spokój dzięki buddyzmowi zen

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ