Opowieści buddyjskie dla małych i dużych. Otwierając wrota Twojego serca

  • ISBN: 978-83-7377-892-4;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 256;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: V;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
30
0

Uniwersalne opowieści buddyjskie dla każdego

Oto przed Tobą wspaniały zbiór przepięknych i inspirujących opowieści buddyjskich. Opierają się one na naukach Buddy i ukazują drogę do prawdziwego szczęścia. Niosą pomoc dla osób cierpiących na depresję, choroby, śmierć bliskiej osoby czy trudne relacje z ludźmi. Mówią o nadziei, miłości, przebaczeniu jak również o wolności od strachu i przezwyciężeniu bólu. Odpowiednie zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Każdy wyciągnie z niej cenne dla siebie wnioski. Pozwalają zrozumieć wiele sytuacji, niejednokrotnie trudnych, które spotkają Cię w życiu.

Książka, która poprawia humor, podnosi na duchu i daje do myślenia

Napisana została przez australijskiego, buddyjskiego mnicha, który podczas wielu lat praktyki zebrał usłyszane opowieści i anegdoty w jedną całość przytaczając je na kartkach tej publikacji. Mimo, że u podstaw każdego z tych opowiadań leży tradycyjna filozofia buddyjska, Ajahn Brahm celowo przedstawił je w formie zabawnych buddyjskich opowieści. Opowiadane z dozą inteligentnego humoru, żartobliwe, bawią, a także skłaniają do refleksji i zadumy kojąc duszę „jak ciepły, letni deszcz”. Czytane dzieciom uczą nie tylko współczucia dla innych, ale rozwijają w nich dobroć, miłość oraz wzmacniają poczucie własnej wartości. Dorośli natomiast odnajdują w nich zrozumienie, spokój, jak również pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów.

Ponadczasowa mądrość na co dzień

Większość opowieści buddyjskich, zamieszczonych w tej książce wywodzi się ze starych pism i przekazów buddyjskich mimo to ich treść idealnie dopasowuje się do aktualnej rzeczywistości. Autor przytacza w niej mnóstwo opowiadań, które znajdują odzwierciedlenie w życiu codziennym. Można je czytać każdego dnia, bo są lekkie i przyjemne. Prezentują oczywiste recepty, które w formie opowieści trafiają do każdego. W książce znajdziemy także współczesne anegdoty, które wzbogacają głębię starożytnych opowieści. Niech te legendy o prawdziwym szczęściu sprawią Ci mnóstwo radości, tak jak tym, którzy już je usłyszeli. Niech pomogą Ci zmienić życie na lepsze, tak samo, jak pomogły już wielu innym. Rozkoszuj się ich czytaniem i otwórz wrota swojego serca.

Otwórz wrota swojego serca

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ