Jak być dobrym dla siebie

Życie bez presji otoczenia, przygnębienia i poczucia winy

Tytuł oryginału: Self Compassion
  • ISBN: 978-83-8301-642-9 ;
  • Cena katalogowa: 79.70 zł;
  • Ilość stron: 440;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: II - dodruk;
Patrycja Buraczewska
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Samoakceptacja – przestań się biczować, pożegnaj presję otoczenia i niskie poczucie własnej wartości

Nieustannie dążymy do bycia najlepszymi, motywujemy się do przekraczania granic własnych możliwości, czujemy na karku presję otoczenia. Najbardziej efektywni w pracy, najszybsi na bieżni – ponadprzeciętni we wszystkim co robimy. To stałe zaspokajanie swojej wysokiej samooceny jest mylące. Przypomina „opychanie się” słodyczami, po chwilowym wzroście poziomu cukru we krwi następuje dramatyczny spadek. Wtedy odczuwasz rozpacz, uświadamiasz sobie, że mimo starań – zawsze jest ktoś bardziej inteligentny i odnoszący większe sukcesy. W jaki sposób nie poddać się presji otoczenia? Jak pożegnać niskie poczucie własnej wartości? Jak uruchomić pozytywne myślenie, pokochać siebie i być szczęśliwym? Odkryj czym jest samoakceptacja! Stań się najlepszą, najmądrzejszą i najszczęśliwszą wersją siebie!

Jak potraktowałbyś swojego najlepszego przyjaciela? Potraktuj tak siebie!

Dr Kristin Neff przedstawia skuteczne rozwiązanie w walce ze złym samopoczuciem, depresją, lękiem i samokrytycyzmem, które są wszechobecne w czasach presji i rywalizacji. Jest nim współczucie dla siebie. Badania przeprowadzone przez Autorkę oraz psychologów wykazują, że ludzie współczujący swoim niepowodzeniom i niedoskonałościom doświadczają lepszego samopoczucia niż ci, którzy poddają się ciągłej samokrytyce. Dlatego skończ z szufladkowaniem własnej osoby, jako kogoś „dobrego” lub „złego” i zwróć się w stronę samoakceptacji. Zacznij traktować siebie z taką samą dobrocią, zrozumieniem i współczuciem, jakie z pewnością okazujesz przyjacielowi! Poznaj proste ćwiczenia na poczucie własnej wartości, które pomogą Ci pokochać siebie i odzyskać szczęście.

Odbuduj poczucie własnej wartości – ćwiczenia, afirmacje i mindfulness. Samoakceptacja i zdrowy rozwój osobisty

Odkryj 3 podstawowe elementy, które pomogą Ci zastąpić negatywne i destrukcyjne mierniki własnej wartości i sukcesu łagodniejszym oraz nieoceniającym podejściem. Poznaj skuteczne ćwiczenia, afirmacje i praktykę mindfulness, dzięki którym nauczysz się akceptować swoje słabe strony i zrozumiesz, że posiadanie ograniczeń nie czyni Cię gorszym od innych. Potężna dawka motywacji, pomoże Ci wyeliminować niskie poczucie własnej wartości i uruchomi pozytywne myślenie. A przede wszystkim pchnie Cię w ramiona rozwoju osobistego i samoakceptacji!

Pożegnaj niskie poczucie własnej wartości i powitaj pozytywną energię!

Autorka pokaże Ci, jak przestać stale porównywać się z innymi ludźmi i dzięki odpowiedniemu podejściu pozbyć się kompleksów, które nie pozwalają Ci w pełni cieszyć się życiem. Dokładnie opracowane plany działania ułatwią Ci radzenie sobie z każdą trudną emocjonalnie sytuacją – bez znaczenia czy będzie chodziło o zrzucenie kilogramów czy problemy rodzicielskie.  Proste ćwiczenia nie tylko pokażą Ci jak cieszyć się drobnych sukcesów, ale przede wszystkim nauczą akceptować swoje ograniczenia i słabości. Pokochaj siebie, a szczęście i pozytywna energia będą towarzyszyły Ci każdego dnia, niezależnie od sytuacji.

Opinie o książce

„Kieszonkowy przyjaciel każdego czytelnika, który pragnie odkryć, że złota zasada działa w dwie strony. Musimy zacząć traktować siebie tak, jak chcielibyśmy traktować innych”.
– Gloria Steinem, autor programu The Mindful Path to Self-Compassion

„Czerpiąc z potężnej mieszanki zachodniej psychologii i wschodnich strategii medytacyjnych, Kristin Neff oferuje praktyczne, mądre wskazówki dotyczące ścieżki emocjonalnego uzdrowienia i głębokiej wewnętrznej transformacji”.
– dr Tara Brach, autorka bestsellerów

„Wspaniała! Zaproponowane przez autorkę pojęcie samowspółczucia to prawdziwie rewolucyjna idea, która podpowie nam, jak zmieniać nasze życie na lepsze”.
– dr Christopher K. Germer

„Piękna książka, która pomaga nam wszystkim dostrzec, jak wyleczyć świat, po jednej osobie na raz, zaczynając od siebie. Przeczytaj i rozpocznij podróż”.
– Rosie O’Donnell, prowadząca talk show

Bądź dobry również dla siebie

 

Patroni:

  • Talizman.pl
  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ