365 buddyjskich medytacji, afirmacji i refleksji dla uzyskania spokoju oraz wewnętrznej równowagi i harmonijnego zdrowia

Tytuł oryginału: A Year of Buddha's Wisdom
  • ISBN: 978-83-8301-078-6;
  • Cena katalogowa: 64.90 zł;
  • Ilość stron: 304;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Katarzyna Masłowska
Paweł Uklejski
0
0

365 buddyjskich medytacji, afirmacji i refleksji. Zainspiruj się filozofią Wschodu już dziś

Nie wiesz, jak zacząć swoją przygodę z buddyzmem? Wydaje ci się, że wkroczenie na ścieżkę filozofii Wschodu wymaga za dużo czasu? Nic bardziej mylnego. Ta książka jest niezwykłym rozwiązaniem. Autor, Bodhipaksa, pochodzący ze Szkocji, doskonale połączył w niej potrzeby pędzącego człowieka Zachodu z nauczaniem Buddy. W poradniku znajdziesz 365 buddyjskich medytacji, afirmacji i refleksji, na które poświęcisz jedynie kilka minut dziennie. Skłonią cię one do sięgania w głąb podświadomości i odkrywania w sobie siły i wewnętrznego spokoju. Te naturalne terapie mindfulness i ćwiczenia umysłu wykorzystasz każdego dnia, aby osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem, świadomością i umysłem.

Witaj w roku mądrości Buddy. Sięgnij po codzienną dawkę złotych myśli i poczuj się szczęśliwy

Dzięki tej książce odkryjesz to, co jest najważniejsze w buddyzmie – spokój, szczęście i równowagę. To doskonała pozycja dla wszystkich, którzy po raz pierwszy stykają się się z pismami buddyjskimi. Z kolei doświadczeni praktycy buddyzmu z pewnością docenią przejrzystość i praktyczność zamieszczonych tu medytacji, afirmacji i ćwiczeń umysłu. Jednym słowem będzie to doskonały początek dla każdego, kto chce zadbać o rozwój osobisty i duchowy. Zrozumiesz własny umysł i świadomość, dzięki czemu staniesz się zdecydowanie szczęśliwszym i milszym człowiekiem. Spędzisz z tą książką cały rok i będziesz stopniowo zgłębiał buddyjskie ścieżki.

Znajdź czas na rozwój duchowy i osobisty każdego dnia. Naucz się pracować ze swoim umysłem

Przez następne 365 dni będziesz korzystać z mądrości w formie prostych medytacji (w tym medytacji uzdrawiających i medytacji na sen), potężnych mantr, pouczających refleksji i zmieniających perspektywę cytatów z pism buddyjskich. Medytacje oferują praktyczne przewodnictwo, które pomoże ci wytrenować umysł tak, aby był spokojniejszy i bardziej współczujący. Autor zachęca, abyś przeznaczał co najmniej 10 minut dziennie na praktykę medytacyjną. Jeśli masz na to czas i dasz radę wytrzymać dłużej w stanie medytacyjnym, osiągniesz lepsze efekty. Jednak wystarczy 10 minut dziennie, aby wprowadzić znaczące zmiany w życiu. Jeśli trapią cię choroby czy bezsenność, tu również znajdziesz na nie sposób. Rozwiązaniem będą medytacje na sen i medytacje uzdrawiające.

Poznaj afirmacje na dobry dzień i potężne mantry

Mantry są prostymi, ale potężnymi narzędziami, które pomogą ci połączyć się emocjonalnie z właściwościami oświeconego umysłu. Są bardzo uniwersalnym narzędziem. Możesz równie dobrze recytować je w myślach w ciągu dnia, jak i inkantować w trakcie praktyki medytacyjnej. Każda mantra jest zapisana zgodnie z wymową możliwie najbliższą oryginalnemu brzmieniu. Wprawdzie nie sprawi to, że będziesz doskonale wymawiać słowa sanskryckie i palijskie, ale zbliżysz się do poprawnej wymowy w wystarczającym stopniu.

Z kolei afirmacje i refleksje są prostymi frazami, które warto sobie przypominać w ciągu dnia pełnego pracy i innych zajęć. Pomogą ci poprowadzić umysł w kierunku większej jasności, spokoju i współczucia. Cytaty ze słów Buddy zachęcają do świadomego zastanowienia się nad tym, co właściwie znaczy żyć dobrze i sensownie. Na końcu książki znajdziesz dodatek, z którego dowiesz się, gdzie można znaleźć te cytaty w ich oryginalnym kontekście. Budda nalegał, abyśmy pamiętali, że nasz czas tutaj, na Ziemi, jest krótki i powinniśmy go dobrze wykorzystać. Nie musisz czekać do 1 stycznia, aby rozpocząć pracę z tą książką, więc nie zwlekaj i zacznij już dziś. Będzie ona z tobą na każdym kroku podczas odkrywania mądrości Buddy.

Dzięki tej książce:

– wprowadzisz buddyzm i buddyjskie praktyki do swojego życia poprzez medytacje, afirmacje, mantry, przemyślenia i skłaniające do rozmyślań cytaty;

– wykorzystasz filozofię Wschodu, podświadomość i ćwiczenia umysłu do stałego rozwoju duchowego i osobistego;

– zastosujesz medytacje na sen, medytacje uzdrawiające oraz afirmacje na dobry dzień, które dodatkowo wzbogacą twoją praktykę terapii uważności;

– poznasz krótkie i proste teksty, które zajmą dosłownie minutę i skłonią cię do przemyśleń;

– zaczniesz praktykować medytacje, które są przewidziane na dziesięć minut; zawarte w tej książce ćwiczenia są proste i szybkie, ale jednocześnie pozwalają zgłębić mądrości Buddy;

– znajdziesz wyciszenie – będziesz czerpać radość płynącą z medytacji, napełnisz się współczuciem dla innych i odnajdziesz to, co dla ciebie najważniejsze w życiu.

Odkryj mądrości Buddy na cały rok

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ