Sekret medytacji samuraja

Doskonałe zdrowie, silna odporność i kontrola stresu dzięki innowacyjnej Metodzie Totalnego Ucieleśnienia (TEM)

  • ISBN: 978-83-8171-743-4;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 256;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Jak nauczyć się medytacji samuraja i stosować Metodę Całkowitego Ucieleśnienia (TEM), by pokonać stres i odzyskać wewnętrzny spokój

Na ogół medytacja kojarzy się z licznymi ograniczeniami. Najpierw trzeba bowiem przyjąć ściśle określoną pozycję. Przy tym wymagana jest absolutna cisza i – najlepiej – całkowite odosobnienie, które mają zapewnić maksymalną koncentrację. Jeśli dodamy do tego jeszcze nuconą pod nosem mantrę, zyskamy gotowy przepis na udaną medytację. Ale czy rzeczywiście jest to jedyna droga, by osiągnąć stan spokojnego umysłu i wypełnić ciało pozytywną energią? Okazuje się, że nie. Wcale nie musimy poddawać się tak wielu ograniczeniom, by czerpać korzyści z medytacji. Dzięki tej książce dowiesz się, jak nauczyć się medytacji samuraja, którą można wykonywać wszędzie, nawet w miejscu pracy. Zajmie ci ona nie więcej niż kilka minut dziennie, przy tym nic nie tracąc ze swojej efektywności. Jak przekonuje Autor, który medytuje już od ponad 30 lat, a od dekady także naucza medytacji, to nie tylko sposób na walkę ze stresem, odzyskanie pogody ducha czy odprężający relaks. To również doskonała terapia służąca poprawie zdrowia.

Dowiedz się, jak zmienić fale mózgowe beta w fale alfa

Inspiracją dla tej niezwykłej medytacji są pradawne praktyki samurajów i filozofia Wschodu. Styl życia i obowiązki japońskiego wojownika wymagały zupełnie odmiennego podejścia do medytacji niż w przypadku praktykujących mnichów. Samuraje potrzebowali natychmiastowego dostępu do swojej wewnętrznej mocy, by móc stawić czoło wrogom na polu walki. Dlatego ich praktyka musiała być szybka, prosta i skuteczna. Możliwa do zastosowania tu i teraz. Założenie to leży u podstaw Medytacji Wojownika, którą opisuje niniejsza książka. Kluczem do niej jest Metoda Całkowitego Ucieleśnienia (TEM – Total Embodiment Method). Daje ona odpowiedź na pytanie, jak zmienić fale mózgowe beta w fale alfa. Pierwsze z nich towarzyszą stresowi i napięciu nerwowemu. Drugie oznaczają relaks, odprężenie i przejście do poziomu głębszej świadomości. By osiągnąć pożądany stan, wystarczą ćwiczenia oddechowe oraz technika skupienia uwagi zaczerpnięte z tradycyjnej filozofii Wschodu. W książce znajdziesz proste instrukcje, które pomogą ci przejść krok po kroku przez wszystkie etapy praktyki medytacyjnej. Co ciekawe, wiele z nich posiłkuje się wynikami najnowszych badań naukowych.

Medytacja – relaks i terapia w jednym

Wiele badań naukowych potwierdza, że regularne praktykowanie medytacji ma olbrzymi wpływ na stan zdrowia i jest doskonałą, a przy tym w pełni bezpieczną formą terapii. Dotyczy to zarówno zdrowia fizycznego, jak i stanu umysłu. Medytacja wzmaga poczucie szczęścia przy jednoczesnym obniżeniu niepokoju, stanów depresyjnych i stresu. Poza tym zwiększa inteligencję emocjonalną i pewność siebie, co przekłada się na sukcesy zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Możesz być zdumiony tym faktem, ale medytacja wpływa również korzystnie na strukturę mózgu. Dotyczy to zwłaszcza jego obszarów odpowiedzialnych za uwagę, emocje i samokontrolę. Dzięki niej poczujesz przypływ inspiracji i kreatywności. Będziesz też efektywniej się uczył i miał lepszą pamięć. Metoda Całkowitego Ucieleśnienia (TEM) zapewnia uzyskanie tych wszystkich korzyści znacznie szybciej i łatwiej w porównaniu do innych sposobów medytowania.

Szybko i prosto, czyli medytacja dla zabieganych

Jak przekonuje Autor, regularnie stosując Metodę Całkowitego Ucieleśnienia (TEM), po miesiącu możesz znacznie przyspieszyć proces wchodzenia w stan głębokiej, odprężającej świadomości. To bardzo istotne kryterium, zwłaszcza we współczesnych czasach, stojących pod znakiem zawrotnego tempa życia. Okazuje się, że każdy z siedmiu podstawowych etapów praktyki może tak naprawdę trwać nie dłużej niż kilka, kilkanaście sekund. Co zyskujemy w ten sposób? Możliwość medytacji bez konieczności wyłączania się z codziennego życia. Dzięki temu będziesz mógł ćwiczyć w samochodzie, podczas spaceru czy w trakcie pracy. Szybko poczujesz przypływ pozytywnej energii i poprawisz funkcjonowanie mózgu bez konieczności narzucania sobie ograniczeń w postaci tradycyjnych zachowań.

Jak nauczyć się medytacji samuraja? Spróbuj, to nic trudnego!

Książka ta otworzy przed tobą drzwi do możliwości, o których nigdy nawet nie marzyłeś. Wiedza, jak zmienić fale mózgowe beta na fale alfa, pomoże ci stać się lepszym nauczycielem, uczniem, rodzicem, współmałżonkiem, przyjacielem, pracownikiem czy też pracodawcą. Dzięki niej poczujesz nową jakość w każdej z pełnionych przez siebie życiowych ról. Medytacja ta, zainspirowana tradycyjną filozofią Wschodu, będzie czymś znacznie więcej niż tylko duchową aktywnością. Stanie się integralną częścią twojego sposobu bycia i twojej rzeczywistości. Stosując proste do opanowania techniki, w tym ćwiczenia oddechowe, bez trudu odprężysz się, osiągając głębszą świadomość. Twój spokojny umysł przekroczy ograniczenia związane z emisją fal mózgowych beta, osiągając stan, który zapewni pozytywne zmiany w strukturze mózgu.

Medytuj jak samuraj!

Oczyść swoje myśli i odzyskaj wewnętrzny spokój

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ