Mądrość Buddy dla każdego

Prosty przewodnik, łączący nauki Buddy z wyzwaniami życia codziennego

  • ISBN: 978-83-8301-285-8;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 160;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
10
0

Buddyzm dla każdego, czyli również dla ciebie! Terapia na współczesne czasy

Czy kiedykolwiek ciekawiło cię, czego Budda naucza o ludzkiej egzystencji? Być może już wcześniej próbowałeś medytować lub właśnie rozpoczynasz przygodę z rozwojem duchowym. Czy zastanawiałeś się nad tym, co jest źródłem cierpienia? Albo, jak możesz wykorzystać nauki Buddy, zwane dharmą, by odnaleźć więcej spokoju w życiu codziennym? Jeśli którekolwiek z powyższych pytań jest ci bliskie, to znaczy, że ta książka jest dla ciebie! Rozsiądź się więc wygodnie i pozwól, by buddyjska nauczycielka opowiedziała ci, czym tak naprawdę jest buddyzm. 

Buddyzm zasady – proste i niezwykle praktyczne! Przekonaj się sam

Około 2500 lat temu w Nepalu żył książę o imieniu Siddhartha Gautama. Gdy przebudził się do prawdziwej natury rzeczywistości, stał się historycznym Buddą. Mówi się, że kiedy Budda osiągnął oświecenie, zdał sobie sprawę z prawdziwej natury wszystkich zjawisk. Moc uświadomienia sobie tego, uwolniło go od cierpienia. To uświadomienie stało się rdzeniem nauk Buddy. Jako osoba niezwykle praktyczna Budda skoncentrował swoje nauki na osobistej kontemplacji wewnętrznego doświadczenia. Celem jest oświetlenie ścieżki, która prowadzi od cierpienia do wyzwolenia. Dlatego podstawowe nauki są proste i praktyczne, często da się je streścić w punktach.

Rozpocznij swoją buddyjską podróż od jasnego i prostego wprowadzenia

Ten przewodnik pomoże ci poznać główne zasady buddyzmu. Napisany jest jasnym i zwięzłym językiem. Ułatwi ci to ich zrozumienie oraz, co najważniejsze, zastosowanie ich w codziennym życiu. Autorka odkryje przed tobą trzy główne nauki Buddy. Trzy Cechy Istnienia, Cztery Szlachetne Prawdy oraz Szlachetną Ośmioraką Ścieżkę. Trzy Cechy Istnienia opisują uświadomienie sobie przez Buddę natury naszych życiowych doświadczeń, takich jak ludzkie cierpienie, czyli dukkha. Cztery Szlachetne Prawdy rozwijają tę kwestię, odnosząc się do natury dukkhy i jej pochodzenia. Wreszcie, ostatnia z Czterech Szlachetnych Prawd wskazuje na Szlachetną Ośmioraką Ścieżkę jako drogę prowadzącą do wyzwolenia z dukkhy. 

„Przyjdź i przekonaj się sam” – stwórz własną relację z buddyzmem

Jak pisze Autorka, gdy zaczniesz czytać tę książkę, bez obaw bierz z niej to, co współgra z tobą i odrzuć wszystko, co nie rezonuje. Budda często używał palijskiego wyrażenia ehipassiko, które tłumaczy się jako „przyjdź i przekonaj się sam”. W ten sposób zaprasza nas do zaangażowania się w dharmę i przekonania się do niej na własnej skórze. Jeśli ta nauka współgra z tobą, to wspaniale! Co do praktyki, baw się nią. Przekonaj się, jak mogłaby się zintegrować z twoją praktyką duchową i życiem codziennym. Jeśli jakaś nauka wydaje ci się nieintuicyjna, odrzuć ją. Wróć do niej później i zobacz, czy twoje podejście uległo zmianie. Kiedy zgłębiasz te nauki, wsłuchaj się w swoją wewnętrzną mądrość. Weź pod uwagę to, co odbierasz jako prawdę. Praktykuj swobodnie.

Buddyzm zasady

Medytacja, ćwiczenia oddechowe i inne praktyki duchowe, które prowadzą do oświecenia

Dzięki tej książce nie tylko zrozumiesz zasady buddyzmu, ale poznasz również serce filozofii Wschodu. Autorka odkryje przed tobą szczegółowe opisy oraz współczesne interpretacje wielu buddyjskich praktyk duchowych. Poznasz znaczenie mindfulness i ćwiczeń oddechowych, a także terapeutyczną rolę medytacji. Z pomocą medytacji nie tylko wyciszysz swój umysł, ale przede wszystkim wstąpisz na ścieżkę rozwoju duchowego. Swoboda praktykowania na swój sposób i przyjęcia nauk, które z tobą rezonują pozwoli ci stworzyć własną relację z buddyzmem.

Pochwały dla książki Mądrość Buddy dla każdego

„Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w medytacji buddyjskiej, czy doświadczonym praktykującym, ta książka poprawi twoje zrozumienie podstawowych zasad i praktyk Buddy. Niedogmatyczne podejście Emily oddaje zakres i głębię tych starożytnych podstawowych nauk, jednocześnie wskazując na ich znaczenie w podejściu do naszych współczesnych zmagań. Mądrość Buddy dla każdego będzie doskonałym wyborem dla każdego, kto szuka świeżego, nowego głosu na ten temat”.

— dr Ron Vereen, współzałożyciel i nauczyciel prowadzący w Triangle Insight Meditation Community

„Dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć, czego nauczał Budda. Ta książka oferuje piękne drzwi do podstaw nauk buddyjskich. Możliwe jest praktykowanie mindfulness i/lub miłującej dobroci bez znajomości filozoficznych podstaw nauk buddyjskich. Chociaż praktyka sama w sobie jest korzystna, każdy zainteresowany transformacyjną ścieżką praktyki buddyjskiej uzyska z tej książki mądrość. Emily autentycznie omawia podstawowe nauki buddyjskie: trzy cechy istnienia, cztery szlachetne prawdy, szlachetną ośmioraką ścieżkę, pięć duchowych darów lub mocy i Brahma-vihara. Zawiera niektóre terminy w języku palijskim (starożytny język północnoindyjski, za pośrednictwem którego przekazywane były nauki), szczegółowe opisy oraz współczesne interpretacje i praktyki. Zachwycająca!”.

— Eve Decker, buddyjska nauczycielka, trenerka i muzyk

Mądrość Buddy dla każdego to jasne, przystępne i inspirujące wprowadzenie do podstawowych nauk Buddy. Niezależnie od tego, czy jesteś kompletnym nowicjuszem, czy też kimś, kto chce poznać przegląd podstawowych zasad wspólnych dla wszystkich szkół buddyzmu. Ta książka przemówi do ciebie w sposób, który otworzy twoje serce, wyciszy umysł i łagodnie zachęci cię do urzeczywistnienia najlepszych cech – miłości, świadomości, mądrości i radości”.

— David Chernikoff, nauczyciel medytacji wglądu i autor książki Life, Part Two: Seven Keys to Awakening with Purpose and Joy as you Age

Wprowadź nauki Buddy do swojego życia – to proste!

 

Patroni:

  • Talizman.pl
  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ