Medytacja buddyjskiego mnicha

Życzliwość, która wraca

Tytuł oryginału: Kindfulness
  • ISBN: 978-83-8171-610-9;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 124;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: III-dodruk;
Mariusz Warda
Magdalena Kuźmiuk
0
0

Czerp z duchowości i mądrości, jaką daje medytacja buddyjskiego mnicha

Czy można uzyskać spokój, pozytywną energię i szczęście, cechujące buddyjskich mnichów, pomimo intensywnego harmonogramu codziennych zajęć i nawału problemów? Odpowiedzi udziela Autor międzynarodowych bestsellerów, buddyjski mnich Ajahn Brahm. To ceniony specjalista od medytacji, który doskonale potrafi przełożyć buddyjskie mądrości i opowieści tak, aby były dostosowane do współczesnego życia mieszkańców świata Zachodu, którym na co dzień może brakować duchowości. W dzisiejszych czasach wielu ludzi, inwestując w rozwój duchowy, próbuje praktykować medytację. Interesują się buddyzmem. Jednak ich największym problemem jest to, że nie potrafią się wyciszyć, a ich pełne emocji umysły pracują na najwyższych obrotach. Niezależnie od tego, jak bardzo się starają, po prostu nie mogą przestać myśleć. Ajahn Brahm zachęca, by wypróbować praktykę, która stanowi fundament jego podejścia do życia i filozofii, czyli użyczliwienie.

Poznaj wielką moc miłości, życzliwości i osiągnij trwałe szczęście

Użyczliwienie – co podkreśla Autor – to czysty relaks, który zapewnia ukojenie dla ciała, uspokaja umysł, wycisza z natłoku negatywnych emocji. Pełne duchowości praktyczne ćwiczenia wzbogaca barwnymi, zabawnymi opowieściami i anegdotami zgodnymi z filozofią buddyjską, które tak w jego książkach cenią setki czytelników na całym świecie. Dzięki jego ponadczasowym poradom, dotyczącym między innymi medytacji buddyjskiego mnicha, uwolnisz się od przymusu przejmowania kontroli nad wszystkimi aspektami swojego życia i odpowiednio ustawisz priorytety. Dowiesz się także, jak z wielką uważnością, życzliwością i miłością traktować nie tylko istoty żywe, ale i przedmioty. Poprzez medytację wprowadzisz do swojego życia pozytywną energię, spokój i harmonię. Jeśli, jak naucza Ajahn Brahm, porzucisz całą swoją przeszłość, staniesz się równy i wolny. Uwolnisz się od niektórych swoich problemów, punktów widzenia i myśli, które Cię ograniczają oraz powstrzymują przed rozwojem duchowym. Na nowo zaczniesz w pełni doświadczać każdej przeżywanej chwili i przestaniesz żyć tym co było, jak również tym, co ma dopiero nastąpić. To jest sedno buddyzmu i jego filozofii.

Medytacja buddyjskiego mnicha zapewnia pozbycie się blokad i negatywnych emocji

Autor prezentuje w książce różne techniki relaksacyjne. Jedną z nich jest medytacja metta i rozszerzanie miłości na tych, których się kocha i nie tylko. Autor opisuje sposoby kontemplowania własnego oddechu i płynące z tego dobrodziejstwa. Wyjaśnia również definicję pięknego oddechu oraz instruuje, jak poprzez techniki relaksacyjne każdy może go osiągnąć. Dzięki tej książce uda Ci się także wyeliminować blokady, niechęć czy gniew i inne negatywne emocje. A zastąpisz je mocą pozytywnej energii i życzliwości, która do Ciebie powróci, gdy będziesz jej najbardziej potrzebował. Zyskasz spokój umysłu cechujący buddyjskiego mnicha!

Buddyjska recepta na lepsze życie

 

Patroni:

  • Talizman.pl
  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ