Od serca

Z nadzieją i miłością o naszej planecie

  • ISBN: 978-83-8301-569-9;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 152;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Golak
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Najnowsza książka Dalajlamy o mocy współczucia i zmianach klimatycznych

Przychodzi panda do Dalajlamy… Brzmi to niczym początek popularnego dowcipu. Owszem, taką sceną rozpoczyna się ta niezwykła książka Dalajlamy. Jednak trudno byłoby traktować ją w kategoriach żartu. Tybetański przywódca duchowy po raz kolejny apeluje o przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatycznym. Tym razem adresatami jego przesłania nie są przywódcy wielkich mocarstw. Tylko zwykli ludzie. To w nich dostrzega siłę będącą w stanie powstrzymać negatywne zmiany. W równym stopniu ta bogato ilustrowana książka kierowana jest do dorosłych, jak i dzieci. Wiek nie jest tu żadną barierą, by zrozumieć jej głębokie przesłanie. Każdy może obudzić w sobie rzecz najważniejszą według Dalajlamy – moc współczucia. O tym właśnie traktuje ta książka, niepodobna do żadnej z jego wcześniejszych publikacji. O potrzebie dokonania rewolucji współczucia w każdym sercu i umyśle.

Na czym polega rewolucja współczucia, do której namawia w swojej książce Dalajlama

Bohaterem książki Dalajlamy jest mała panda, którą zmiany klimatyczne zmusiły do opuszczenia naturalnego siedliska. W przeciwieństwie do zwierząt możemy im przeciwdziałać. Słynny tybetański mnich nawołuje więc do włączenia w swój rozwój osobisty i duchowy troski o naszą planetę. Przekonuje do zaangażowania się w ochronę środowiska poprzez udział w… rewolucji współczucia. Czym jest rewolucja współczucia? To postawa, która – czerpiąc z buddyzmu i filozofii Wschodu – ma uruchomić pozytywne myślenie i zapewnić spokojny umysł poprzez pogłębioną świadomość i duchowość. Celem książki jest obudzenie w ludziach życzliwości wobec środowiska. Dlaczego jest to tak ważne? Od tego zależy nasze przetrwanie jako gatunku.

Dowiedz się, dlaczego buddyzm i filozofia Wschodu mogą być doskonałą odpowiedzią na problemy dzisiejszego świata

Dalajlama XIV od wielu lat podróżuje po świecie, apelując o wzięcie odpowiedzialności za naszą planetę. Jego działania na rzecz powstrzymania zmian klimatycznych przyniosły mu w 1989 roku Pokojową Nagrodę Nobla. Choć jego duchowość wyrosła z buddyzmu i filozofii Wschodu, nie odwołuje się tylko do jednej religii czy wyznania. Według Dalajlamy moc współczucia jest uniwersalna. Dostępna każdemu, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Dlatego każdy powinien jej używać, by rozpocząć naprawę szkód wyrządzonych naturalnemu środowisku przez człowieka. Zdaniem Dalajlamy, łącząc spokojny umysł z pozytywnym myśleniem i umiłowaniem wszystkiego, co żyje, możemy dokonać wielkich rzeczy.

Duchowość w… atrakcyjnej szacie graficznej

Integralną częścią tej fascynującej książki są grafiki autorstwa Patricka McDonnella. To twórca wielu bestsellerowych publikacji. Współpracował m.in. ze światowej sławy nauczycielem duchowym, Eckhartem Tollem, nad jego książką „Strażnicy istnienia”. Prosta, ale charakterystyczna kreska McDonnella świetnie współgra z przesłaniem Dalajlamy. Spaja wywodzące się z filozofii Wschodu mądrości ze współczesną problematyką. Przy tym nadaje tej przepełnionej duchowością książce pewną lekkość, choć jednocześnie nie obniża rangi problemu. Dzięki temu przesłanie trafia zarówno do dorosłego, jak i do dziecka. Zresztą te budzące uśmiech na twarzy rysunki każdemu ułatwią włączenie pozytywnego myślenia.

Połącz swój rozwój osobisty i duchowy z dbałością o naszą planetę!

Znowu tybetański przywódca duchowy zabrał głos w ważnej dla ludzkości sprawie. O zmianach klimatycznych Dalajlama XIV wypowiadał się już wielokrotnie. Mając świadomość, że o przyszłości naszej planety zadecydują młodzi ludzie, po raz pierwszy jednak wybrał taką formę przekazu. Niewielka ilość tekstu sprawiła, że każde słowo zyskało niezwykłą moc. Brzmią one jak wezwanie do działania. Ty także powinieneś je usłyszeć. Troska o losy Ziemi powinna stać się częścią twojego rozwoju osobistego i duchowego. Jeśli już ją przeczytasz, przekaż dalej, by uruchomić łańcuch pozytywnych zmian. Jest to bowiem książka, która otwiera nie tylko serca, ale i umysły.

Mała książka o wielkich sprawach.

Dołącz do tych, którym nieobce są losy naszej planety!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
ZAPISZ SIĘ