Praktyka uważności – 75 prostych medytacji

Ćwiczenia mindfulness, które pomogą pokonać stres i osiągnąć wewnętrzny spokój

  • ISBN: 978-83-8171-666-6 ;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 216;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Magdalena Kuźmiuk
Magdalena Kuźmiuk
30
0

Chcesz pozbyć się stresu? Szukasz relaksu i ukojenia? Spróbuj medytacji uważności!

Z pewnością słysząc słowo medytacja, większość z nas od razu wyobraża sobie pobożnego jogina, który godzinami siedzi nieruchomo w pozycji lotosu, ma zamknięte oczy, jest wyłączony, z kompletnie wyczyszczonym umysłem. Tymczasem uważność i praktyki medytacyjne zyskują na popularności. Niewątpliwie coraz więcej osób aktywnie poszukuje sposobów na to, jak wykorzystać medytację czy trening uważności mindfulness w swoim codziennym życiu. Jeśli należysz do nich, ta książka bezsprzecznie jest dla ciebie! Medytacja uważności cię zachwyci!

Czym jest medytacja uważności? Jak ćwiczyć uważność?

Uważność jest często opisywana jako praktyka „bycia obecnym w danej chwili”. Ale to jest tylko jeden aspekt tego rodzaju ćwiczeń. Uważność można pełniej rozumieć jako bycie obecnym z jasnością umysłu, mądrością i dobrocią. Oczywiście, praktyka uważności rozpoczyna się od uczenia się, jak być obecnym. Jak ćwiczyć uważność? Jeśli nadal przed oczami masz jogina w pozycji lotosu, to dobra wiadomość jest taka, że uważność praktykuje się nie tylko na poduszce do medytacji. Możesz wprowadzić uważność do każdej codziennej czynności, takiej jak gotowanie, sprzątanie czy prowadzenie samochodu. Autor książki nauczy cię tego.

Medytacja uważności – z tym przewodnikiem będziesz cieszył się nią każdego dnia!

Niech ta książka posłuży jako przewodnik po twojej praktyce uważności. Sprawdzone i zaproponowane przez Autora ćwiczenia podzielone są na trzy części: Podstawowe ćwiczenia uważności, Uważność na co dzień i Uważność a nastrój. By ułatwić ci praktykowanie, na początku każdej części Autor zamieścił krótkie i proste praktyki. Podczas gdy – w miarę postępu – kolejne ćwiczenia będziesz dodawał do tych, które wykonywałeś już wcześniej.  Oczywiście będą wymagały nieco więcej czasu, ale dla ciebie oznacza to dłuższy relaks, odstresowanie się i wypełnienie przestrzeni pozytywną energią.

Ćwiczenia, w tym także ćwiczenia oddechowe, pomogą ci pielęgnować umiejętność bycia tu i teraz z cierpliwością, jasnością umysłu i siłą. Autor nauczy cię, jak sprawić, aby umysł powrócił, kiedy zaczyna meandrować, jak pozbyć się samoosądzania i na różne życiowe sytuacje reagować z łagodnością. Jak mówi Autor, ofiarowując swój wysiłek, nauczysz się ćwiczyć umysł w sztuce świadomości.

Czy wiesz, że potwierdzono naukowo korzyści płynące z praktyki uważności?

Ćwiczenia zawarte w tej książce trwają od 5 do 20 minut lub nieco dłużej. To 75 prostych medytacji na uspokojenie umysłu, poprawę koncentracji, wzmocnienie samokontroli i cierpliwości. Znajdziesz tu także pomocne ćwiczenia oddechowe oraz terapie i techniki uspokajające ciało, redukujące stres i wzmacniające zdrowie. Oczywiście doskonałym uzupełnieniem praktycznych treści zawartych w tym przewodniku po treningu uważności mindfulness są przywoływane przez Autora wyniki badań psychologów i klinicystów, które naukowo potwierdzają korzyści płynące z praktyki medytacji uważności.

Poznaj zalety mindfulness. Trening uważności to terapia, która przede wszystkim:

– redukuje stres,
– poprawia pamięć i koncentrację,
– wspomaga trawienie,
– wzmacnia odporność i ogólny stan zdrowia,
– obniża ciśnienie krwi,
– gwarantuje łatwiejsze zasypianie i lepszy sen,
– uczy kreatywnego rozwiązywania codziennych problemów,
– zmniejsza poczucie osamotnienia,
– podwyższa samoocenę,
– nasyca pozytywną energią,
– pomaga regulować wahania nastroju,
– łagodzi stany depresyjne i niepokój.

Uważność – potwierdzona naukowo metoda redukcji stresu i poprawy koncentracji

 

Patroni:

  • Talizman.pl
  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ