Skuteczna terapia IFS

System Wewnętrznej Rodziny uzdrawiający relacje, depresje, traumy i uzależnienia

  • ISBN: 978-83-8301-076-2;
  • Cena katalogowa: 59.50 zł;
  • Ilość stron: 288;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2022;
  • Nr wydania: I;
Monika Muszyńska
Paweł Uklejski
0
0

System Wewnętrznej Rodziny – dowiedz się, na czym polega ten rodzaj samodzielnej terapii

Czy zdarza ci się, że czujesz się wewnętrznie rozdarty? Czy jest tak, jakbyś prowadził wojnę z samym sobą? Masz wrażenie, że w twojej głowie odzywa się kilka różnych, sprzecznych głosów? Jeden mówi „Nie dasz rady”, inny „Zrób coś w końcu”, a jeszcze inny – „A co o tym pomyślą moi bliscy?”. Ciągły dialog głosów wewnętrznych to nieodłączna część życia. Już teraz możesz uwolnić się od tych ograniczeń i zyskać równowagę.

Terapia IFS (ang. Internal Family Systems), czyli System Wewnętrznej Rodziny, jest jednym z przełomów w terapii traumy. Dzięki informacjom zawartym w tej książce zrozumiesz, że wszyscy posiadamy wartościowe części, które zmuszone są do pełnienia ekstremalnych ról, aby poradzić sobie z bólem i rozczarowaniem.

Włącz pozytywne myślenie i pokonaj niepokój oraz stany lękowe

Pogląd, że wszystkie części twojego umysłu i osobowości są mile widziane, jest naprawdę rewolucyjny. Przede wszystkim otwiera drogę do samoakceptacji i budowania silnego poczucia własnej wartości. Dzięki terapii IFS zaczniesz samodzielnie kierować własnym życiem. Pomogą ci w tym zaproponowane przez autora medytacje i ćwiczenia umysłu. System Wewnętrznej Rodziny również w twoim wypadku stanie się jednym ze sposobów skutecznej i trwałej terapii traumy.

Odkryj swój wielowymiarowy umysł i wzbogać rozwój duchowy

Autor od prawie czterech dekad rozwija swój model terapii IFS. Ty również możesz wybrać się w tę fascynującą duchową podróż. To przede wszystkim wędrówka w głąb umysłu. Nie tylko zmieni ona twoje przekonania o sobie samym, ale również na temat tego, czym/kim są dla ciebie inni ludzie. Przekonasz się, jak połączyć twoje potrzeby, naprawić relacje i odnosić się do oczekiwań innych wobec ciebie. Niewątpliwie, z biegiem czasu IFS przestanie być dla ciebie wyłącznie psychoterapią. Raczej stanie się rodzajem duchowej praktyki. A to głównie dlatego, że w swojej istocie IFS jest pełnym miłości sposobem nawiązywania kontaktów. Zarówno tych wewnętrznych (ze swoimi częściami) i zewnętrznych (z ludźmi w twoim życiu). Dlatego też w tym sensie IFS jest także praktyką życiową. Wypróbuj zaprezentowane tu ćwiczenia umysłu i sprawdź, jak dobrze możesz się poczuć.

Już dziś poznaj przełomową terapię IFS – System Wewnętrznej Rodziny

Wyjątkowa terapia IFS to sposób, który prowadzi do rzeczywistego uzdrowienia, a nie do ciągłej walki wewnętrznej. W książce Autor przedstawia rewolucyjny paradygmat rozumienia i odnoszenia się do siebie. Poznaj i zastosuj metodę, która zapewni ci wewnętrzną harmonię, wzmocni współczucie dla samego siebie i otworzy drzwi do duchowego przebudzenia. Dzięki prostym ćwiczeniom odkryjesz nieznane obszary umysłu i uwolnisz się od blokad. Wypróbuj ten niezwykle skuteczny model pracy nad sobą.

Uwolnij się od traum i bólu, zaakceptuj siebie

Czy jest jakaś część ciebie, której chciałbyś się pozbyć? Większość z nas odpowiedziałaby na to pytanie „tak”. Czego chcemy pozbyć się z naszego umysłu? Najczęściej nazywamy to uzależnieniem, wewnętrznym krytykiem, „małpim umysłem”, złymi nawykami. Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki. Możesz samodzielnie przeprowadzić autoterapię, stosowaną już od ponad 30 lat przez ludzi na całym świecie i pozbyć się wewnętrznego bólu i cierpienia. Ten poradnik polecają wybitni specjaliści i terapeuci, tacy jak Bessel van der Kolk, Gabor Maté, Jack Kornfield czy Lissa Rankin.

Zobacz, co wybitni eksperci w dziedzinie pokonywania stanów lękowych, depresji i traumy piszą o książce

„Wspaniały podarunek – przemieniający, przepełniony współczuciem i pouczający. Te proste i genialne nauki otworzą twój umysł oraz uwolnią ducha i serce”.

– Jack Kornfield, doktor nauk humanistycznych, autor książki A Path with Heart

„Otwiera drogę do samoakceptacji i samoprzywództwa. IFS jest jednym z kamieni węgielnych skutecznej i trwałej terapii traumy”.

– Bessel van der Kolk, dyrektor zarządzający, autor książki The Body Keeps the Score

„Zwięzła, interesująca i przystępnie napisana… jedna z najbardziej innowacyjnych, intuicyjnych, kompleksowych i transformacyjnych terapii, jakie pojawiły się w obecnym stuleciu”.

– Gabor Maté, dyrektor zarządzający, autor książek Bliskie spotkania z uzależnieniem, Kiedy ciało mówi nie

„Ta książka oferuje odpowiedzi na te różne pytania zaczynające się od „jak”, odpowiedzi, na które wszyscy czekaliśmy – rozsądne rozwiązania, które pomogą ci otworzyć serce nawet na najbardziej destrukcyjne części. IFS (System Wewnętrznej Rodziny) jest rewolucyjną metodą zmieniającą zasady gry. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że to może być najbardziej rewolucyjna książka w twoim życiu”.

– Lissa Rankin, dyrektor zarządzająca, autorka bestsellera „New York Timesa” – Umysł silniejszy od medycyny

Wykorzystaj swój umysł do samodzielnej terapii IFS

Pozytywne myślenie, samoakceptacja, poczucie własnej wartości to kwintesencja terapii IFS (w nurcie psychologii pozytywnej). Metoda Systemu Wewnętrznej Rodziny, stworzona przez dr. Richarda Schwartza, jest polecana również jako forma autoterapii. Dzięki wskazówkom zawartym w tej książce, medytacjom czy ćwiczeniom umysłu skutecznie pokonasz niepokój, depresję i towarzyszące ci stany lękowe. Odbudujesz wewnętrzną harmonię i sprawisz, że zaakceptujesz siebie, bez względu na narzucane ci przekonania i stereotypy. Nauczysz się konstruktywnie budować relacje i wzmacniać swój rozwój duchowy. Zyskasz skuteczne narzędzia do pracy z emocjami i wewnętrznymi blokadami. Wyeksponujesz swoje najlepsze cechy osobowości.

Samodzielnie pokonaj traumy, lęk i depresję.

Wykorzystaj sprawdzoną autoterapię IFS

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ