Umysł oświecony

Jak buddyzm i neuronauka łączą się w praktyce mindfulness, aby osiągnąć najwyższy stan skupienia

  • ISBN: 978-83-8301-436-4;
  • Cena katalogowa: 129.20 zł;
  • Ilość stron: 600;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I;
Natalia Paszko
Natalia Paszko
10
0

Jak działa umysł i jak go ćwiczyć dzięki praktyce uważności (mindfulness)?

Medytacja jest nauką oraz stałym ćwiczeniem umysłu. To dzięki praktyce uważności i medytacji ludzie z różnych środowisk i o różnych pozycjach społecznych mogą doświadczyć tych samych niesamowitych, duchowych doznań. Wykazano, że regularna praktyka medytacji i uważności (mindfulness) wzmacnia koncentrację, obniża ciśnienie krwi i poprawia jakość snu. Jest stosowana w leczeniu chronicznego bólu, zespołu stresu pourazowego, lęku, depresji i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Ci, którzy medytują i stosują praktyki duchowe, uzyskują cenny wgląd w osobowość, własne zachowania i relacje z innymi. Dzięki temu mają większą świadomość, wiedzę, zdolność postrzegania i wrażliwość na innych. A to niezwykle pomocne w pracy i w związkach. Efekty medytacji przekładają się na rozwój osobisty i duchowy. Gwarantują przede wszystkim wyciszenie, relaksację, a także spokojny umysł. Dzięki temu zyskasz większą stabilność emocjonalną w obliczu nieuniknionych stresów życiowych.

Odkryj medytacje, ćwiczenia umysłu i praktyki duchowe gwarantujące spokojny umysł i poczucie relaksu

Culadasa, dr John Yates jest neuronaukowcem i mistrzem medytacji oraz buddyzmu filozofii Wschodu. Prezentuje wszechstronny podręcznik medytacji mindfulness do praktycznego zastosowaniu. Łączy w nim buddyzm i neuronaukę z praktyką uważności (mindfulness) dla osiągnięcia spokojnego umysłu i najwyższego stanu skupienia. Wyjaśnia, jak działa umysł i jak go ćwiczyć. Oparty na filozofii Wschodu, praktykach duchowych i pogłębianiu świadomości zawiera szczegółowe wskazówki. Przede wszystkim ćwiczenia umysłu, jak wznieść swoją praktykę medytacji na wyższy poziom. Prezentuje 10-etapowy program medytacji. Dzięki któremu będziesz mógł pogłębić swoją praktykę medytacyjną na wszystkich poziomach. A także przejść sprawnie przez każdy z nich. To pozwoli ci z pewnością przezwyciężysz wiele problemów i trudności, które napotykasz na swojej ścieżce medytacyjnej. A mianowicie błądzenie umysłu, otępienie, wydłużenie czasu skupienia uwagi podczas medytacji oraz opanowanie subtelnego rozproszenia. Dzięki medytacji twój umysł osiągnie stan najwyższego skupienia, a ciało się zrelaksuje.

Mądrość płynąca z praktyki uważności i buddyzmu w połączeniu z neuronauką

Choć ta książka jest swego rodzaju podręcznikiem technicznym, jest również podręcznikiem artysty. Medytacja to sztuka w pełni świadomego życia. To, co tworzymy z naszego życia – suma myśli, emocji, słów i czynów, które wypełniają krótką przerwę między narodzinami a śmiercią. Jest naszym jedynym wielkim twórczym arcydziełem. Piękno i znaczenie dobrze przeżytego życia nie polega na pozostawionych przez nas dziełach ani na tym, co historia ma do powiedzenia o nas. Pochodzi z jakości świadomego doświadczenia, które nasyca każdą chwilę oraz z wpływu, jaki wywieramy na innych. Sztuka i nauka medytacji pomagają nam prowadzić bardziej satysfakcjonujące życie. Dając nam narzędzia potrzebne do badania i pracy z naszym świadomym doświadczeniem.

Opinie o książce Umysł oświecony

Culadasa dał nam wyraźną, szczegółową, uaktualnioną mapę medytacji, wskazującą właściwy kierunek na co dzień. Mistrz zarówno w dziedzinie nauki, jak i w sztuce świadomego życia. Dzieli się z nami swoim doświadczeniem i śmiałym podejściem. Dzięki któremu nauczymy się kroczyć ścieżką wyzwolenia przez wszystkie etapy aż do przebudzenia. Uwielbiam jego nauki! Są one przepełnione życzliwością i dodają otuchy!
— Trudy Goodman, doktor nauk humanistycznych, nauczycielka prowadząca w InsightLA

Z mądrością, jasnością i wdziękiem Culadasa napisał nieoceniony podręcznik traktujący o przebudzeniu. Wierzę, że ta książka znajdzie się na liście dziesięciu najważniejszych lektur obowiązkowych dla każdego. Komu bliskie są praktyki duchowe i rozwój życia duchowego. Niezwykle pomocna dla początkujących medytujących. Jak również wartościowa dla tych zaawansowanych, którzy jeszcze nie zasmakowali wszystkich owoców konsekwentnej praktyki.
— Stephanie Nash, trenerka mindfulness i doradca integracyjny

Culadasa, pisze w sposób zrozumiały i z niezwykłą serdecznością. Do książki tej wnosi całe swoje życie, które poświęcił badaniom nad buddyzmem i neuronauką. Opisuje pracę do wykonania i wprowadza nas w niuanse medytacji. Chociaż często się zachęca do praktyki medytacyjnej, nie poświęca się jednak dużo miejsca na kwestie jej wyjaśnienia. „Umysł oświecony” dostarcza nam cennych wskazówek krok po kroku, jak właściwie praktykować. Jak radzić sobie z wieloma przeszkodami, które mogą nas powstrzymywać przed tym, oraz jakie korzyści odnosi umysł z regularnej medytacji. Mistrz Culadasa w inspirujący sposób zachęca do delektowania się procesem, na którego końcu czeka nas doświadczenie pełnej świadomości.
— Susan Suntree, autorka książek

Dzięki medytacji twój umysł osiągnie stan najwyższego skupienia

 

Patroni:

  • Talizman.pl
  • Psychotronika
ZAPISZ SIĘ