Tarot droga adepta - Okładka książki

Tarot droga adepta

  • nakład wyczerpany
  • ISBN: 83-86737-99-9;
  • Cena katalogowa: 23.00 zł;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2000;
  • Nr wydania: III;
Janusz Nawrocki
NW-Mariusz Golak
0
1

Książki Flawio Anusza nie tylko uczą głębokiego rozumienia symboliki kart Tarota. Mówią także o poszczególnych arkanach jako o etapach duchowego rozwoju.
Każdy, kto decyduje się wejść na drogę adepta, rozpoczyna wędrówkę do arkanu symbolizowanego przez kartę głupca, który żyje w świecie własnych złudzeń. Droga adepta polega na przezwyciężaniu szkodliwych nawyków i iluzji, na poznawaniu świata oraz nauce prawdziwej Miłości.
Flawio Anusz zaprasza nas do podróży w świat znaków i symboli, dzięki którym zbliżamy się do zrozumienia samych siebie i otaczającej nas rzeczywistości.
Droga adepta to rozwój przebiegający od urojonej miłości do miłości prawdziwej. Człowiek pragnący obudzić w sobie świadome życie rozpoczyna wędrówkę od pozycji symbolizowanej przez kartę głupca, który żyje w świecie zbudowanym ze złudzeń, a dojść może do najwyższej doskonałości. Nieustannie stykamy się z tajemnicą świata. Wciąż również przeszkadzają nam zdobyte w drodze przyzwyczajenia i iluzje. Książka Flawio Anusza nie tylko uczy głębokiego rozumienia symboliki kart Tarota. Ukazuje także pułapki, jakie napotyka w rozwoju nasze świadome ja.

Fragment:
Wstęp
Ta książka stanowi pierwszy tom trzytomowego opracowania na temat Tarota.
Każda z tych części tworzy spójną całość, ale największą korzyść można odnieść z połączenia wiedzy zawartej w każdej z nich. Ma ona spełniać funkcję podręcznika dla początkujących w nauce Tarota.
Bardzo ważnym elementem w zgłębianiu wiedzy ezoterycznej jest praktyka. Więc za każdym razem, gdy w tekście zostaną przywołane arkany lub pary arkanów, należy przyjrzeć się odpowiednim kartom.
Pierwszy tom ma na celu zaproponowanie Tobie Czytelniku najlepszej postawy życiowej pomocnej w nauce Tarota. Książka ta nie powinna być czytana w sposób fragmentaryczny, ale po kolei, od początku do końca. Styl pisania czasami różni się w poszczególnych fazach, intencją było wykazanie, że Tarota można nauczyć się w różny sposób.

  • nakład wyczerpany
ZAPISZ SIĘ