Filozofia Wschodu odzwierciedla się w buddyzmie, taoizmie i określonych szkołach hinduizmu. W przeciwieństwie do filozofii zachodu, te tradycje podchodzą z nieufnością do myślącego umysłu. Filozofia Wschodu głosi, że myślący umysł to raczej część problemu niż rozwiązania. Z pewnością znasz powiedzenie „Nie ma myśli, nie ma problemu”, które doskonale oddaje istotę tej filozofii.
Zrozum istotę filozofii Wsch0odu
W książkach znajdziesz wiele koncepcji i założeń filozofii Wschodu, które obecnie znajdują przełożenie w kwantowości. W buddyzmie, taoizmie i indyjskiej szkole adwajtawedanty nie funkcjonują pojęcia „ego” czy „ja”. Z punktu widzenia filozofii Wschodu idea „ja” jest fikcją. Buddyzm posiada nawet specjalne określenie na tę koncepcję – anatta, co tłumaczy się jako „nie-jaźń”. Jest to jedna z najważniejszych doktryn buddyzmu.
W publikacjach poznasz wyjaśnienie roli przeznaczenia oraz postrzeganie siebie i świata w kulturze Wschodu. Odkryjesz techniki samorozwoju poprzez medytację, jogę i tai-chi. Filozofia Wschodu oferuje głębokie spojrzenie na życie i pomaga zrozumieć, że spokój umysłu jest kluczem do prawdziwego szczęścia.