Inteligencja serca. Jak otworzyć serce i doświadczać miłości
  • ISBN: 978-83-7377-569-5;
  • Cena katalogowa: 34.30 zł;
  • Ilość stron: 204;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2013;
  • Nr wydania: II;
Mariusz Warda
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Czy znasz już inteligencję serca?

Badania amerykańskich naukowców z Instytutu HeartMath udowodniły istnienie inteligencji całkowicie niezależnej od naszego mózgu! Miejscem jej ulokowania jest serce, przez co została nazwana inteligencją serca i ma ogromny wpływ na nasze życie. Czym jest inteligencja serca? Za co odpowiada? I jaki ma wpływ na naszą codzienność? Czym jest pole magnetyczne serca?

Inteligencja = umiejętność uczenia się, rozumienia, rozumowania

Serce nie tylko pełni w naszym organizmie funkcje pompy tłoczącej krew. Naukowcy są zdania, że jest to również wysoce zorganizowany organ, który posiada własny mózg (już w latach 90-tych dowiedziono istnienie mózgu w sercu). Według badaczy serce ma zdolność uczenia się, zapamiętywania, przechowywania wspomnień, odczuwania, a także podejmowania decyzji! A pole magnetyczne serca oraz jego rytm, wpływają nie tylko na zdrowie fizyczne ale również na nasze samopoczucie. Czym zatem jest inteligencja serca? Najprościej ujmując jest przepływem świadomości, zrozumienia i intuicji, których doświadczamy, gdy umysł i emocje są doprowadzone do spójnego zestawienia z sercem.

Skorzystaj z porad specjalisty

Autorka Dagmara Gmitrzak, będąca jednocześnie trenerką rozwoju osobistego, socjologiem oraz terapeutką technik holistycznych w swojej najnowszej książce przybliży nam zagadnienie inteligencji serca oraz korzyści płynących ze świadomego posługiwania się nią. Od ponad dekady pracuje z ludźmi korzystając z najnowszych naukowych odkryć.

Koherencja serca

Badania wskazują na ogromny wpływ emocji na stan naszego zdrowia. Pozytywne uczucia, takie jak miłość, wdzięczność, podziw, troska, docenianie czy współczucie utrzymują harmonijny rytm serca, który korzystnie wpływa na połączenie między sercem a mózgiem. Te pozytywne uczucia wywołują w nas swojego rodzaju harmonię w sferze fizycznej i psychicznej. Zjawisko to nosi nazwę koherencji serca (spójności serca) i ma miejsce wtedy, gdy praca serca jest zharmonizowana z układem oddechowym i nerwowym. Złość, frustracja czy nienawiść podnoszą nie tylko poziom hormonów stresu, ale również ciśnienie krwi, przez co serce pracuje szybciej, a odporność naszego organizmu spada. Długotrwałe doświadczanie negatywnych emocji zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca!
Dzięki zawartym w książce technikom pomagającym rozwinąć inteligencję serca nauczysz się panować nad emocjami, rozwiniesz inteligencję emocjonalną, a w ostateczności poprawisz swoje zdrowie:
• Wzmocnisz system immunologiczny,
• Podwyższysz poziom hormonu DHEA, który odpowiada za przeciwdziałanie starzeniu,
• Obniżysz ciśnienie krwi,
• Zmniejszeniu ulegnie poziom adrenaliny i kortyzolu we krwi,
• Zaczniesz częściej skupiać się na swoim sercu oraz pozytywnych uczuciach,
• Zwiększysz kreatywność umysłową oraz dostęp do intuicji.

Jak wzmocnić serce?

Dzięki informacjom zamieszczonym w tej książce nauczysz się rozpoznawać kiedy serce jest „zamknięte” i w jaki sposób można je „otworzyć”, by połączyć się ze źródłem miłości w sobie. Zagłębisz się w relacje uczuciowe, poznasz etapy każdego związku oraz przyczyny tak popularnego ostatnio lęku przed miłością. Autorka zaprezentuje również szereg porad, które pomogą uzdrowić złamane po rozstaniu serce i otworzyć je na nową relację. Zawarte w książce ćwiczenia i techniki nauczą Cię rozwijać inteligencję serca, dzięki nim poradzisz sobie również z negatywnymi emocjami, nauczysz się pozytywnego myślenia, przełamiesz lęki i uzdrowisz swoje serce. Dołączona do książki płyta CD zawiera prowadzoną przez autorkę medytację serca oraz trzydzieści pozytywnych afirmacji, które pomogą Ci we wzmocnieniu swojego serca.

Kieruj się inteligencją serca!

 

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ