Męsko-żeńska harmonia energetyczna

Źródło zdrowia, mocy i witalności

  • ISBN: 978-83-7377-941-9;
  • Cena katalogowa: 37.30 zł;
  • Ilość stron: 192;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
Paweł Uklejski
0
0

Czym jest harmonia zdrowia?

Harmonia zdrowia to równowaga między pierwiastkami męskimi i żeńskimi. Autorka, instruktorka jogi i doświadczony fizjoterapeuta, w tej niezwykle sugestywnej książce przypomni ci, że szczęście to zachowana na wszystkich poziomach równowaga w życiu. Wyjaśnia w niej, jak zadbać o fizyczne potrzeby ciała, a w jaki sposób wesprzeć rozwój duchowy i rozbudzić samoświadomość, aby pokochać siebie i w pełni cieszyć się życiem. Zawarte w niej metody uzdrawiania holistycznego skupiają się na budowaniu homeostazy organizmu, między siłami yin i yang, ciałem i duchem. Terapie naturalne, takie jak techniki uziemiania, i mindfulness: medytacje, ćwiczenia oddechowe czy ćwiczenia jogi skutecznie zbudują zdrową relację między ciałem, umysłem i duchem. Książka, opatrzona humorystycznymi rysunkami ćwiczeń jogi podkreśla, jak ważny jest dystans do siebie.

Dowiedz się, czym naprawdę są pierwiastki kobiece i męskie?

Autorka wyjaśnia, że twoje ciało łączy w sobie pierwiastki męskie i kobiece. Aspektami kobiecymi są ciało, ziemia, anatomia, woda i pragnienie, a także noc i sen. Męskie aspekty to umysł, ruch, fizjologia, jedzenie i głód oraz dzień i słońce. Twoje podejście do każdego z tych zagadnień, pozytywne lub negatywne, wpływa na to, jak funkcjonuje Twoje ciało i umysł. Aby cieszyć się homeostazą organizmu powinieneś na równi dbać o nawodnienie organizmu, jak i odpowiedni posiłek, ruch i odpoczynek. Zalecenia te wydają się być niezwykle proste i takie oczywiste, jednak „ z ręką na sercu” – czy kiedykolwiek je stosowałeś? Autorka kolejno rozprawia się również z negatywnymi przekonaniami, blokadami fizycznymi, czy strachem, które zaburzają twoją psychiczną równowagę i odczuwanie szczęścia.

Harmonia zdrowia to życie w zgodzie z naturą

Powrót do natury nie musi się wiązać z porzuceniem wszystkich udogodnień na rzecz życia w lesie i żywienia się jagodami. Autorka wyjaśnia jednak, jak zaburzenie naturalnego rytmu snu, stosowanie sztucznych kosmetyków, spożywanie przetworzonego jedzenia oraz leczenie syntetycznymi lekami zaburza równowagę ciała. A stres, odrzucenie duchowości i kult materializmu wpływają niszczycielsko na umysł i ducha. Co jest receptą na odzyskanie równowagi? Poprzez skuteczne ćwiczenia mindfulness, czyli samoświadomości, nauczysz się rozpoznawać i zaspokajać potrzeby fizyczne ciała i ducha, oraz pokochasz siebie. Skuteczne terapie naturalne, takie jak techniki uziemiania pozwolą ci zniwelować negatywne skutki elektrosmogu. Poczujesz większy przypływ energii, a także zredukujesz stres i wszelkiego rodzaju napięcia.

Zastosuj proste ćwiczenia i techniki dla odzyskania równowagi i szczęścia

Autorka, promująca holistyczne uzdrawianie dolegliwości oraz techniki mindfulness, przedstawia szereg ćwiczeń w zależności od tego, które pierwiastki wymagają równoważenia. Na przykład, ćwiczenia równoważne pomogą ci skupić uwagę, by świadomie uczestniczyć w życiu tu i teraz, i powstrzymać natłok myśli i ataki niepokoju. Zaś praktykując ćwiczenia oddechowe i techniki uziemiania, odzyskasz wewnętrzny spokój oraz nabierzesz wigoru. Bezpieczne metody na pobudzenie zmysłów zmienią twój stosunek do odżywiania, dzięki czemu w pełni docenisz wartość spożywania posiłków na poziomie fizycznym, duchowym i emocjonalnym. Natomiast praktykując ćwiczenia jogi oczyścisz organizm z blokad i odzyskasz sprężystość ruchów oraz jasność umysłu.

Odbuduj harmonię zdrowia dzięki uzdrawianiu holistycznemu!

 

Patroni:

  • Psychotronika
  • Talizman.pl
  • pobierz fragment książki
ZAPISZ SIĘ