Ta książka to sztuka analizy psychologicznej człowieka na podstawie jego ubioru. Wolność wyboru jest tylko pozorna. Zakładając to, co nam się podoba, ukazujemy naszą indywidualną osobowość, wewnętrzne problemy, przeżycia (także te ze sfer intymnych).
Dzięki tej książce zupełnie inaczej zaczynamy widzieć i rozumieć innych, możemy sami sprawdzić, jak dobór ubrania pomaga rozwiązywać problemy psychologiczne. Przez pryzmat wyglądu i gestów ludzi, widzimy ich kompleksy czy problemy osobowościowe.
Fragment:
Nasze życie staje się coraz większym wyścigiem z czasem. Jemy szybciej w barach szybkiej obsługi, poruszamy się szybciej dzięki samochodom, komunikujemy się szybciej korzystając z mediów w postaci prasy, radia i telewizji oraz łączności radiotelefonicznej. Poznajemy coraz więcej ludzi, którym powierzamy odpowiedzialne zadania na podstawie dokumentów potwierdzających ich kwalifikacje. Żadne jednak świadectwo uzyskania odpowiednich kwalifikacji nie opowie nam, jaki jest naprawdę drugi człowiek, czego możemy się po nim spodziewać, czy można się z nim zaprzyjaźnić.
Najczęściej wykorzystywane i doskonalone były techniki nauki szybkiej analizy osobowości człowieka w wywiadzie wojskowym i gospodarczym oraz w technikach negocjacji politycznych i handlowych. Z upływem lat techniki szybkiej oceny człowieka przestały być dziedziną wiedzy elitarnej. Dotychczas zostało wydanych wiele książek na temat oceny człowieka na podstawie np. gestykulacji, mowy ciała, czy pisma.
Na podstawie zewnętrznego zachowania każdy z nas może określić stany wewnętrzne człowieka. W tej książce będę namawiał Państwa do jeszcze wnikliwszej analizy charakteru człowieka i pokażę, że ubiór, sposób jego noszenia, uczesanie i sam dobór ubrania, zewnętrzne zachowanie to informacja o tym, co dzieje się w jego ludzkim wnętrzu.
Głównie pragnę skupić Państwa uwagę na opisie ubioru i próbie jego interpretacji. Analizę charakteru człowieka na podstawie wyglądu określam jako metodę nieinwazyjną, czyli technikę, która sprowadza się do obserwacji w warunkach naturalnych i nie wymusza jakichkolwiek działań bezpośrednio na obserwowanym człowieku.
Wolność wyboru odzieży jest tylko pozorna. Zakładając to, co nam się „podoba”, ukazujemy jednocześnie wyraźnie naszą indywidualną osobowość, wewnętrzne problemy, przeżycia (także te ze sfer intymnych). Dzięki tej książce zupełnie inaczej zaczynamy widzieć i rozumieć innych ludzi. Przez pryzmat ich wyglądu, gestów widzimy kompleksy czy problemy osobowościowe. Dzięki niej uświadamiam sobie dlaczego podoba mi się jakiś ciuch, a co więcej, jeśli chcę rozwiązać swój wewnętrzny problem, jak mogę sobie w tym pomóc, chociażby odpowiednim doborem ubrania.