Aromaterapia praktyczna

  • ISBN: 978-83-7377-403-2;
  • Cena katalogowa: 29.20 zł;
  • Ilość stron: 144;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2010;
  • Nr wydania: I;
  Janusz Nawrocki
  NW-Magdalena Kuźmiuk
  0
  1

  Już dziś możesz poznać sekrety aromaterapii

  „Aromaterapia nie jest magicznym czary-mary, ani cudownym lekarstwem na wszystko” – tak napisała autorka i miała rację. Aromaterapia, niekonwencjonalna metoda leczenia, łączy medycynę naturalną i zielarstwo. Wprowadzenie do organizmu zapachów olejków eterycznych to sposób na pokonanie wszelkich dolegliwości fizycznych, a także tych wpływających na samopoczucie. Wzrost popularności aromaterapii związany jest z jej dostępnością, skutecznością, bezpieczeństwem i składnikami, które nie wywołują skutków ubocznych, a żeby móc z niej korzystać wystarczy znajomość i przestrzeganie kilku zasad.

  Odkryj lecznicą moc ziół

  Książka Beaty Matuszewskiej to bardzo przystępny przewodnik po 66 olejkach. Dokładna charakterystyka zawiera: nazwę łacińską, surowiec roślinny, opis zapachu, działanie, ciekawostki oraz zdjęcie. Alfabetyczny układ wstępu, ilustracje, kolorowa oprawa graficzna oraz tabele sprawiają, że bardzo łatwo do niej powrócić, aby przypomnieć sobie informacje. Autorka pokrótce przedstawia czytelnikowi historię, znaczenie, zastosowanie oraz korzyści, jakie daje stosowanie aromaterapii. Opisuje, na jakie dolegliwości mogą pomóc poszczególne olejki eteryczne, w jaki sposób się je pozyskuje, a także jak wielką funkcję pełni zapach.

  Olejki eteryczne a znaki zodiaku, planety i inne ciekawostki

  Niewielu ludzi wie, że pewne olejki, rośliny i zioła również mają przypisane sobie znaki zodiaku a nawet planety. I tak na przykład olejek anyżowy zodiakalnie przeznaczony jest dla Bliźniąt i Strzelców, a arcydzięglowy dla Lwów i Byków. Arnika górska, z której pozyskiwany jest olejek, znajduje się pod opieką Słońca i Wenus. Ponadto z każdą rośliną związana jest jakaś legenda lub historia ludowa, która opisuje jej magiczną moc, lecznicze właściwości oraz ciekawostki, np. kto z nas wie, że Arka Noego była wykonana z drzewa cyprysowego? Niektóre olejki, oprócz właściwości leczniczych, mogą być wykorzystywane jako afrodyzjak. Zalicza się do nich, m.in. olejek różany, sandałowy, ylang-ylang, natomiast rozmarynowy i paczulowy odstraszają drobne owady.

  Lecz się naturalnie

  Ty zadecyduj, jak będziesz korzystać z tej książki: czy chcesz dowiedzieć się jakie działanie ma dany olejek czy chcesz wyleczyć konkretną dolegliwość – wszystko znajdziesz w tym opracowaniu. Wykorzystasz zapachy olejków eterycznych nie tylko jako środek na dokuczliwe dolegliwości, ale również na wprowadzenie ulubionej woni kwiatów czy owoców do swojego domu. Pobudzisz tym samym swoje zmysły, poprawisz nastrój oraz poczujesz przypływ pozytywnej energii. Nauczysz się wykorzystywać odpowiednie zapachy olejków jako afrodyzjaki, a także jako naturalny sposób na odstraszenie owadów.

  Twoja ziołowa, domowa apteczka.

    

   Patroni:

   • Psychotronika
   ZAPISZ SIĘ