Pułapka szczęścia

Jak przestać walczyć i zacząć żyć

 • nakład wyczerpany
 • ISBN: 978-83-7377-551-0;
 • Cena katalogowa: 39.30 zł;
 • Ilość stron: 340;
 • Oprawa: miękka;
 • Format: 14,5 x 20,5 cm;
 • Data ostatniego wydania: 2012;
 • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
NW-Magdalena Kuźmiuk
0
1

Czy poznałeś już powód swoje przygnębienia i złego samopoczucia?

Czy zdarza Ci się odczuwać samotność, chroniczny niepokój, smutek czy brak wiary w siebie, a mimo to przywoływać uśmiech na twarz i udawać, że wszystko jest w porządku? Jeśli tak, to wiedz, że nie jesteś wyjątkiem! Stres, niepokój, przygnębienie i niska samoocena rozpleniły się we współczesnym świecie przybierając rozmiary epidemii. Ale dlaczego tak się dzieje, skoro nigdy nie żyło nam się lepiej?

Skorzystaj z rad autorytetu i uwolnij się ze swojej pułapki

Odpowiedzi udziela dr Russ Harris – znany na całym świecie lekarz i psychoterapeuta. Staż odbył Australii, gdzie rozpoczął też praktykę jako lekarz rodzinny. Z czasem zainteresował się psychologicznymi aspektami chorób. Doprowadziło go to do zmiany ścieżki zawodowej i wynalezienia innowacyjnej terapii opartej na akceptacji i zaangażowaniu (ACT). Teraz i Ty możesz skorzystać z jej dobrodziejstw i uwolnić się z potrzasku, w którym tkwisz.

Miej dystans do wszystkiego

Z pewnością nieraz słyszałeś to powiedzenie, a ci, którzy je powtarzali mają rację. Sztuka podchodzenia do wszystkiego z dystansem jest bardzo ważna i pomocna, gdyż branie wszystkiego „na chłodno” sprawia, że podchodzimy do różnych sytuacji mniej emocjonalnie. Autor przedstawia niezawodne sposoby na uniknięcie niepotrzebnego stresu i napięcia wywołanego ciągłym dążeniem do osiągania coraz to nowych celów, którym czasem nie potrafimy sprostać. Powoduje to frustrację, zmniejsza pewność siebie, zaniża naszą samoocenę i jest przyczyną wielu dolegliwości. Podaje skuteczne metody na nakierowanie swojego umysłu na pozytywne myślenie, tak, by wpłynąć na swoją podświadomość i poczuć prawdziwe szczęście.

Zwolnij tempo i uwolnij się od presji otoczenia

Badania wskazują, że daliśmy się schwytać w psychologiczną pułapkę błędnego koła. Im usilniej dążymy do szczęścia, tym, na dłuższą metę, bardziej cierpimy. Wystarczy jednak, że zastosujesz się do sześciu zasad ACT, a wzbogacisz swoje życie, uczynisz je intensywnym i nadasz mu znaczenie. Ponadto dowiesz się, jak radzić sobie z negatywnymi uczuciami i złym samopoczuciem. Porady dr. Harrisa sprawdzają się także w zwalczaniu wielu rodzajów problemów, poczynając od stresu i lęku, a kończąc na depresji i wszelkich uzależnieniach. Jeśli chcesz zmniejszyć efekty negatywnego myślenia i wpływ, jakie ono wywiera, jest to książka dla Ciebie. Dzięki niej zaczniesz inaczej radzić sobie z bolesnymi uczuciami, zmienisz na plus swoje związki i spełnisz się w pracy.

Zamiast gonić szczęście, złap je!

 • nakład wyczerpany

 

Patroni:

  ZAPISZ SIĘ