Korzenie europejskich tradycji
Jesteś fanem serii World of Warcraft? Czy chciałbyś wiedzieć, skąd wywodzi się jedna z ras, czyli druidzi? Czy wiesz, że jemioła, którą do dzisiaj wieszamy w naszych domach w okresie świątecznym, zajmowała wyjątkowe miejsce również w kulturze celtyckiej? Albo, że 31 października Celtowie obchodzili święto, podczas którego wspominali zmarłych? To zadziwiające, jak wiele współczesnych tradycji ma swoje źródła w ich kulturze i jak niewiele wiemy o tej bogatej spuściźnie.
Nieodkryty świat Celtów
Kultura celtycka to modny, aczkolwiek nie dość jeszcze zbadany temat. Jako odpowiedź na to zapotrzebowanie powstała pozycja, która ujawnia sekrety tej zarówno tak bliskiej i tak dalekiej społeczności. Ta książka to zarówno fascynująca podróż, lekcja historii, jak i przewodnik po najbardziej tajemniczych miejscach Europy. Autor koncentruje się na wiedzy tajemnej Celtów, ich miejscach mocy, zwyczajach i rytuałach, megalitycznych świątyniach i miejscach mocy, które odwiedzane są do dziś. Podczas podróży po tych terenach autor wykorzystywał również radiestezję, aby zbadać energię przyrody.
Fascynujące tajemnice przeszłości
Autor dzieli się efektami badań naukowych przeprowadzonych bezpośrednio w miejscach, gdzie Celtowie pozostawili swoje ślady. Chciałbyś wiedzieć, co jedli Celtowie, jak żyli, ubierali się i jakie rzemiosło uprawiali? W tej książce znajdziesz naukowe informacje zarówno o ich tradycjach, wierzeniach, jak i celtyckiej ezoteryce. Druidzi zakodowali bowiem wiedzę, to której nie śniło się współczesnym uczonym. Dzięki badaniom przeprowadzonym przez autora, możemy zacząć czerpać z tej skarbnicy.
Sekretne rośliny lecznicze
Celtowie potrafili posługiwać się naturą zarówno w celach religijnych, jak i duchowych. Wyróżniali zioła wykorzystywane przez druidów podczas wróżenia, czy sprzyjające miłości i płodności. Znali również metody oczyszczania organizmu przez spożywanie cytryny, rozmarynu czy bazylii – roślin, które z powodzeniem możemy wykorzystać również współcześnie. Według Celtów istniały również
zioła zapewniające ochronę przed złem, mających działanie uspokajające czy przyciągające pieniądze.
Symbolika zwierząt
Każdy z nas posiada skojarzenia na temat znanych nam zwierząt. Lis na przykład wiąże się z chytrością, natomiast sowa z mądrością. Podobne wierzenia pielęgnowali również Celtowie. Ptaki były według nich pośrednikami między światem żywych i umarłych, dzik oznaczał władzę druidów, a jednorożec symbolizował czystość i siłę. Poszczególne klany celtyckie obierały za swój emblemat jakieś zwierzę.
Odkryj tajemniczy świat Celtów.