Gdyby dziś był ostatni dzień Twojego życia. Odkryj co tak naprawdę liczy się w życiu

  • ISBN: 978-83-7377-795-8;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 228;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2016;
  • Nr wydania: I;
Janusz Nawrocki
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Współczesne tabu śmierci

Czy myślisz czasem o śmierci? Zastanawiasz się co byś zrobił, gdybyś dowiedział się że dzisiaj jest ostatni dzień Twojego życia? Przyjąłbyś to ze spokojem i gotowością, czy może skupiłbyś się na rzeczach, które chciałeś zrobić od dłuższego czasu? Prawdopodobnie wybrałbyś tę drugą opcję. Czemu tak jest? Ponieważ, nie jesteśmy przygotowani do odejścia z tego świata. W XXI wieku śmierć jest tematem tabu. Owszem, coraz częściej nie robi na nas wrażenia brutalność i śmierć w kinie czy codziennych wiadomościach, traktujemy ją jako coś zupełnie z nami niezwiązanego. Ale dlaczego nikt nie rozmawia o śmierci ze śmiertelnie chorym lub umierającym? Być może dlatego, że nie chcemy urazić uczuć umierającego lub jego rodziny, być może dlatego, że nie umiemy o tym rozmawiać, a może dlatego, że całkowicie to wypieramy. Jeśli się o czymś nie mówi i nie myśli to nie znaczy, że to nagle zniknie.

Nie marnuj czasu, który Ci pozostał

Mimo ciężkiego wstępu nie jest to książka przepełniona pesymizmem, jest wręcz odwrotnie. Autorka uświadamia nam, że mamy wielkie szczęście, że nie jesteśmy nieśmiertelni, ponieważ z pewnością doprowadziłoby nas to do zmarnotrawienia wielu godzin, dni i lat. Jest przekonana, że rozważania o śmierci pomagają nam w życiu codziennym, ponieważ dopiero jej świadomość czyni je wartościowym i kompletnym. Mając wiedzę i przekonanie o nieuchronnym zakończeniu naszej ziemskiej drogi robimy tylko to, co rzeczywiście się liczy i sprawia nam przyjemność. Nie marnujemy czasu na stagnację i działania nie mające sensu, a z góry określamy cel, dążymy do osobistego sukcesu i czerpiemy radość z życia.

Motywacja do działania

Ulrike Scheuermann jest dyplomowanym psychologiem, wykładowczynią oraz autorką wielu poczytnych książek. Od 15 lat towarzyszy ludziom w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Na swoich seminariach, w poradnikach oraz sesjach coachingowych prezentuje nowe sposoby pracy skupionej na relizacji celów, dającej spełnienie i radość tworzenia oraz wewnętrzny rozwój. Dzięki tej książce zmotywuje do działania również i Ciebie.

Określ cel swojego życia i odkryj źródło szczęścia

Ta książka zmotywuje Cię do działania i skupienia nad własnym celem i sensem życia. Dzięki niej odbędziesz podróż w czasie przez całe swoje życie, ocenisz swoje osobiste wartości i znajdziesz te, które są dla Ciebie najważniejsze. Skupisz się na ograniczoności czasu życia oraz tym, co chciałbyś aby było w nim priorytetowe. Dzięki wyjątkowym ćwiczeniom odkryjesz osobistą mądrość, uzdrowisz swoje związki z najbliższymi, by finalnie odkryć źródło swojego szczęścia. Znajdziesz tu również ćwiczenia oraz autentyczne historie różnych osób, którym udało się zmienić swoje życie dzięki świadomości końca. Ulrike poleca również literaturę, filmy oraz muzykę, które będą niezwykle pomocne przy rozwinięciu każdego kroku. Dowiesz się jak za pomocą siedmiu kroków szybko zmienić swoją egzystencjalną perspektywę. Będzie to swojego rodzaju proces dojrzewania, który uzdrowi Twoje życie.

Żyj pełnią życia

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ