Jung i astrologia - Okładka książki

Jung i astrologia

  • ISBN: 83-88351-77-X;
  • Cena katalogowa: 24.90 zł;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2002;
  • Nr wydania: I;
Janusz Nawrocki
NW-Monika Muszyńska
0
0

Astrologia jakiej nie znamy

Czym jest astrologia? Jaki jest jej związek z nauką? Kiedy się narodziła? Czy horoskop może dać wgląd w psychikę człowieka? Co wybitny uczeń Zygmunta Freuda, Carl Gustav Jung miał z nią wspólnego? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzieli wybitny polski astrolog dr Piotr Piotrowski, który podobnie jak bohater jego rozprawy, zajmuje się badaniem związków między astrologią a psychologią. Zakres jego badań obejmuje również filozofię, symbolikę oraz mitologię.

Carl Gustav Jung wybitny uczeń Freuda

Kiedy słyszymy nazwisko Carla Gustava Junga, pierwsze o czym myślimy to fakt, że był najwybitniejszym uczniem twórcy psychoanalizy, Zygmunta Freuda. Następnie nasze myśli kierują się zapewne w stronę jego wielkich dokonań takich jak stworzenie psychologii analitycznej, interpretacja marzeń sennych czy wprowadzenie pojęcia kompleksu, introwersji, ekstrawersji i wiele, wiele innych. Jego dokonania świadczą o tym, że Jung niewątpliwie należy do największych umysłów XX wieku.

Wróżka Jung czyli astrologia a nauka

Najczęściej słyszymy, że obszar jego badań koncentrował się na psychologii, psychiatrii czy filozofii. Natomiast tylko wnikliwi badacze dziejów twórcy psychologii analitycznej wiedzą, że w swoich licznych dziełach Carl Gustav Jung zajmował się rozmaitymi dyscyplinami, niejednokrotnie takimi, które wykraczają poza obszar zainteresowań nauki ale odnoszą się do ludzkiej psychiki. Jedną z takich dyscyplin tuż obok parapsychologii, gnozy czy alchemii była właśnie astrologia, którą ku zgorszeniu całego świata naukowego Jung zgłębiał przez 50 lat. Tak pisał do swojego mentora Zygmunta Freuda: Wieczorami pochłania mnie astrologia. Obliczam horoskopy, aby wpaść na trop (zawartej) w nich prawdy psychologicznej.

Horoskop jako narzędzie wglądu w ludzką psychikę

Źródła potwierdzają, że Jung, niestrudzony badacz ludzkiej psyche zajmował się głównie astrologią ptolemejską, którą wprowadził do swojej praktyki psychoterapeutycznej. W pracy z pacjentami wykorzystywał horoskop urodzeniowy, polecał aby na pierwszą wizytę przynosili swój horoskop astrologiczny. Jednak nie ograniczał się tylko do tego, wykorzystywał również malowanie mandali, symbolizującej proces indywidualizacji, a także horoskopy porównawcze, czyli horoskopy par. Jak pisze dr Piotr Piotrowski żaden astrolog nie wniósł do astrologii tyle interesujących spostrzeżeń […], jak właśnie Carl G. Jung.

Jung i astrologia, to jedyna pozycja na polskim rynku, która w tak wyczerpujący i dogłębny sposób przedstawia jego zainteresowanie astrologią. Jednocześnie rzuca zupełnie nowe światło na jednego z najwybitniejszych myślicieli XX wieku.

Zobacz astrologię oczami Junga!

ZAPISZ SIĘ