Sennik egipsko-chaldejski - Okładka książki
Sennik egipsko-chaldejski

Przed Tobą alfabet snów wraz z ich objaśnieniem. Skorzystaj z niego i poznaj sekretne przesłanie Twojej podświadomości.

  • ISBN: 83-7377-102-6;
  • Cena katalogowa: 44.90 zł;
  • Ilość stron: 265;
  • Oprawa: twarda;
  • Data ostatniego wydania: 2004;
  • Nr wydania: II;

Przesypiamy średnio 20 lat życia

Sen jest nieodłącznym elementem naszego życia, podstawową potrzebą biologiczną organizmu, bez której nie możemy funkcjonować. Przesypiamy aż 1/3 swojego życia, czyli około 20 lat. Mimo tego, nadal jest to jeden z najbardziej tajemniczych elementów naszego istnienia. Od wieków sny i ich znaczenie zaprzątały ludzkie umysły. Ich tematem zajmowali się najwięksi myśliciele ludzkości, poczynając od starożytnych Egipcjan, przez Zygmunta Freuda i jego ucznia Carla Gustava Junga, aż po współczesnych naukowców. Wszyscy próbowali odpowiedzieć na pytania czym są sny i marzenia senne? Dlaczego się pojawiają i czy mają jakieś znaczenie?

Boska moc snów czy proces fizjologiczny?

Egipcjanie uważali, że sny pochodzą od bogów i służą przepowiadaniu przyszłości oraz rozwiązywaniu problemów dnia codziennego. Współcześnie nie ma jednej teorii dotyczących powstawania i znaczenia snów. Obecnie mówi się, że sny i marzenia senne odzwierciedlają jedynie treści umysłu nagromadzone w ciągu dnia. Inna teoria mówi o tym, że sny są odbiciem naszych głęboko ukrytych i podświadomych pragnień i obaw. Żadna z nich nie wyjaśnia jednak przeżyć osób, miewających sny prorocze, który w sposób dosłowny lub symboliczny sprawdzają się w przyszłości.

Poznaj znaczenie swoich snów

Badacze i naukowcy potrafią obecnie wprowadzić człowieka w określoną fazę snu, dzięki zastosowaniu praktyk świadomego śnienia potrafią również wywołać określone marzenia senne. Nie potrafią jednak dokonać ich interpretacji. Jest ona możliwa tylko dzięki sennikom, które bazują na tradycyjnych i najstarszych opisach symboli sennych. Interpretacja snów da Ci możliwość wykorzystania ich w swoim życiu. Egipcjanie wyjaśnią Ci znaczenia snów takich jak: zęby, ciąża, dzieci, szczur, pies, pająk, a także wiele, wiele innych. Dzięki wiedzy na ich temat będziesz mógł aktywnie wykorzystywać je do podejmowania decyzji oraz unikania problemów.

Sny kluczem do poznania siebie.

ZAPISZ SIĘ