Sztuka interpretacji tarota - Okładka książki

Sztuka interpretacji tarota

  • nakład wyczerpany
  • ISBN: 978-83-8673-788-8;
  • Cena katalogowa: 27.80 zł;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2000;
  • Nr wydania: I;
Janusz Nawrocki
NW-Katarzyna Masłowska
0
1

Książki adresowane do szerokiego kręgu odbiorców. Dostarczają one informacji dotyczących przyszłości oraz diagnozy psychologicznej zarówno dla osób profesjonalnie zajmujących się Tarotem, jak i dla wszystkich, którzy chcą wiedzieć co ich czeka lub jakie jest psychologiczne podłoże danego problemu.
Wystarczy wylosować 2 karty i… sprawdzić w książce, co znaczy takie ich połączenie. Unikalne pozycje nie tylko na rynku polskim, ale wręcz światowym. Takich książek jeszcze nie było!

Fragment:
Wędrówka przez kolejne karty Wielkich Arkanów Tarota jest podróżą w głąb człowieczego losu. Dzięki nim można zapuścić się w tajemniczą krainę ludzkiej psychiki, podróżować w czasie i docierać do sedna ukrytych problemów. Symbole jednej karty w połączeniu z innymi nabierają głębi, wielowymiarowości i nowych znaczeń, a Tarot zaczyna przemawiać na wielu poziomach pozwalając wręcz dotknąć problemów, które trapią człowieka. Dzięki temu interpretacja staje się bardziej konkretna. Mam nadzieję, że podane w tej książce znaczenia połączeń dwóch kart staną się kluczem do zrozumienia języka, jakim posługuje się Tarot i ułatwią analizę rozkładów składających się z większej ilości kart.
Dość często spotykam się z obawą przed kartami Tarota. Czy należy ich się bać? Otóż strach pojawia się nie tylko w sytuacji, kiedy stajemy przed nieznanym, ale również wtedy, gdy odkrywamy, że możemy wiedzieć, rozumieć i robić więcej, niż się nam do tej pory wydawało. Lękamy się ujawnienia swoich własnych możliwości. Właśnie to jest często przekładane na strach przed Tarotem, a on jest obiektywny, precyzyjny i klarowny.
W czasie pracy nad rozkładami kart bardzo często pojawiają się trudności z zauważeniem najbardziej adekwatnej odpowiedzi płynącej z Tarota. Aby sobie z tym poradzić, powinieneś Czytelniku wypracować w sobie nieoceniający i nieosądzający kontakt z drugim człowiekiem, z jego wewnętrzną energią, a wówczas odczytanie przesłania płynącego z kart nie będzie nastręczać większych trudności. Na ile możliwe jest Twoje Czytelniku otwarcie się na język symboli, na tyle trafne będzie odczytanie leżącego przed Tobą rozkładu. Błąd w odczycie może popełnić wyłącznie tarocista, zaś same karty zawsze pozostają zadziwiająco precyzyjne oraz obiektywne.
Oczywiście nie bez znaczenia jest też tu praktyka, im dłużej się obcuje z kartami, tym prościej je odczytać. Wygląda to tak, jakby logiczny umysł ustępował miejsca intuicji, a rozumowe ocenianie uczuciom płynącym z serca. Kiedy spekulowanie zmienia się w empatię, odkrywamy, że na głębszych poziomach istnienia wszyscy jesteśmy jednością.
Często spotykam się z pytaniem czy każdy może pracować z kartami Tarota? Każdy może malować, ale lekkość kreski i subtelność światłocienia odda tylko artysta. Droga od laika do artysty jest trudna i długa, choć wierzę, że każdy jest w stanie ją przebyć, ale cel osiągną tylko najwytrwalsi. Trzeba przy tym pamiętać, że stawiając Tarota innym mamy obowiązek przede wszystkim pracować nad własnym rozwojem. Wiedza o symbolice i znaczeniu kart, a nawet ich połączeń, to tylko mała część informacji, jakie należy przyswoić. Są to hasła wywoławcze, za którymi kryją się różnego rodzaju problemy, stany emocjonalne, urazy i skojarzenia budujące różne odcienie osobowości, czyli obszerna wiedza psychologiczna, socjologiczna, kulturoznawcza i ezoteryczna.
Mam nadzieję, że zawarte w tej książce informacje ułatwią Ci drogi Czytelniku tak pracę nad sobą, jak i pomogą podczas pracy z klientem.

Interpretacja połączeń kart Wielkich Arkanów
Starałam się, aby ta książka miała jak najbardziej przejrzysty i czytelny charakter, abyś mógł Czytelniku samodzielnie z nią pracować i swobodnie interpretować wszelkie warianty układów, jakie mogą pojawić się podczas rozkładania kart. W związku z tym będę po kolei omawiać wszelkie warianty układów, w jakich może pojawić się dana karta oraz podawać jej znaczenia interpretacyjne na poziomie prognozy przyszłości oraz rady, jakiej można udzielić klientowi. Zdarza się, że o danym wydarzeniu mówi więcej niż jedna karta, nie dziw się więc Czytelniku, że czasami znaczenie się powtarza. Mam nadzieję, że zaproponowany układ będzie wygodny i umożliwi szybkie odnalezienie interesujących Cię Czytelniku kart.

  • nakład wyczerpany
ZAPISZ SIĘ